999 rezultate për

europian

Shmanget Shqipëria, vendet e Ballkanit kërkojnë Botërorin dhe Europianin Presidenti Serbisë, dhe Kryeministri Greqisë Alexis Tsipras janë mbledhur bashkë teksa kanë diskutar për të organizuar
Çokollata zviceriane çertifikohet ‘hallall’, acarohen ekstremistët europian Çokollata zviceriane "Tobleron" është një nga çokollatat më të famshme në të gjithë botën dhe ka një konsumim të gjerë n
Shqiptarët konsumojnë deri në 3 herë më pak se europianët Konsumi për frymë i shqiptarëve në raport me evropianët bëjnë që të vijojmë qëndresën në vendin e fundit. Kështu, kon
Në vetëm 3 ditë u larguan nga kompeticionet europiane 3 ekipe Italiane 3 skuadrat më të mëdha në Itali përjetuan makthin në vetëm 3 ditë në ndeshjet që zhvilluan në kompeticonet europiane.
Panucci: Ju tregoj mënyrat sesi Shqipëria shkon në Europian Christian Panucci ka folur për mundësinë e kualifikimit të Shqipërisë në Europianin e vitit 2020, në emisionin e pasdit
Komisioni Europian përzgjedh Tiranën për çmimin “Kryeqyteti i Gjelbër Europian” Mbjellja e mbi 122 mijë pemëve, kthimi i qendrës së qytetit në pedonale, shtimi i lulishteve dhe këndeve të lojërave,
Zuckenberg ka humbur kontrollin e Facebook-ut Mund të ketë shumë pas dyshim se kontrolli monopol mbi të dhënat personale të miliona njerëzve dhe rrjedha e lajmeve dhe
Mancini optimist: Shkojmë në Europian për ta fituar Roberto Mancini ka rikthyer entuziazmin tek Italia, pas eleminimit në Botëror duke mos kaluar fazën “Play-Off”. Megjitha
"Nëse Shqipërisë nuk i hapen negociatat, BE humbet besueshmërinë" Nëse në Qershor të 2019 Shqipërisë nuk do t’i çelen negociatat e anëtarësimit, atëherë do të kishte jo vetëm pasoja nega
Europiani 2020: Sot shorti, Shqipëria rrezikon Serbinë në grup Shqipëria kryqëzon gishtat dhe shpre son që goglat e shortit për eliminatoret e Europianit 2020 të tregohen bujare me të
Kudo mjerim, shqiptarëve iu duhet gjysma e të ardhurave për t'u ushqyer Në krahasim me një familje europiane, frigoriferi i një familje shqiptare do të dukej bosh shpenzimet për ushqime zënë r
Arbër Zeneli kërkohet nga klubet europiane pas paraqitjeve të shkëlqyera me Kosovën Arbër Zeneli talenti nga Kosova i cili luan tek Herenven në kampionatin Hollandez po kërkohet nga shumë klube pas para
Thaçi kërkon nga BE liberalizimin e vizave Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, e ka përshëndetur miratimin e Rezolutës për Raportin e Progresit të Kosovës nga Parl
Parlamenti Europian bën kërkesën e papritur për vdekjen e Kacifas Edhe pse kanë kaluar një muaj që nga vrasja e terroristit grek, Kostandinos Kacifas, kjo çështje është rikthyer në vëmen
Evropianët sot diskutojnë për Shqipërinë dhe Kosovën Anëtarët e Parlamentit Europian në Bruksel kanë kushtuar një pjesë të sesionit plenar të sotëm për të diskutuar rezoluta
Fleckenstein: Serbia të mos pengojë Kosovën Kosova duhet të heqë doganat, por edhe Serbia duhet të mos e pengojë Kosovën në përpjekjet e saj, edhe pse nuk e mbështe
Jemi më varfërit, por pushojmë më shumë se çdo europian Mendoni se administrata publike në Shqipëri (sepse privati nuk lëshon pe kollaj) ka shumë ditë pushimi?! Epo, keni t
Eliminatoret e EURO 2020, me cilat skuadra mund të jetë në grup Shqipëria Janë përcaktuar vazot për shortin e eliminatoreve të Euro 2020 që do të mbahet në 2 dhjetor, teksa Kombëtarja e Shqipëri
Ceferin dhe Agnelli: Nuk do të ketë Superligë europiane Mundësia e një Superlige europjane ka rënë. Të paktën kështu thuhet nga kreu i FIFA Aleksandër Ceferin dhe kreu i shoqat
Gjermania do ta ruajë BE-në me dronë Projekti për brezin e ri të dronëve të zhvilluar nga Gjermania për Bashkimin Evropian, pritet të jetë gati në vitin 2025