999 rezultate për

evropian

Të gjitha detajet, kur kosovarët do të udhëtojnë pa viza Sot Kosova ka marrë lajmin e mirë për çështjen e liberalizimit të vizave. Ndërkaq këto janë të gjitha hapat dhe zhvil
Sot është ditë e rëndësishme për vizat Komisioni Evropian, pas takimit të kolegjit të Komisarëve, të mërkurën pritet të dalë me njoftimin se Kosova i ka përmbu
Hahn përsëri ju thotë maqedonasve se e kanë derën e hapur Dyert e Bashkimit Evropian për Maqedoninë janë të hapura dhe nga ju varet nëse atë do ta shfrytëzoni ose jo. E juaja ës
Prezantohet Modeli i Ri i Nëpunësit Civil në Administratën Publike në Shqipëri ZëvendësKryeministrja e Republikës së Shqipërisë Znj. Senida Mesi prezantoi sot modelin e ri të nëpunësit civil në admin
Për çdo serb, vrasim 100 myslimanë! Fjalët e ashikut të Thaçit që u harruan nga Europa Aleksander Vuciq po thotë gjithçka që Brukseli dëshiron të dëgjojë, për t’ia lehtësuar Serbisë anëtarësimin në Bashkimin
"Rafall", NATO, BE dhe "qërshia mbi tortë"! Nga Destan JONUZI - Kjo javë do të jetë java vendimtare për Maqedoninë dhe qytetarët e saj, këtë javë Maqedonisë i b
Kryeministrja May mbron planin për BREXIT edhe pas dorëheqjes së ministrave Kryeministrja e Britanisë, Theresa May, e mbrojti planin e saj për Brexit, apo daljen e Mbretërisë së Bashkuar nga Bashk
Ndryshojnë rregullat e lëvizjes në Schengen/ Çfarë duhet të dini Parlamenti Evropian ka miratuar një plan për të verifikuar udhëtarët, të cilëve nuk iu duhet viza për të hyrë në zonën S
Ndryshojnë rregullat për udhëtimet në zonën Shengen Parlamenti Evropian ka miratuar një plan për të verifikuar udhëtarët, të cilëve nuk iu duhet viza për të hyrë në zonën S
BE planifikon të rikthejë regjimin e vizave me vendet e Ballkanit Perëndimor në 2021 Parlamenti Evropian ka miratuar një plan për të verifikuar udhëtarët, të cilëve nuk iu duhet viza për të hyrë në zonën S
As Parlamenti Europian nuk e ka të qartë se ç'do të ndodhë me vizat Përveç institucioneve dhe qytetarëve të Kosovës, as në Bruksel nuk ka fare qartësi se kur Komisioni Evropian do të dalë
Hoxhaj ka një kërkesë direkte për BE-në Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se njohja edhe nga pesë shtetet e Bashkimit Evropian nuk është me
Ministrja serbe flet për rëndësinë e Kosovës Ministrja e Integrimeve Evropiane në Serbi, Jadranka Joksimoviq ka theksuar se pa u arritur marrëveshja përfundimtare me
Pas nuk ia hapën negociatat, Mogherini dhe Hahn e marrin me të mirë Maqedoninë Rruga përpara është e qartë. Kjo çon në anëtarësimin tuaj në Bashkimin Evropian. Për të arritur këtë, të gjitha forcat p
Trump takohet me Putin, BE edhe më shumë nënvlerësohet ​Dy presidentët, ai SHBA-ve, Donald Trump, si dhe ai i Rusisë, Vladimir Putin më në fund kanë pranuar të takohen n
Liberalizimi mund të ndodhë në korrik, por të vitit të ardhshëm Ekspertët e integrimit evropian vlerësojnë se këtë vit mund të merret vendimi për heqjen e vizave për kosovarët me Bashk
Ta gëzojmë vetëm demarkacionin dhe raportin pozitiv, viza s'ka Pritjet e Kosovës për liberalizim vizash këtë vit po marrin goditjen përfundimtare. Disa nga vendet kryesore të BE-së ta
Partia e Selës reagon për negociatat me BE-në Ke reaguar edhe partia e Zijadin Selës pasi vendimit të Bashkimit Evropian për të mos u hapur negociatat me Maqeoninë.
Zyrtarja e BE-së kërkon liberalizimin, po kur? Drejtoresha për Ballkanin Perëndimor në Drejtorinë e Përgjithshme për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim në Komisionin E
Haradinaj e pranon: S'ka liberalizim për Kosovën Kryeministri i Republikës, Ramush Haradinaj, është shprehur optimist se Kosova do të marrë dritën jeshile nga Këshilli E