999 rezultate për

flamurit

Zoran Zaev, me plis për Festën e Flamurit? (FOTO LAJM) Mediet maqedonase të afërta me VMRO-DPMNE, kanë publikuar një foto montazh të liderit të LSDM-së, Zoran Zaev me plis në
Shaqiri zbulon mesazhin e tij për Pavarësinë e Shqipërisë (FOTO) "Më mirë vonë se kurrë", kjo thënie mund të shkojë më së miri për Xherdan Shaqirin në Ditën e Flamurit. Ylli i Stoke
Ligjet e Maqedonisë kufizojnë përdorimin e flamurit shqiptar Edhe në këtë 28 Nëntor, shqiptarët e Maqedonisë e pritën me një ligj nënçmues në fuqi, që parashëh përdorimin e flamurit
BDI nderon simbolin e sakrificave të popullit shqiptar Qytetarë dhe politikanë të BDI-së, kanë zhvilluar sot vizita solemne në monumentin e "Nënës Shqiptare" në Zajaz të Kërço
Shqiptarët e Kosovës vizitojnë Bacën në Prekaz (VIDEO) Qindra qytetarë të Republikës së Kosovës kanë vizituar Prekazin, në këtë ditë të Flamurit. Me rastin e 28 Nëntorit,
Kur u përdor zyrtarisht flamuri kombëtar në Kosovë? Sot Shqipëria dhe trojet shqiptare festojnë Ditën e Flamurit. Edhe në Kosovë qytetarët dhe politikanët kanë vizituar
Irritohet me bashkinë, Eduart Ndocaj ngre flamurin e tij në Lezhë (VIDEO) Deputeti Eduart Ndocaj di të jetë në qendër të vëmendjes me veprimet e tij. Bashkia e Lezhës kishte parashikuar që të zh
Veseli i bën thirrje shqiptarëve të mos e ndërtojnë lumturinë në dhe të huaj Kryeparlamentari i Kosovës Kadri Veseli, ka uruar Ditën e Flamurit Kombëtar dhe ditëlindjen e komandantit legjendar Adem
E RRALLË/ Gjendet pas 104 vitesh dokumenti që ligjëronte përdorimin e flamurit me shqiponjë (FOTO) Komuniteti Mysliman i Shqipërisë është duke i arkivuar në formë dixhitale të gjitha dokumentet qëkanë të bëjnë me të në
Nishani merr pjesë në ceremoninë kushtuar 104-vjetorit të Pavarësisë (FOTO LAJM) Presidenti Bujar Nishani ishte sot paradite i pranishëm në ceremoninë zyrtare me rastin e 104-vjetorit të Pavarësisë, të
"Tifozat Kuq e Zi" urim emocionues për Pavarësinë e Shqipërisë (FOTO) Grupimi i njohur “Tifozat Kuq e Zi” kanë publikuar një postim emocionues dhe fjalë të zgjedhura kanë uruar çdo shqiptar
Ja si e festojnë shqiptarët Pavarësinë në Turqi (VIDEO) Festën e Pavarësisë e kanë festuar edhe shqiptarët që ndodhën në Turqi. Ata janë mbledhur në një organizim të Unionit të
Adem Jashari mbush 61 vjet në festën e Flamurit, nëse do të ishte ende gjallë Komandanti legjendar Adem Jashari do të festonte në Festën e Flamurit në 61-vjetorin e tij. Ai ka lindur më 28 nëntor
BDI ndërpret fushatën për Ditën e Flamurit Bashkimi Demokratik për Integrim, ka ndërprerë fushatën zgjedhore në nder të 28 Nëntorit, Festës së Flamurit Kombëtar.
Maqedonasit kërcënojnë me "Vdekje për shqiptarët" në Ditën e Flamurit (FOTO LAJM) Kanë kaluar vetëm pak ditë nga sulmi në shtëpinë muze të Shtëpisë së Alfabetit Shqiptar në Manastir, ndërsa në Ditën e F
Prizreni feston 28 Nëntori me famurin turk Në kuadër të festës së 28 Nëntorit, Festës së Pavarësisë së Shqipërisë, qyteti i Prizrenit është dekoruar me flamuj komb
Serbia ua ndalon Festën e Flamurit shqiptarëve në Preshevë Gjykatat në Serbi ende vazhdojnë t’i dënojnë shqiptarët në Luginë të Preshevës për ngritjen e flamurit kombëtar. Festa e
Rama sfidon kritikët. Vishet sërish me ngjyrat e flamurit italian (FOTO LAJM) Kryeministri Rama duket se i ka qejf ngjyrat e Italisë. Madje, ai e bën edhe këtë kur kritikohet publikisht për ngjyrat,
Vokrri sqaron shkakun e mungesës së flamurit shqiptar në Finlandë (VIDEO) Presidenti i FFK-së, Fadil Vokrri, gjatë debatit ku ishte i ftuar në emisionin Rubikon, është pyetur edhe për vendimin e
“One World Trade Center” vishet me ngjyrat e flamurit italian (FOTO) “One World Trade center” në New York është ndriçuar me ngjyrat e flamurit italian, në nderim të viktimave të lëna pas n