999 rezultate për

forum

AMF organizon për herë të parë në Shqipëri “Forumin Global 2019” të IOPS-it Shqipëria do të organizojë për herë të parë Forumin Global 2019 të Organizatës Ndërkombëtare të Rregullatorëve të Pensio
Pedagogët i përgjigjen Ramës me grevë: S'do durojmë talljen tënde Pas takimit të përbashkët me kryeministrin Edi Rama ku u kritikuan në sy duke u quajtur "vrima e fundit e kavallit" peda
Tirana përzgjidhet nga Forumi Botëror i Urbanistikës si një nga 3 qytetet që ka pësuar më shumë ndryshime Tirana është përzgjedhur nga Forumi Botëror i Urbanistikës, si një nga 3 qytetet që, bashkë me Newcastle-in e Australisë
Vrasja e Ivanoviç, Rama tregon bisedën me Vuçiç Kryeministri Edi Rama ka zbardhur disa pika të takimit me homologun e tij Aleksis Tsipras në mbledhjen e grupit të Parti
Forumi në Davos, ministri humbet ndjenjat live (VIDEO) Ministri i Jashtëm i Spanjës Alfonso Dastis ka humbur ndjenjat gjatë një debati në forumin ekonomik në Davos të Zvicrës,
Protesta anti-Trump në Bernë në prag të Forumit të Davosit Disa qindra persona të lëvizjes anti-kapitaliste protestuan sot në Bernë në qetësi kundër vizitës së presidentit amerika
PËRPLASJA/ Kasami braktiset edhe nga forumi rinor i BESË-s Kryetari i Forumit Rinor të Levizjes Besa, Daim Luçi ka deklaruar se Bilall Kasami ka mbyllur selinë e partisë për gati
Përçarja në Lëvizjen Besa, reagon kryetarja e forumit të gruas Hatie Etemi Në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp forumi i gruas dhe forumi rinor i Lëvizjes Besa në Tetovë ka kërkuar nga
Rozë e bardhë apo blu dhe gri? Çfarë ngjyre janë sirtarët (FOTO LAJM) Kohë më parë një fustan u bë hit në internet për ngjyrat që kishte dhe si i dalllonin njerëzit, të cilët në mbarë botën
Thaçi dhe Haradinaj bëhen bashkë në forumin ekonomik të diasporës shqiptare Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi dhe kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, po marrin pjesë në forumin ekonomik të d
Veliaj merr pjesë në forumin “Ditët e Investimeve në Beograd” Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë një ditore në Serbi, me ftesë të kryebashkiakut të Beo
Kryebashkiaku Erion Veliaj merr pjesë në forumin “Ditët e Investimeve në Beograd” Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, zhvilloi një vizitë një ditore në Serbi, me ftesë të kryebashkiakut të Beo
Sinani: Dënimi i djeshëm ishte dënimi më i madh ndonjëherë ndaj shqiptarëve ne Maqedonisë Forumi nderkombetare për të drejtat dhe liritë e njeriut me kryetar Idriz Sinani reaguan ashpër ndaj vendimit të gjykate
Forumi Rinor: Më 29 Tetor vulosim fitoren e Bejtës në Gostivar Mbrëmë në selinë e Bashkimit Demokratik për Integrim në Gostivar, Forumi Rinor -FRBDI mbajti mbledhjen e radhës ku i pra
Ja çfarë i bashkoi forumet rinore të partive politike Forumi rinor i Bashkimit Demokratik për Integrim në Kumanovë, ka organizuar turne në fushë futbolli. Turneu i organiz
Ganiu me Forumin Rinor të BDI në aksion për pastrimin e parkut të Gazi Babës (FOTO LAJM) Kandidati i Bashkimit Demokratik për Integrim Visar Ganiu ka vazhduar me aktivitetet e tij. Pas ditën e sotme prof. d
Ky është skuadra e Nevzat Bejtës për Gostivarin “Në bashkëpunim me Këshillat Vendore, Forumin e Gruas – FG , Forumin Rinor – FR dhe strukturat e tjera të Bashkimit Demo
Forumi në Francë, Rama: Unë i bëj vetes këto dy pyetje thelbësore Kryeministri Edi Rama ka marrë sot pjesë sot në një forum në Francë, Global Positive Forum. Bëhet fjalë për një eve
"Nuk mund të rikthejmë demokracinë sepse nuk e kemi patur" Forumi i tretë i shoqërisë civile, që po zhvillohet vetëm një ditë përpara takimit të Ballkanit Perëndimor të Procesit t
Ivanov në forumin Kran Montana në Barcelonë Presidenti maqedonas Gjorge Ivanov, i shoqëruar nga bashkëshortja Maja Ivanova, po qëndron për vizitë pune në Mbretërinë