999 rezultate për

femijes

Dalin imazhet e para të fëmijës së çiftit Meghan dhe Harry (VIDEO) Princi Harry dhe dukesha Meghan së fundmi janë bërë prindër të një djali, emri i të cilit ende nuk është bërë zyrtar.
Ushqimet që dëmtojnë shëndetin e fëmijës tuaj Prindërit kujdesen gjithmonë që fëmijët të ushqehen në mënyrë sa më të shëndetshme, e sidomos nënat. Por jo të gjitha u
Liverpool “lojë fëmijësh” përballë Portos, pret Barcelonën në gjysmë-finale (VIDEO) Liverpooli ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve për vitin e dytë radhazi, pasi e shkatërroi Porton në çerekf
Aroma e fëmijës është gjithcka i duhet nënës për ta njohur A e dini se kur një nënë nuhat fëmijën e saj, ajo mund të jetë e pushtuar nga ndjenjat si qetësia dhe lumturia? Siç e
Pas vrasjes të fëmijës shqiptar në Zvicër, prindërit marrin një vendim Vrasja e 7 vjeçarit nga Lipjani në Basel të Zvicrës ka tronditur banorët e asaj pjesë, të cilët po kanë frikë të dalin n
Ky veprim i rrezikon jetën fëmijës suaj në makinë Sigurisht, në ditët e ftohta nuk do të lejonit që ta lini fëmijën tuaj pa një pallto ose xhup. Por një studim i fundit
Fëmijët që kanë nëna që shkojnë në punë bëhen shumë më të zgjuar Fëmijët e nënave që punojnë janë më “të zgjuar” se ata që i kanë mamatë në shtëpi. Kjo del nga një studim i bërë nga “Lo
Dy vjeç? Ja çfarë ndodh brenda trurit të fëmijës suaj Nëse një herë në jetë keni dashur të dini se cfarë mendon fëmija juaj 2 vjecar, ka ardhur koha. Jason Good, autor i d
Vjehrra i ndryshon emrin fëmijës kur nusja ishte në gjumë Vendosja e emrit të foshnjës nuk është aspak një vendim i lehtë për prindërit. Një nënë e re u trondit, pasi mësoi se vj
Mësuesja rreh me dru nxënësin 10 vjeçar Në stacionin e policisë Zherovjan S.Z.(53) nga fshati Çellopek ka lajmëruar se djali i tij 10 vjeçar të enjten deri sa k
Pas fëmijës së katërt, Kim Kardashian do të bjerë në qetësi Në fillim të janarit lajmi se Kim Kardashian do të bëhet nënë për herë të 4-ët, u përhap kudo. Së shpejti familja do të
'S'dinte kush nga ne ishte babai fëmijës', historia e këngëtarit shqiptar me malazezen Të ftuar në "Xing me Ermalin" janë Agim Gërguri nga grupi Fisnikët dhe Ertila Koka. Ata kanë bashkëpunuar së fundmi për
Çfarë po i bën fëmijës tënd duke i lënë celularin në dorë Për të gjithë njerëzit që nuk e dinë dhe në veçanti prindërit, foshnjat e moshës 0-2 vjeç nuk duhet të kenë asnjë lloj e
Pse nuk duhet kurrë të publikoni në rrjete sociale foton e fëmijës suaj Sipas kërkimeve, ka rezultuar se mesatarisht nënat apo baballarët postojnë rreth 300 foto të fëmijëve të tyre çdo vit. K
I dërgoi mesazh babait të fëmijës së saj, përgjigjja i ndryshoi jetën vajzës “Përshëndetje! Jam Abbie! Jam shtatzënë dhe ti je i vetmi mashkull që kam fjetur në muajt e fundit. Fëmijë është i yti.
Si t’ja dilni ta bëni fëmijën tuaj të flejë i qetë Kur bëhesh prind ndihesh i bekuar, por të kujdesesh për një fëmijë të porsalindur është diçka shumë e veshtirë. Ajo
Babai i fëmijës së aktores së filmave me pullë të kuqe? Reagon Flori Mumajesi U përfol shumë se Flori ishte babai i fëmijës së aktores shqiptare të filmave me pullë të kuqe Alby Rydes. Por Flori
Djalë apo vajzë? Nepset e çuditshme të Elitës "zbulojnë" gjininë e fëmijës Edhe pse është në ditët e fundit të pritjes së ëmbël, Elita akoma nuk e ka ndarë me publikun gjininë e fëmijës që pritet
I vendosën fëmijës emrin Adolf Hitler, e pëson rëndë çifti nazist Çifti që fëmijës së tyre ia kishin lënë emrin Adolf, sipas ish-diktatorit famëkeq, Adolf Hitler dhe që ishin pjesë e një
E tmerrshme, prindërit nuk i heqin pelenën bebes por mësoni çfarë ndodh Një infeksion i rëndë i lëkurës mbyti Sterling Kohenin. Djali 4 muajsh u gjet i vdekur në shtëpinë ku jetonte me prindë