999 rezultate për

festa

Emigrantët kthehen për festa, fluks makinash në Kapshticë dhe Kakavijë Ditën e sotme besimtarët e krishterë festojnë Krishtlindjen dhe për pak ditë edhe Viti i Ri, vijon fluksi i kthimit të e
"Bosit" të drogës i arrestojnë vëllanë, do të kalojnë festat e fundvitit në qeli 4 shqiptarë të arrestuar në 28 nëntor në Viterbo të Italisë dolën para gjykatës të hënën dhe në një seancë maratonë u ve
Tirana uron festat e fundvitit (VIDEO) Kampionati shqiptar ka marrë pushimet e fundvitit, teksa futbollistët tashmë kanë kohën për t’u relaksuar nga të gjithë
5 Mënyra të thjeshta, si t’i evitojmë shpenzimet e tepërta për festa Padiskutim, që festat e fundvitit, janë periudha më e bukur për gjithësecilin, por njëkohësisht është dhe periudha më kr
Ngrohtësi dhe atmosferë festash, brenda shtëpisë së Besit dhe Xhensilës (VIDEO) Atmosfera e festave po ndihet kudo dhe rrjetet sociale janë mbushur me foto dhe video që të kënaqin shpirtin. Drita,
Përtej imagjinatës, shtëpia e Kylie Jenner për festa duket kaq e bukur (VIDEO) Kylie Jenner e ka kthyer shtëpinë e saj në një mrekulli të vërtetë këtë dhjetor. 22-vjeçarja pak ditë më parë tregoi
Dilni nga rutina e "I vetëm në shtëpi", këto janë filmat që mund të shihni gjatë festave (FOTO LAJM) Pasi të kemi rendur për 12 muajt e fundit, më në fund kemi një shans të ngadalësojmë, të kalojmë kohën me të dashurit ta
A mund t'i veshësh getat me këpucë të hapura për festa? (FOTO LAJM) Koha është ftohur mjaftueshëm, por ndoshta nuk je e gatshme të lësh mënjanë deri në pranverë këpucët e hapura që i ke pë
Festat e fundvitit "fundosin" euron Monedha e përbashkët europiane e ka nisur javën e nënçmuar përkundrejt lekut gjatë ditës së sotme. Sipas kursit zyrtar t
"Këputet" qeveria, kaq para do të jepen për pensionistët me rastin e festave Ministrja e Financave Anila Denaj njoftoi sot përmes një konference për shtyp se qeveria ka miratuar një bonus prej 3 mi
Miratohet aministia, kush do të lërë qelinë për festat e fundvitit Qeveria miratoi në mbledhjen e sotme projektligjin për amnistinë që do duhet të kalojë në parlament për tu zbatuar. M
Dëbora zbardh Llogaranë, pamje magjike në prag të festave (VIDEO) Reshjet e dëborës kanë pushtuar dy ditët e fundit Qafën e Llogarasë. ABC news sjell këto pamje nga maja e Llogarasë,
Avion privat e makina luksoze, "fëmijët e pasur" zbulojnë shpenzimet marramendëse për festat (FOTO LAJM) Fëmijët e pasur të "Instagram"-it ka bërë shpenzime marramendëse në këtë sezon festash. Nga pozat në avion privat der
RENEA dhe FAST blindojnë vendin me rastin e festave Festat e fundvitit shënojnë një rritje të kriminalitetit. E para, sepse shtohet lëvizja e njerëzve dhe e dyta, sepse shu
Pemë krishtlindjesh edhe në flokë, modeli tipik për festat e fundvitit (VIDEO) Festat po afrojnë dhe shumë njerëz provojnë forma nga më të ndryshmet për t’i bërë ato sa më unike dhe të veçanta. Të ti
Emrat me kuptimin më të bukur për bebet që lindin në periudhën e festave Prisni të bëheni prindër gjatë muajit dhjetor dhe ende s’e keni zgjedhur emrin për bebushin? Meqenëse ai vjen në jetë në
Foto unike me kafshët shtëpiake për festa (FOTO LAJM) Marrja e një qeni për të pozuar për një foto shpesh mund të jetë një detyrë e ndërlikuar, e lëre më 17 të tillë njëherës
Shkupi hyn në rekordet Guinnes (FOTO LAJM) Në prag të festave të fundvitit, Shkupi ka synuar të bëhet pjesë e rekordeve Guinnes duke krijuar pemën më të madhe të V
Receta e preferuar e festave, si të gatuajmë panetone Gjithnjë e më tepër, festat e fundvitit nuk mund mendohen pa një copë panetone (nga italishtja panettone). Meqë jemi në
Borë për Krishtlindje? Si pritet të jetë moti gjatë ditëve të festave Festat e fundvitit po afrojnë, ndërsa të gjithë besimtarët e krishterë po bëhen gati që në javën e re të festojnë Krisht