999 rezultate për

europian

Ambasada Holandeze bën njoftimin e rëndësishëm Ambasada Holandese ka vendosur të bëjë një deklaratë ku sqaron njoftimin që qeveria hollandeze i dërgoi Komisionit Euro
Holanda dorëzon kërkesën për vendosjen e vizave për shqiptarët (FOTO LAJM) Holanda ka dorëzuar sot zyrtarisht në Komisionin Europian projekt rezolutën e miratuar pak kohë më parë në parlament, që
SHBA: Shqipëria po përparon, ka mbështetjen tonë Ambasada e SHBA-së në Tiranë ka përgëzuar Shqipërinë për rekomandimin pozitiv të Komisionit Europian për hapjen e negoci
Deshifrohen mesazhet e telefonit ndërmjet Ramës dhe Sorecës Ka qenë vetëm një moment pakujdesie që ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca ka hapur telefonin gjatë
Kryeministri Tsipras shtyn zgjedhjet parlamentare Qeveria greke vendos të shtyjë datën e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Data e vendosur është pikërisht 7 korri
Salvini nuk mjaftohet nga suksesi, kërkon të jetë lideri i nacionalistëve evropianë Lideri nacionalist italian Matteo Salvini, pasi që ka siguruar një fitore të madhe në zgjedhjet e Parlamentit Europian j
Reja sqaron listën e Kombëtares dhe shpall objektivin madhor: Të arrijmë në Europian Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, po zhvillon një konferencë për shtyp, ku flet për dy ndeshjet eliminatore të EURO 2020
Demokrati gëzohet pa masë nga fitorja e Salvinit Ish-deputeti i PD Tritan Shehu përmes një statusi në “Facebook” ka uruar të djathtën për fitoren që ka arritur në zgjedh
Basha i gëzuar me rezultatin e zgjedhjeve në PE, përgjigjet për Ramën Lideri demokrat Lulzim Basha ka reaguar pas letrës së kryeministrit Edi Rama por pa iu përgjigjur drejtpërdrejtë atij. A
Arba Kokalari, shqiptarja e parë që zgjidhet në Parlamentin Europian (FOTO LAJM) Arba Kokalari është shqiptarja e parë që zgjidhet eurodeputete në Parlamentin Europian. Emri i saj doli fitues nga v
Greqia shkon në zgjedhje të parakohshme pas zhgënjimit nga votimi për Parlamentin Europian Kryeministri grek, Alexis Tsipras, ka bërë thirrje për zgjedhje të parakohshme pas rezultatit zhgënjyes të partisë së ti
Suprizat/ Fiton Le Pen dhe radikalët kundër emigrantëve në Gjermani kalojnë pragun Udhëheqësja e ekstremit të djathtë në Francë, Marine Le Pen fitoi duelin e saj simbolik me presidentin Emmanuel Macron k
Këto janë rezultatet e zgjedhjeve në PE për Holandën Nga rezultatet paraprake në Holandë pas përfundimit të zgjedhjeve në parlamentin europian, Partia Laburiste kryeson me 1
Orban nuk ndalet, fiton edhe më thellë në zgjedhjet e PE Kryeministri i Hungarisë Viktor Orban kryeson rezultatet paraprake të zgjedhjeve të Parlamentit Europian ne Hungari me 5
May dha dorëheqjen, hidhen kandidaturat e para për postin e Kryeministrit Ende pa kaluar 24 orë nga deklarata se Kryeminsitria Theresa May do të tërhiqet, kanë dalë 5 kandidatët e parë. Bori
Më 28 maj dalin në treg kartmonedhat e reja 100 dhe 200 euro (FOTO LAJM) Banka Qendrore Europiane do të nxjerrë kartëmonedhat e reja 100 dhe 200 euro këtë muaj. Kartëmonedhat e reja raportoh
Meta sërish thumbon Thaçin dhe Ramën Presidenti Meta ka konfirmuar edhe njëherë qëndrimin e tij të palëkundur, që Shqipëria të mbetet një faktor stabilizues
Allegri drejt ekipit të madh europian Pasi fitoi titullin me Juventusin, Massimiliano Allegri ka njoftuar se nuk do të drejtoj më skuadrën bardh e zi. Por
Basha i vendosur: Nuk ka pazar me të keqen, vetëm perspektivë Europiane Lideri demokrat Lulzim Basha deklaroi në Durrës se Partia Demokratike nuk ka rrugë pazari me të keqen por vetëm për pres
Arrestohet shqiptari, rezultonte i shpallur në kërkim europian Ditën e sotme është arrestuar shtetasi me inicialet A.L, 27 vjeç, lindur në Dibër dhe banues në Durrës, ndërsa ishte i s