999 rezultate për

flamurin

Shqiptari dënohet me gjobë në Malin e Zi pse vari flamurin kombëtar (DOKUMENT) Një shqiptar në Mal të Zi është gjobitur me gjobë, pasi vendosi flamurin kuq e zi me rastin e 28-29 nëntorit. Emin Beqaj
Hoteli spanjoll mbajti flamurin e Kosovës për nder të klubit të Istogut Klubi i hendbollit Istogu qëndroi disa ditë në Malaga të Spanjës, ku i zhvilloi dy ndeshjet e së tetës së finales së Cha
Do të habiteni, mjeku serb puth flamurin shqiptar (FOTO LAJM) Miroljub Petroviç një mjek popullor në Serbi që kohëve të fundit është në qendër të opinionit i akuzuar edhe për disa ra
Gjobiten bizneset që nuk vendosin flamurin e produkteve Bizneset tashmë kanë filluar vendosjen e flamujve të origjinës së produkteve nëpër markete e tyre, por shenjëzimi i tyre
Haradinaj: Do ta mbajmë lartë flamurin gjerman për mbështetjen e tyre ndaj Kosovës “Gjermania është një mbështetëse e madhe e Kosovës dhe ajo jo vetëm që përkujdeset për Kosovën, por edhe për rajonin.
Deputeti zvicërjan tërbon serbët me shqiponjën dhe flamurin e Kosovës Joachim Son-Forget, i cili përshkruhet si një gjeni dhe është deputet në kantonin e Vaudit të francezëve jashtë vendit,
Me flamurin kuqezi mbi supe, emigrantët shqiptarë nga e gjithë bota mblidhen para Kryeministrisë Mbrëmjen e sotme dhjetëra qytetarë dhe emigrantë janë mbledhur para Kryeministrisë për të protestuar për të shprehur pak
INTERVISTA/ Berisha: Hashim Thaçi po e valëvit flamurin e Serbisë së Madhe me Edi Ramën iniciator Ish-presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha, ka goditur edhe një herë fuqishëm idenë e presidentit të Republikës së Kosovë
"7 shqiptarë të vrarë në 10 ditë", Artan Hoxha shpërthen ndaj politikanëve Mbrëmjen e djeshme një tjetër shqiptar është akzekutuar në Greqi, duke e çuar në 11 numrin e personave që kanë humbur je
Policia malazeze heq flamurin shqiptar nga shtëpia dhe shoqëron pronarin Emin Beqoviq, nga fshati Milesh, merret në pyetje nga policia malazeze dhe dërgohet në gjykatën për vepra penale, pasiqë
Kush ishte shqiptari që çoi flamurin kuqezi në hënë (FOTO LAJM) Në kulmin e Luftës së Ftohtë, e cila përfshinte edhe garën për hapësirën niset për mision në hënë "Apollo 15". Tek aj
Një shqip-folës inatin që ka ndaj botës e nxjerr duke djegur flamurin (VIDEO) Derisa festohej dje festa e “28 Nëntorit” nga të gjithë shqiptarët në mbarë botën, veprimi i një të riu shqiptar nga Shk
Dogji flamurin shqiptar, Ivan Bogdanov kthehet në një tifoz shembullor U luajt ditën e ndjeshme ndeshja e vlefshme për grupet e UEFA Champions Leagues mes skuadrës së Napolit dhe Crvena Zvezd
Dje shkoi me brekushe për të nderuar flamurin, Rama uron shkurt 29 Nëntorin Kryeministri Edi Rama, ka publikuar një foto në rrjetin social Facebook, me të cilën ka uruar shqiptarët për 29 Nëntorin
Moderatori shqiptar ngre flamurin në mes të Honolulus (FOTO LAJM) Moderatori shqiptar, Blendi Fevziu, festat e Nëntorit ka vendosur ti shijoi shumë larg Shqipëisë. Ai ka udhëtuar mbrë
Ulën flamurin grek, policë të armatosur rëndë rrethojnë shtëpitë e të rinjve shqiptarë Fotot e disa aktivitëve të Aleancës Kuq e Zi duke hequr flamurin grek dhe vendosur atë shqiptar në një zonë të Thesproti
Rama shkon me brekushe për të nderuar flamurin në Vlorë (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që të plotësojë shijet e tij sa i përket veshjes edhe në ditë të shënuara siç është 28
Policia ndalon hyrjen në Itali të huliganit që dogji flamurin shqiptar (VIDEO) Sot në 21:00 Napoli do të kërkojë fitoren ndaj Cervena Zvezdës në ‘’San Paolo’’ për të mbajtur gjallë shpresat për kuali
Shqiptarët brenda Greqisë ulin flamurin grek dhe ngrenë atë shqiptar (FOTO LAJM) Në këtë 106-vjetor pavarësie, aktivistë të “Aleancës Kuq e Zi”, kanë ndërmarrë një akt simbolik në Thesprotia, njësi raj
Telegrami i konsullit austriak: Shqiptarët ngritën flamurin në Vlorë, si u festua në rrugët e qytetit (FOTO LAJM) Shpallja e Pavarësisë nga Shqipëria ishte një lajm i rendësishëm për kancelaritë e vendeve që kishin interesa në këtë ra