Komisioni Evropian: Kosova ka plotësuar kriteret për liberalizimin e vizave
999 rezultate për

evropian

Nesër Mogherini vjen në Kosovë Përfaqësuesja e lartë për Politik të Jashtme dhe Siguri, Federica Mogherini, nesër do ta vizitojë Kosovën. Këtë e ka
Zv. Presidenti i FIFA-s pranon ftesën për të vizituar Shqipërinë Zv. Presidenti i FIFA-s pranoi me kënaqësi ftesën e Presidentit të FSHF-së për të vizituar Shqipërinë në një kohë shumë
Veseli takohet me Apostolovën Kryetari i Kuvendit të Kosovës do të takohet sot me shefen e zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë Nataliya Apostolova.
McAllister: Kosova ta ratifikojë marrëveshjen e vitit 2015 për Demarkacionin Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian, dhe anëtari i partisë së Angela Merkeli (CDU), David M
Ditën kur do të votohet demarkacioni vijnë në Prishtinë Juncker dhe Hahn Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, shefja për Politikë të Jashtme dhe Siguri e BE-së, Federica Moghe
Sa afër por sa larg janë dy universitetet në Mitrovicë Dy universitete në Mitrovicë, njëri në veri e tjetri në jug, njëri që pretendon të jetë Universitet i Prishtinës që funk
Kreu i Komisionit Evropian të dielën viziton Maqedoninë Kryetari i Komisionit Evropian, Zhan Klod Junker të dielën më 25 shkurt do të vizitojë Maqedoninë si vend i parë nga tur
Bujar Osmani, shqiptari i parë nga Maqedonia që takon Merkel Zv.kryeministri i Maqedonisë, Bujar Osmani është shqiptari i parë nga Maqedonia që sot është takuar me kancelaren e Gjer
Pas ratifikimit të demarkacionit këto janë procedurat për liberalizimin e vizave Java në vazhdim parashihet të jetë kritike dhe vendimtare për ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi. Ndërsa vazhdon
Bashkimi Evropian shuplakë Edi Ramës për Kosovën Edhe Komisioni Europian ka reaguar ndaj komenteve të kryeministrit Edi Rama në Kuvendin e Kosovës. Gjatë fjalimit, Ed
Kurti flet për mediat serbe, sulmon Bashkimin Evropian Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka dhënë intervistë për gazetën beogradase Danas. Kurti, ndër të tjera j
Nesër shqiptarët protestojnë para Parlamentit Evropian Nesër do të mbahet një protestë paqësore përpara Parlamentit evropian, ku do të kërkohet liberalizimi i vizave për banor
Mogherini: Mbrojtja evropiane nuk kërcënon NATO Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini kundërshtoi sot kërkesën amerikane për përcaktimin me shkrim të njohj
Fajon jep lajmin e mirë për liberalizimin e vizave Raportuesja për Kosovë në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon, ka mirëpritur marrëveshjen e arritur mes Kosovës dhe Malit
Shqipëria përfaqësohet me 7 sportistë në Evropian Shqipëria do të përfaqësohet në Europianin e Peshëngritjes me 7 sportistë, 6 meshkuj dhe një femër. Federata Europian
Përjashtimi i Skënderbeut nga Kupat Evropiane, ja çfarë shkruajnë mediat e huaja (FOTO LAJM) Lajmi për dënimin e mundshëm të Skënderbeut nga Kupat Evropiane, për shkak të manipulimeve të ndeshjeve në Europa Leage,
Zyrtarët e BE: Plotësoni edhe dy kriteret e mbetura, që të liberalizohen vizat Drejtori i Përgjithshëm për Fqinjësi dhe Negociata për Zgjerim të Komisionit Evropian, Christian Danielsson ka thënë se
Serbia: Ky shtet evropian do të bllokojë Kosovën Spanja është i vetmi shtet evropian i cili mund ta bllokojë Kosovën për t'u inkorporuar në institucionet e BE-së. Kështu
10 sulmuesit me më së shumti gola në Top-5 ligat evropiane Harry Kane është mbreti i Evropës, që ka realizuar deri më tani 32 gola në të gjitha garat, duke lënë prapa lojtar si Sa
Njihuni me 3 shqiptarët që do konkurrojnë në Eurovizion 2018 Tre këngëtarë shqiptarë, për tre shtete të ndryshme, do të konkurrojnë në festivalin evropian të këngës, 'Eurovizion 201