999 rezultate për

freedom

LR-PDSH: Pushteti nuk mund të organizojë zgjedhje demokratike Lëvizja për Reforma në PDSH ka reaguar pas Raportit të “Freedom House” sa i përket demokracisë në Maqedoni. “Sipas ra
FH: Maqedonia kualifikohet si shtet hibrid Sipas raportit të fundit të publikuar nga Freedom House, Maqedonia vazhdon të mbetet shembulli më i keq për liri dhe dem
Freedom House: Demokracia në Maqedoni ka pësuar rënie Freedom House ka publikuar një raport me emrin “Vendet në tranzicion 2016“, ku njëmbëdhjetë vende kanë shënuar rënie të
Freedom House: Shqipëria vazhdon të konsiderohet një qeveri tranzicioni Në raportin më të fundit të Freedom House për Vendet në Tranzicion, del në përfundim se Ballkani, që dikur ishte një raj
Ben Blushi gained his freedom Rama's opponent Ben Blushi has reacted just one day after the referendum within the Socialist Party. In a letter sen
Smartfoni më i lirë në botë, ja sa kushton (FOTO LAJM) Kompania indiane Ringing Bells ka zbuluar smartfonin më të lirë në botë. I quajtur Freedom 251, është smartfoni më i lir
Albania marks improvement in terms of economic freedom Albania has marked a small improvement in terms of economic freedom compared to the past year. Heritage Foundation and W
RDK: Raporti i "Freedom House" vërteton se vendi është shumë larg zgjedhjeve Raporti i fundit i "Freedom House" vërteton edhe njëherë se Maqedonia vazhdon edhe më tutje të jetë shembulli më i keq p
Raporti i Freedom House, LR-PDSH: Maqedonia një hap më afër shteteve diktatoriale Në raportin e fundit të organizatës për mbikqyrje dhe zgjerimin e lirive në vendet demokratike “Freedom house”, Maqedoni
Freedom House: Albania, a party free country Freedom House ranks Albania among partly free countries for the past year. In the same category are countries of the reg
Maqedonia e fundit në rajon për lirine e medias Maqedonia, Bosnja dhe Kosova në vitin 2015 ka pësuar një mosfunksionim paralizues të qeverive të tyre, të cilët ndryshua
Ja çfarë thotë raporti i Freedom House për Kosovën dhe Maqedoninë Organizata Freedom House ka radhitur sërish Kosovën dhe Shqipërinë në mesin e vendeve pjesërisht të lira edhe për vitin
Defamation to be considered a criminal offence again Defamation will be considered again a criminal offense, where as a punitive measure there will be a fine or up to three
Orav: Macedonia has serious problems EU Ambassador to Macedonia Aivo Orav, said that the state has serious problems in terms of democracy, freedom and human
Berisha: Media freedom in Albania is at risk Former Prime Minister Sali Berisha, through a status on Facebook has congratulated all employees and media owners on the
Përkeqësohet liria e mediave në Kosovë Organizata Freedom House publikon raportin e përvitshëm për lirinë e shtypit në botë, i cili mbulon 199 vende dhe territ
Kush do të dëshironte një shtëpi të tillë (FOTO LAJM) Kush nga ju do të dëshironte një shtëpi të tillë lundruese? Kjo ndërtesë lundruese është në pronësi të një çifti artist
Media Freedom in Albania improves Albania has marked some improvement in terms of media freedom. According to the Press Freedom Index of Reporters Without
Freedom House: Macedonia has no free speech Macedonia is in the dark when it comes to information freedom and free speech. This is confirmed in the Freedom House's
Freedom House: Në Maqedoni nuk ka liri të shprehjes Maqedonia gjendet gati në terr informativ dhe nuk ka liri të shprehjes së mendimit të lirë. Kjo konfirmohet në raportin