999 rezultate për

gjelle

Si të gatuajmë gjellë me presh Përbërësit: 1 kg mishi i viçit i zier ( si tek receta e mepareshme) 1 kg presh 2 karrota (me preference) 1 patate
Gjellë me patate dhe qofte Përbërësit 4-5 patate 1 tas bizele 1,5 lugë të gjellës Salce domate 1 lugë të çajit Biber i zi 1 lugë të
Receta magjike për të fjetur menjëherë dhe pa shqetësime Nëse keni ankth ose jeni të stresuar para ndonjë eventi të rëndësishëm, të biesh për të fjetur dhe të flesh mund të jetë
Tiramisu me biskota Përbërësit 1 kuti biskota PËR KREM 4 gota qumësht 1 gotë sheqer 3 lugë të gjellës miell 2 lugë të gjel
Bëni duart më të buta me këtë maskë Lexoni këtë artikull dhe ju do të mësoni se si të përmirësoni lëkurën e duarve tuaja në vetëm 5 minuta. Receta për ta
Gjellë me lulelakër dhe perime Përbërësit gjysmë kg lulelakër 300 gr mish 1 qepë 2 hudhra 1 patate 1 karrotë 1 spec i kuq 2 spe
Maska e duhur për rikthimin e kaçurrelave tuaja Kaçurrelat mund të jenë një "bekim", por nëse nuk dini të kujdeseni për to mund të shndërrohen në një “makth” ! Flok
Kek i fundvitit me portokall Përbërësit 3 vezë 1 gotë jogurt gjysme gote qumësht 1,5 gota sheqer 3 lugë të gjellës kakao jysmë port
Ju dhëmbin kockat, kjo recetë ju shëron menjëherë Sipas shumë ekspertëve shëndetësor, mënyra e gabuar e të qëndruarit është ndër shkaktarët kryesor për dhimbjet në shpinë
Kek pa qumësht dhe vezë Përbërësit 1,5 gota miell 3 lugë të gjellës kakao 1 gotë sheqer pluhur 1 Pluhur pjekje 1 vanilje ½ lug
Receta magjike për të fjetur menjëherë Nëse keni ankth ose jeni të stresuar para ndonjë eventi të rëndësishëm, të biesh për të fjetur dhe të flesh mund të jetë
Receta magjike për të fjetur menjëherë Nëse keni ankth ose jeni të stresuar para ndonjë eventi të rëndësishëm, të biesh për të fjetur dhe të flesh mund të jetë
Biskota me kripë Përbërësit 125 gr gjalpë 1 gotë të çajit vaj vegjetal 1 vezë 2 lugë të gjellës uthull 3,5 gota miell 1
Pini këtë lëng magjik dhe i thoni lamtumirë dhimbjes së gjunjëve E rëndësishme mbi këtë sëmundje është të dihet se kjo nuk trajtohet menjëherë. Megjithatë, ekzistojnë disa trajtime që n
Bëjeni vetë antibiotikun e fuqishëm natyral Të gjithë ne nuk mund t’i shpëtojmë që të paktën një herë të sëmuremi gjatë dimrit ose të kalojmë një grip. Më poshtë
Pica me fruta Përbërësit 1,5 gota gjalpë 1,5 gota sheqer 1 lugë të gjellës Levore portokalli 1 lugë të gjellës vanilje 2 vezë
Si të gatuajmë gjellë me presh Përbërësit: 1 kg mishi i viçit i zier ( si tek receta e mepareshme) 1 kg presh 2 karrota (me preference) 1 patate
Maskë për rikthimin e kaçurrelave tuaja Kaçurrelat mund të jenë një "bekim", por nëse nuk dini të kujdeseni për to mund të shndërrohen në një “makth” ! Flok
Maska që bën mrekulli për heqjen e akneve Aknet janë një problem vërtet serioz dhe ndonjëherë të vënë edhe në siklet por dermatologët kanë zbuluar një maskë e cil
Supë me qumësht dhe perime Përbërësit 800 ml qumësht 250 gr kërpudha 2 karotë 150 gr bizele 2 kokrra patate 1 kokërr qepë 1 lugë gjelle vaj