999 rezultate për

gjerman

Merkel jep verdiktin final për rinisjen e Bundesligës Një lajmi i bujshëm është duke qarkulluar së fundmi në Gjermani. Bundesliga është e vendosur që të rikthehet dhe flit
Loris Karius i zë "derën" Liverpoolit Loris Karius mbyll zyrtarisht përvojën e tij te Beshiktashi në Turqi, ku ishte huazuar nga Leverpooli që nga vitit 2018,
Qeveria e Gjermanisë i jep dritën e gjelbërt Bundesligës Pasi fillimisht morën leje për nisjen e stërvitjeve, tashmë kampionati gjerman është i gatshëm të rifillojë edhe edicion
Futbollisti që u vra në një përplasje me motor, tani rezulton i gjallë Tabloidi gjerman “Bild” sjell një histori të pabesueshme me një futbollist që prej thuajse 5 vitesh konsiderohet i vdeku
Haziri thotë se ekipi i psikiatërve nuk arriti për pak minuta në konvikt ta kontrollojë 26 vjeçarin Kreu i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri i ftuar në emisonin Frontal në T7 ka folur për vdekjen tragjike të 26-vjecarit
PSG-ja i vendos çmimin Draxler, "lumë" skuadrash të interesuara për gjermanin Julian Draxler është futur në vitin e fundit të kontratës me Paris Saint Germain. Kampionët e Francës dëshirojnë që t
Shpallje për punë në Gjermani, vlen vetëm për qytetarët e Maqedonisë SHPALLJE PËR PUNË NË GJERMANI, *Shërbimi kryhet pa asnjë lloj interesi Kërkohen punëtor për mirmbajtjen e hekurudhave
Ministri i Sporteve në Gjermani: Futbolli duhet të rinisë në maj! Bundesliga gjermane ishte planifikuar për të rifiluar më 9 maj. Mirëpo kancelarja Angela Merkel shtyu çdo vendim mbi kët
Sipas protokollit gjerman, ja si do të luhen ndeshjet në Shqipëri (VIDEO) Qeveria po mban ende varur datën e rikthimit të futbollit në vend në një kohë që FSHF ka gati edhe Protokollin Sanitar –
793 raste të reja me koronavirus në Gjermani në 24 orët e fundit nstituti për sëmundje ngjitëse “Robert Koch” njoftoi se gjatë 24 orëve të kaluara në Gjermani janë shënuar 793 raste të
Paga si në Gjermani, Turqia kërkon punëtorë për mbledhjen e çajit Izolimi në shtëpi, për shkak të Koronavirusit, ka vënë në vështirësi fermerët turq të cilët nuk kanë punëtorë për të mbl
Partnerja e portierit gjerman s'mund të ishte më provokuese, stërvitet me këmbët përpjetë (VIDEO) Izabel Gulart është një nga modelet më seksi në botë. Bashkëshortja e portierit gjerman, Kevin Trap, është tepër akt
Ndeshjet pa tifozë, gjermanët krijojnë aplikacion për të bërë tifo nga shtëpitë Në Gjermani po flitet gjithnjë e më shumë për rifillimin e Bundesligës në muajin maj, sidomos pas miratimit të ardhur ng
Portieri i Schalke 04 drejt Bayern Munchen, tifozët i kërcënojnë prindërit Kalimi i portierit të Schalke 04, Alexander Nubel, te Bayern Munchen në sezonin e ardhshëm nuk u ka pëlqyer aspak tifozë
I shpallur në kërkim ndërkombëtar, kapet në Tiranë xhihadisti Drejtoria e Antiterrorit në bashkëpunim me Interpol Tirana kanë finalizuar me sukses operacionin “Vizitori” duke arrest
Bundesliga kalon edhe një pengesë në rrugën drejt vazhdimit Futbolli gjerman ka bërë edhe një hap të rëndësishëm drejt rifillimit të Bundesligës muajin e ardhshëm, pasi Ministria e
MotoGP pezullohet deri në korrik, anulohen garat e Gjermanisë, Holandës dhe Finlandës Drejuesit e MotoGP lajmëruan këtë të mërkurë anulimin e tri garave të tjera të vitit 2020. Bëhet fjalë për Çmimet e Mëdh
Përgjigja finale, futbolli gjerman pret vendimin e Merkel Kampionatet elitare në Europë po shkojnë drejt pezullimit përfundimtar për shkak të pandemisë së koronavirusit. Minis
Lehtësoi masat ndaj COVID 19, shtohet numri i rasteve në Gjermani Vetëm një javë pasi Gjermania lehtësoi masat kundër koronavirusit, autoritetet raportuan për rritje të lehtë të rasteve
Godet Kujtim Gjuzi: Angela Merkel është një hajdute! (FOTO LAJM) Deputeti shqiptar Kujtim Gjuzi njihet për deklaratat e tij të pazakonta dhe që shkaktojnë shumë zhurme tek shqiptarët.