999 rezultate për

gjarpri

Luftë mes gjarpërit dhe shqiponjës, kjo e fundit fiton Një luftim fatal mes një shqiponje dhe një gjarpri është kapur nga kamerat në jug të Indisë. Shqiponja dhe gjarpri lu
5 metra i gjatë dhe 73 vezë, shkencëtarët nuk u besojnë syve pas kapjes së super gjarprit Një piton femër 5 metra i gjatë, brenda së cilit kishte 73 vezë u kap në Everglades të Floridas dhe besohet se është gja
Merimanga ha gjarprin Një grua në Australi kapi disa kuadro të asaj që bën shumë të lehtë të kuptohet pse shumë turistë janë të frikësuar nga
Gruaja zgjohet e tmerruar pasi u kafshua nga gjarpri gjigant (VIDEO) Ky është momenti i tmerrshëm kur një piton kafshën në këmbë një pensioniste, ndërsa ajo po flinte. Zvarraniku kisht
Gjarpri i detit pi vetëm ujë të ëmbël Shumica e gjarpërijnve të verdhë të ujit e kalojnë jetën e tyre në detë, shkruan Albeu.com Ata dalin shumë rrallë në
Kur çmenduria kalon kufijtë, njeriu që ha gjarprin (VIDEO) Arteval Duarte, ambientalisti i njohur nga Brazili e ka çuar në një nivel tjetër, sfidën e tij me gjarpërinjtë. Më he
Të frikshëm dhe vdekjeprurës, njihuni me gjarpërinjtë më të rrezikshëm në botë Kur flitet për gjarpërinjtë më helmues në botë, nuk është çudi nëse shumicës i vjen në mendje kobra apo mamba e zezë por
"Gjarpri kafshon" sërish Haradinajn: Nuk ka individ që prish partneritetin me SHBA-të Presidenti i vendit, Hashim Thaçi pas homazheve te shtatorja e heroit Zahir Pajaziti ka folur për takimin e sotëm me lid
Një grua-burrneshë, përballja me gjarprin e zi bëhet virale (VIDEO) Përballja me një gjarpër nuk është kurrë e këndshme dhe shumë në prani të tij ia mbathin me vrap. Por ky nuk është rasti
Mbetën pa drita, por ajo që gjetën në kabinë i trembi të gjithë Mungesa e energjisë jo gjithmonë vjen për shkak të thatësirës. Në raste të veçanta fajtor mund të jetë edhe një zvarrani
Shihni gjarpër në ëndërr? Mos u trembni, kjo është domethënia Gjarpri në ëndërr është një simbol force ose fuqie. Ngaqë zvarritet mbi tokë dhe jeton nën gurë ose nën sipërfaqen e tok
Tmerrohet babai, gjarpri gjigant futet në dhomën e vajzës Në Queensland të Australisë është regjistruar një ngjarje e rrallë dhe e frikshme. Një gjarpër vdekjeprurës u gjet në dh
Video tmerruese, gjarpri del nga kondicioneri dhe kap miun (VIDEO) Një gjarpër është xhiruar duke u tërhequr një mi të cilin e kishte kapur. Në pamjet filmike do të shikoni se si gjar
I zhduket gjarpri, pronari njofton policinë Boston- Pronari i një gjarpri ka njoftuar policinë, pasi i është larguar gjarpri nga banesa. Autoritete policore kanë ni
Indiani u ndal në rrugë të luajë me gjarprin por bëri gabimin e jetës (VIDEO) Një lojë me gjarprin kobra ka i ka kushtuar me jetë një të riu në Indi. Ch Jagadish, 24-vjeç, po qëndronte me 50-vjeç
E veshur e tëra me lëkurë gjarpri, vajza e Majlinda Bregut trullos publikun (FOTO LAJM) Nuk është hera e parë që emri i vajzës së Majlinda Bregut lakohet në rrjetet sociale dhe mediat e ndryshme si një vajzë
Ndihma e shpejtë në rast se kafshoheni nga një gjarpër Ja pra disa udhëzime të nevojshme të ndihmës së parë që mund t’ju ndihmojnë në këto rrethana. Për të evituar rrezikun
"Gjarpri" nxjerr kokën! Me Forca Speciale në Ujman për të minimizuar efektin e protestës kundër tij Zëdhënësi i KFOR-it, Vincenzo Grazo ka thënë për mediat serbe se misioni nuk ka informata nëse anëtarët e Forcave Specia
Qeni hero një luftoi kundër kobrës për këlyshët (VIDEO) Një kobra është parë duke sulmuar dhe mbytur dy këlyshë në sytë e nënës së tyre, pasi hyri brenda një shtëpie dje pasdit
I trokiti gjarpri në dritare, shokohet shoferi Një shofer në juglindje të Australisë ishte tronditur kur kishte parë se një gjarpër rreth 2,5 metra i gjatë ishte ngjit