999 rezultate për

gjeneral

Ish-Gjenerali i NATO-s pret lejen e qeverisë të bëjë biznes në Kosovë Gjenerali në pension, Wesley Clark, i cili përfaqëson Kompaninë “Envidity”, ka deklaruar se është në pritje të vendimit
Pas një muaji Haga jep vendimin për gjeneralin serb Tribunali i Hagës pritet që më 22 nentor ta shpallë vendimin për Ratko Mlladiçin, gjeneralin e ushtrisë serbe. Gjyqi
Kroacia dënon ish gjeneralin serb për krime lufte Dragan Vasiljkoviç u dënua me 15 vjet burg nga gjykata e Splitit në Koraci, pasi ai u gjet fajtor për dy aktakuza - keqt
Vritet një gjeneral rus në Siri, Moska fajëson SHBA-të Ministria e mbrojtjes e Rusisë thotë se njëri prej gjeneralëve të vet, që shërbente si këshilltar i trupave të qeverisë
"Jakë Bardhët" britanikë vijnë në Kosovë, interesohen për ushtrinë Komandanti i FSK-së, gjeneral Rrahman Rama, priti një delegacion të Lordëve nga Britania e Madhe. Me këtë rast, Lord
NATO: Ushtria e Kosovës sipas Kushtetutës Kryetari i Komitetit Ushtarak të NATO-s, Petr Pavel, në një konferencë për mediet, tha se krijimi i ushtrisë së Kosovës
A do e formojë gjenerali ushtrinë ? Ish-gjenerali i UÇK-së, tashmë kryeministër i ri i vendit, Ramush Haradinaj, do ta ketë të vështirë që gjatë mandatit të
Gjenerali kanadez: Shqiptarët, raca më e fortë në botë Studiuesi Auron Tare sjell në vëmendje një letër të rrallë të gjeneralit kanadez të Brigadës Dr. Frederik William Burnha
RRËFIMI/ Si u ekzekutuan në rrëzë të Dajtit tre gjeneralët e Enver Hoxhës Pushkatimi i Hito Çakos dhe dy gjeneralëve të tjerë pasditen e 5 nëntorit 1975, diku përskaj kodrave të Linzës, në gjunj
Dekretohet shefi e ri i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Presidenti i Republikës, Ilir Meta, njëkohësisht Komandant i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura, dekretoi sot Gjeneral
Çun Lajçi: O Behgjet, bëhu bashkë me gjeneralin se boll vajtuam Çun Lajçi i ka kërkuar Behgjet Pacollit të AKR-së të bëhet bashkë me Ramush Haradinajn për të mirën e Kosovës. Ai ka
DOSSIER/ Gjenerali britanik nxjerr të dhënat tronditëse mbi kancerin tek shqiptarët në '22 Studiuesi Auron Tare ka publikuar disa të dhëna interesante sa i përket shëndetit të shqiptarëve në vitin 1922. Ai ka he
Meta i jep gradën “Gjeneral” Kolonelit Bajram Begaj Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekretuar sëfundmi dhënien e gradës Gjeneral Brigade, Kolonelit Bajram Begaj. A
Ky është personi që mund të nisë Luftën e Tretë Botërore (FOTO LAJM) Tensionet mes SHBA-ve dhe Koresë së Veriut janë në pikën më kritike, në një kohë kur të dyja vendet po kërcënojnë me luf
Gjenerali Kelly, shefi i ri i kabinetit në Shtëpinë e Bardhë Gjenerali në pension John Kelly, i cili shërben si Sekretari i Sigurisë Kombëtare, do të zëvendësojë Reince Priebus si s
Përse e ndërroi Trump shefin e stafit të tij me gjeneralin Kelly? Reince Priebus kreu i stafit të Shtëpisë së Bardhë i cili shërbeu për më shumë se 6 muaj në krye të stafit të tij, ësht
Presidenti Trump ndërron shefin e stafit të tij më një gjeneral Presidenti amerikan, Donald Trump ka ndërruar shefin e stafit të tij, Reince Priebus me gjeneralin John Kelly i cili akt
Gjenerali amerikan: Koreja e Veriut, gjithnjë e më e rrezikshme! Shefi i Shtabit të ushtrisë amerikane, gjeneral Mark Mile tha sot se fakti që Koreja e Veriut ka testuar një raketë bali
Deti nxjerr një krijesë të çuditshme, frikësohen pushuesit tek "Plazhi i Gjeneralit" (VIDEO) Plazhistët në Plazhin e Gjeneralit në Kavajë janë përballur me një krijesë të çuditshme sipas tyre sot në mëngjes. N
Ish-gjenerali tajlandez dënohet për trafikim me qenie njerëzore Një ish gjeneral tajlandez, është dënuar me 27 vite burgim për trafikim me qenie njerëzore, pas një gjykimi historik.