999 rezultate për

gates

Bill Gates: Më falni për Ctrl-Alt-Delete Është njeriu më i pasur në botë dhe kompania e tij ndër më të fuqishmet në fushën e teknologjisë. Megjithatë, kur kthen
Një sëmundje ngjitëse mund të vrasë 30 milion njerëz në dekadën e ardhshme Me tërë këto fatkeqësi natyrore të cilat janë duke e pushtuar botën, dhe në anën tjetër kërcënimet për luftë me bomba nu
Mposhtet Bill Gates, ky është njeriu më i pasur në botë Pavarësisht se pretendon titullin e njeriut më të pasur në botë, themeluesi i Zara, Amancio Ortega, është një nga njerëz
Bill Gates nuk është më njeriu më i pasur në botë Kjo pasi vendin e tij e ka zënë Jeff Bezos, drejtuesi i dyqanit më të madh online, “Amazon”. Në renditjen e fundit të
Bill Gates kërkon nga Evropa të shmangë fluksin e emigrantëve Themeluesi i “Microsoft”, Bill Gates, i ka bërë thirrje Evropës të ndalojë shfaqjen e bujarisë ndaj azil kërkuesve për t
Tri aftësitë që duhet t'i keni për një karrierë të suksesshme, sipas Bill Gates Bazuar në të dhënat e mbledhura, themeluesi i Microsoft dhe njeriu më i pasur në botë, Bill Gates, ka zbuluar tri aftësi
Te gjithe prinderit duhet te marrin shembull nga Bill Gates, ja si sillet ai me fëmijët e tij Megjithëse Bill Gates zotëron kompaninë më të madhe të softuerëve në botë dhe mban titullin e "njeriut më të pasur në bo
Paralajmërimi i Gates: Jemi në prag të kërcënimit që mund të vrasë mbi 30 milionë njerëz Themeluesi i gjigandit “Microsoft”, Bill Gates, mbajti një fjalim shumë të rëndësishëm në Konferencën e Sigurisë në Mun
Bill Gates, njeriu i parë në botë që mund të bëhet trilioner Bill Gates është tashmë njeriu më i pasur në botë, por në krahasim me pasurinë që do të ketë pas 25 vitesh, aktualja ësh
Bill Gates mund të bëhet "trilioneri" i parë në botë "Themeluesi i Microsoft, Bill Gates mund të bëhet trilioneri i parë në botë brenda 25 viteve", thotë një studim i ri i O
Gates: Bota e papërgatitur të përballet me një epidemi gripi vdekjeprurës Një nga njerëzit më të pasur në botë, Bill Gates ka paralajmëruar se sistemet emergjente të botës ende nuk janë aq të fo
Njeriu i dytë më i pasur në botë shndërrohet në “Babagjysh Sekret” (FOTO LAJM) Të shumtë janë ata që nuk besojnë tek babagjyshi i Krishtlindjeve, mirëpo ka edhe nga ata që ende shpresojnë se dikush d
Gates: T’u lësh fëmijëve gjithë pasurinë do të thotë t’u shkatërrosh jetën Një nga njerëzit më të pasur në botë aktualisht, Bill Gates mendon se t’ua lësh të gjithë pasurinë fëmijëve , do të thot
"Drug" plane, Prosecution investigates pilot and journalist The prosecution of Serious Crimes is investigating the airplane which landed in Ishem, for international drug traffic.
Prosecution of Dibra investigates the vote buying scandal After the reports published by "STOP" in TV Klan, Prosecution of Dibra started investigating the vote buying scandal, in
11 rregulla të Bill Gates se si të keni sukses në jetë Gates filloi të programonte kompjutera kur ai ishte vetëm 13 vjeç. Ai themeloi Microsoft-in me shokun e tij të fëmij
Prosecution interrogates Veliaj over new playground Prosecution of Tirana has questioned the Mayor of Tirana regarding the construction of a playground for children at the
Prosecution investigates the former head of CEZ The Prosecution is investigating the former head of CEZ, days after the State Supreme Audit sued Arben Seferi and two ot
Haradinaj re-elected leader of AFK Ramush Haradinaj has been re-elected as the chairman of the Alliance for the Future of Kosovo (AAK). In the elections th
Triumfon Merkel, shpallet gruaja më e fuqishme në botë Në bazë të një renditje të realizuar nga revista "Forbes", për të pestin vit me radhë, kancelarja gjermane Angela Merkel