999 rezultate për

force

Shqipëri-Turqi, Panucci i habit të gjithë me formacionin zyrtar Do të startojë në orën 20:45, rrugëtimi zyrtar i Kombëtares kuqezi drejt Europianit të vitit 2020. Skuadra e Kristian Pa
Qeveria hedh poshtë raportimet për marrjen me “forcë” të Trepçës në veri Burim Ramadani, zëvendësministër i Ministrisë së Mbrojtjes, në një deklaratë për Telegrafin ka mohuar lajmin e publikuar
"Synohet hyrja me forcë në Kuvend", Lleshaj kërcënon protestuesit Policia e Shtetit ka bërë të ditur se nga inofrmacionet e mbledhura, ditën e nesërme do të synohet hyrja me frocë në Kuv
Lesi: Opozita djeg mandatet dhe rrëzon Ramën me forcë Nikollë Lesi shkruan në gazetën e tij, "Koha Jonë" se ditën e ejte Edi Rama bie nga qeveri. Rrëzimi i qeverisë do të vij
Pas PD dhe LSI-së, një tjetër forcë vendos të djegë mandatet Lulzim Basha propozoi ditën e sotme që opozita të djegë mandatet, dhe për këtë ka marrë një përgjgije pozitive nga PDIU.
"Më dilte gjumi në mes të natës", Albana tregon fillimet me fondacionin e bamirësisë Moderatorja shumë e dashur për publikun dhe nismëtarja e “Ti je një luledielli”, Albana Osmani ka rrëfyer në “Xing me Er
Reagon Sekretari i NATO-s: Më vjen keq që e formuat ushtrinë Jens Stoltenberg ka reaguar pas votimit të Ushtrisë së Kosovës. Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s ka thënë se ky veprim
Njihuni me armën e re të ushtarëve amerikanë, kanë fuqinë e tankut (FOTO LAJM) Ushtria amerikane do të fillojë të përdorë pushkë të reja të sulmit, të cilët thuhet se kanë fuqinë e goditjes sa një ta
Kosova e vendosur, nuk tërhiqet nga formimi i ushtrisë Autoritetet e Kosovës besojnë se e kanë mbështetjen e nevojshme të NATO-s dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës për tran
Shehi: Shohim përpara, kthejmë dhimbjen në force Intervista e trajnerit të Skënderbeut, Orges Shehi, dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, pasi skuadra korça
Haradinaj i prerë: Ushtria themelohet më 14 dhjetor Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka ritheksuar se nuk ka asnjë dilemë rreth votimit të tri projektligjeve për tr
"Blindohet" Tirana, ushtria shqiptare tregon forcën (FOTO LAJM) Teksa vendet e rajonit si Serbia dhe Greqia janë kujdesur të tregojnë forcën e tyre ushtarake, duke organizuar madje edh
Nis ndërtimi i këndit të tretë të lojërave për fëmijë te liqeni, bashkë me të dhe kënd force Nis ndërtimi i këndit të tretë të lojërave për fëmijë te liqeni, bashkë me të dhe kënd force Vogëlushët e zonës së Li
Bora zbardh malet, sa do të shënojë termometri ditën e sotme Ditën e sotme , 17 nëntor, moti do të jetë i vranët me reshje shiu në jugperëndim dhe rreshje bore në juglindje. Era
Erdogan kërcënon Greqinë: Mos na testoni forcën Turqia është duke hyrë në sezonin e zgjedhjeve lokale dhe në raste të tilla politika atje gjen të udhës që të rrisë tone
E tmerrshme, abazhuri gjigant bie dhe thyhet copash në mes të dhomës (VIDEO) Një ngjarje shumë e rëndë ka ndodhur gjatë një ekspozite skulpturash në Itali. Papritur një abazhur i madh, i instalu
Krasniqi: T'i tregojmë forcën Serbisë Kryetari i Këshillit Kombëtar të Nismës, Jakup Krasniqi, ka thënë se Serbia nuk e kupton gjuhën që Kosova e ka zgjedhur
Moti fillon ndryshimin, çfarë pritet në orët në vijim Ditën e premte, 9 nëntor moti do të jetë me alternime kthjellimesh dhe prani të mjegullës përgjatë Ultësirës perëndimore
Parashikimi i motit, kështu do të ndryshojnë temperaturat E mërkurë, 7 nëntor: moti do të jetë me vranësira mesatare deri të dendura të cilat do të pasohen nga rreshje shiu të
Përzuri vjehrrën me forcë nga shtëpia? Tuna i befason të gjithë me veprimin e fundit (FOTO LAJM) Këngëtraja Altuna Sejdiu së fundmi ka qënë e ftuar në emisionin Xing me Ermalin, ku aty ka bërë disadeklarat të bujshme,