999 rezultate për

gjermania

Xhafaj jep dritën jeshile nga Gjermania: Pro negociatave! Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka udhëtuar këtë herë drejt Berlinit ku është pritur nga ministri Federal i Brendshëm
As Gjermania nuk mahnitet lehtë, "10 kushtet për negociatat" Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social Facebook 10 kushtet që sipas tij, Gjermania i ka vendosur S
Gjermania: Gënjeshtër, nuk kërkojmë zëvendësimin e Mogherinit Ambasadori gjerman në Serbi, Axel Ditman i ka pvrgenjështrua mediat serbe se Gjermania kërkon zëvendësimin e Federika Mo
Krizë tek Gjermania, ylli i skuadrës afër largimit nga kombëtarja Kampionët e botës në fuqi e kanë nisur keq aventurën e tyre në Rusi duke u mundur nga Meksika me rezultat 1 me 0. Fuboll
E FUNDIT/ Lajm shumë i mirë nga Gjermania: Negociatat të hapen! Raportuesi për Shqipërinë, Knut Fleckenstein ka deklaruar se Gjermania është e bindur që tashmë negociatat me Shqipërinë
Gjermania kërkon zëvendësimin e Mogherinit në dialog Teksa pritet vazhdimi i dialogut në Bruksel, Gjermania ka propozimin që në vend të shefes së diplomacisë së BE-së Federi
Meksika bën mrekullinë e madhe ndaj Gjermanisë, e mposht pas tre dekadave (VIDEO) Meksika ka arritur të bëj mrekullinë e madhe sot duke mposhtur Gjermaninë me rezultatin e përgjithshëm 0-1 në "Luzhniki
Gjermania po humbet ndaj Meksikës, Sane: I kam gishtat e kryqëzuar Mesfushori i Mançester Sitit, Lori Sane u la jashtë nga trajneri Joakin Lëv. Zgjedhja e tekniku gjerman bëri bujë të mad
Shtylla i mohon një super gol Toni Krossit (VIDEO) Pak minuta pasi Meksika shënoi për 1-0, në minutën e 35’ me anë të Hirving Lozano, Gjermania ishte afër që të barazojë r
Fantastikë meksikanët, çojnë "pancerat" kokëulur në dhomat e zhveshjes Sapo është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Gjermani-Meksikë me rezultat 0-1. Meksika ka arritur të kaloj në avantazh
Nuk do ta besoni, Gjermania është ekipi që ka pësuar më shumë gola në Botëror Botërori i Rusisë ka filluar dhe sot është dita e katërt e këtij kompeticioni por a e keni menduar ndonjëherë se kush ës
Gjermania aprovon ligjin për bashkim familjar Mbas muajit gusht refugjatët me status të pjesshëm mbrojtjeje dhe lejeqëndrimi të kufizuar do kenë mundësi të tërheqin a
Lajm shumë i mirë, Gjermania lejon shqiptarët të bëjnë bashkim familjar Pas muajit gusht refugjatët me status të pjesshëm mbrojteje dhe lejeqëndrimi të kufizuar do kenë mundësi të tërheqin anë
LISTA/ Këta janë deputetët që futën makina luksoze pa doganë Mbi 100 deputetë dhe ish-deputetë të Parlamentit Shqiptar kanë shfrytëzuar maksimalisht një privilegj që ua jap ligji, d
Inteligjenca artificiale zbulon fituesin e Kupës së Botës (FOTO LAJM) Kupa e Botës Rusi 2018 startoi sot me ndeshjen Rusi dhe Arabisë Saudite, ku vendasit fituan me rezultatin e përgjitshëm
Formacioni që do të rri në stol gjatë Kupës së Botës (FOTO LAJM) Është një shifër e çmendur ajo që do të rrijë në stol gjatë Kupës së Botës që do të zhvillohet në Rusi. Bëhet fjalë
Hapja e negociatave, Gjermania akoma e pasigurtë për Shqipërinë Qeveria gjermane ende nuk ka marrë një vendim për hapjen e negociatave me Shqipërinë, por Christian Lange, Sekretar Parl
FIFA publikon favoritët e Botërorit Vetëm katër ditë na ndajnë nga nisja e Botërorit "Rusia 2018"ku 32 skuadra do të përballen me njëra tjetrën për të fitua
Parashikimet e Botërorin, Brazili e Gjermania favoritë Botërori i Rusisë nis pas 4 ditësh, por parashikimet për skuadrën fituese nga kompanitë e basteve kanë nisur prej kohësh
Plani i Makronit për Europën është tërheqës, por ka mbetur vetëm Franca është kthyer në lojë, energjike, e qartë, ambicioze! Urra! Por kush tjetër po ofron gatishmëri për ta çuar Europë