999 rezultate për

fese

Njihuni me njerëzit i deshi fati në momentin e fundit (FOTO LAJM) Goditja e rrufesë mund të shkaktoj lëndime të rënda trupore e në disa raste edhe vdekjen, dhe atë për vetëm brenda një s
Studimi: Rrini sa më larg atyre që e pijnë kafen pa sheqer! Pirja e kafesë në mëngjes është një zakon për shumë njerëz. Aq sa shumë prej nesh nuk mund të bëjmë asgjë pa pirë kafen
Pini shumë kafe? Studimi më i fundit tregon shumë për jetëgjatësinë tuaj Studimet më të reja kanë treguar se konsumimi i kafesë ndërlidhet me shkallë më të ulët të vdekshmërisë, ndërkaq tani sh
“Sherri në shtëpi”, çfarë ndodhi në shtëpinë e Vesa Lumës (FOTO LAJM) Vesa Lumi është zhvendosur nga Shqipëria për në Zelandën e Re së bashku me bashkëshortin e saj, Big Basta. Duket se a
A duhet pirë kafja në mëngjes? Kafja është një temë e pashtershme, veçanërisht interesante për studiuesit të cilët shpesh e studiojnë ndikimin e kësaj
Modelja shqiptare Arta Arifi vendos të mbulohet (FOTO LAJM) Modelja Arta Arifi, ish bashkëshortja e Genc Prelvukajt me të cilin ka edhe një djalë, ka vendosur të mbulohet. Ish
Macron: E respektoj një femër që është mbuluar për shkak të fesë Presidenti francez, Emmanuel Macron, është përgjigjur se si i duket kur sheh një grua të mbuluar, ai ka shprehur respekt
Kingu i qeverisë hap traun, rritet kontrabanda e kafesë në Shqipëri? Importet e kafesë shënuan ulje për herë të parë gjatë vitit 2017, pas një rritje të qëndrueshme vit pas viti që kur Shqi
Ngelëm kafeve por s'pimë kafe! Ja ku rënditet Shqipëria për konsumin e saj Tregu i Evropës Lindore për kafe, i cili dominohet nga Rusia dhe Polonia, u rrit 5.3 për qind vitin e kaluar në 7.45 mil
Kafja të bën mirë për shëndetin Të pish kafe në mënyrë të moderuar, bën mirë dhe tre apo katër filxhanë në ditë mund të sjellin të mira për shëndetin.
Shpikja më e fundit do ju lërë pa fjalë! Autobuzë që lëvizin me kafe (FOTO LAJM) Arthur Kay, themeluesi i kompanisë për energji të pastër Bio Bean në Londër. Sipërmarrësi 25-vjeçari ka themeluar një
Mjeshtrat e kafesë sjellin dekorin që do t’ju habisë (FOTO LAJM) Nëse kërkoni për disa xixa në jetën tuaj, mund ta shihni në gjënë më të zakonshme që konsumoni. Një trend i ri ka fil
E padëgjuar më parë, kafeja ju mbron nga ky lloj kanceri Qoftë nëse jeni adhurues të kafesë espresso, latte, kapuçino ose makiato, këshilla është që të pini kafe. Mund të duk
Vajzave me shami iu pengua arsimimi, reagon komisioni kundër diskriminimit Komisioni për Mbrojtje nga Diskriminimi ka reaguar pas ndalimit të dy nxënëseve me shami që të hynin në një shkollë fill
Grekët mbrojnë Skënderbeun: Myslimanët shqiptarë janë loturq Mediat greke i kanë kushtuar jehonë debatit për mbulimin e monumentit të Heroit Tonë kombëtar, Skënderbeut, më rastin e
Gëzim Kelmendi: E tmerrshme lufta e Vetëvendosjes kundër fesë Ish-Deputeti i VV-së Gëzim Kelmendi ka reaguar ndaj një e-maili që aktivisti i VV-së Zgjim Hyseni u ka dërguar militantë
Studimi:Kujdes nga njerëzit që e pinë kafen pa sheqer! Pirja e kafesë në mëngjes është bërë zakon për shumë njerëz. Aq sa shumë prej nesh nuk mund të bëjmë asgjë pa pirë në
Mos i hidhni më sheqer kafesë nëse nuk doni të vuani nga kjo sëmundje! Pak javë më parë, faqja e njohur, DietDoctor.com ka zhvilluar një eksperiment për të kuptuar më mirë sesi ushqimet dhe s
Përdorimet e llumit të kafesë Ndoshta nuk e keni ditur por llumi i kafesë mund të përdoret për disa gjëra që ndoshta as ju ka shkuar ndonjëherë në men
Pamjet e tortës së pavarësisë përsëritën në Turqi: Mijëra banorë i sulen kynefesë... (VIDEO) Skenat e tortës së 100 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë janë përsëritur sëfundmi edhe në Turqi. Autoritetet lokal