999 rezultate për

erman

Gjermanët nuk ndalen, Atl Madrid befasohet në minutat e fundit (VIDEO) Leipizg ka befasuar në minutat e fundit Atl Madrid. Është Tyler Adams ai i cili realizoi një gol mjaft të bukur duke
Formacionet zyrtare Leipzig-Atletico Madrid Do të startojë në orën 21:00, në “Estadio Jose Alvalade” të Lisbonës, sfida çerekfinale e Ligës së Kampionëve mes Leipz
Loredana nuk di të ndalet, pjesë e spektaklit të famshëm në Gjermani?! Reperja shqiptare Loredana, po përflitet në mediat gjermane si pretendente për t’u bërë pjesë e jurisë së një prej spekt
Kosova më shumë vdekje nga koronavirusi sesa Gjermania në 1 milion banorë Në bazë të grafikës të publikuar nga zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë së Kosovës, Faik Hoti, në një milionë banorë
Leverkusen ngushton rezultatin ndaj Interit (VIDEO) PAs dy golave të shpejtë të Interit, Leverkusen ka arritur të ngushtojë rezultatin në minutën e 25' me yllin e ekipit, H
Në alarm familjarët, çifti i sapo kthyer nga Gjermania rezulton pozitiv me COVID-19 COVID-19 ka vrarë 6 pacientë të tjerë më COVID-19 në Shqipëri dhe ka infektuar 136 pacientë të tjerë vetëm sot. Mësoh
Gjeramania në alarm, "bum" infeksionesh nga vizitat e shqiptarëve Gjermania bën të detyrueshëm testimin për koronavirus për këdo që kthehet nga vendet e rrezikut. Vendimi do të hyjë fuqi
F1/ Bottas rinovon kontratën me Mercedes Skuadra kampione në fuqi e Formula 1, Mercedes, ka njoftuar sot se ka rinovuar kontratën me pilotin finlandez Valteri Bo
Gjendet i pajetë i riu gjerman në hotelin e qytetit shqiptar, dyshimet e para Thomas Kortendiek, një 39-vjeçar gjerman, është gjetur sot i vdekur në oborrin e një hoteli në Mitrovicë. Ende nuk dihen
​Mina gjermane në ujërat e Kroacisë Një studiues nënujor gjeti mina nga Lufta e Dytë Botërore afër Pagut, në thellësi prej vetëm 4 metrash. Velimir Vrziq
Vendimi: Kush kthehet në Gjermani, nga e java e ardhshme duhet të bëjnë teste Ambasada e Kosovës në Gjermani u ka bërë thirrje të gjithë atyre që kanë kaluar apo po kalojnë pushimet në Kosovë që t’i
ZYRTARE/ "Kam bërë mjaft para", ish-kampioni i botës tërhiqet nga futbolli Ish-kampioni i botës me Gjermaninë në vitin 2014 dhe ish-lojtari i Juventusit Benedikt Hëvedes i ka dhënë lamtumirën fut
Gjermania merr vendim: Testi i Covid-19 me detyrim, nëse vini nga këto vende Kush do të vijë në Gjermani nga një vend që ndodhet në listën me 130 vende të konsideruara si zona rreziku duhet të test
Punonjësit sezonalë: Nuk vij më kurrë në Gjermani, edhe botën të ma japin! Në thertore dhe ferma ka pasur disa shpërthime të virusit Corona. Një shkak më shumë për të rishikuar edhe një herë gjen
Doni të udhëtoni drejt Gjermanisë? Tashmë kjo mund të realizohet, por ka një kusht Shqipëri, Kosovë, Serbi, Turqi, SHBA, etj.: Kush do të vijë në Gjermani nga një vend që ndodhet në listën me 130 vende t
Godet arbitrin dhe ndëshkohet, "tërbohet" futbollisti në MLS (VIDEO) Real Salt Lake e pësoi me rezultatin 5-2 kundër San Jose Earthquakes, por ngjarja që mori më shumë vëmendje ishte ajo që
Gjermania paralajmëron Ramën: "JO" ndryshimeve në Kushtetutë pa Opozitën jashtë Parlamentit Christian Schmidt, një nga figurat kryesore të CDU/CSU në Bundestagun gjerman, si dhe raporter për Shqipërinë në Grupin
Nënë e bir shkojnë në Janinë, ajo përfundon me Covid-19 në spital Një grua shqiptare rezultoi e infektuar me koronavirus në Janinë ku shoqëronte djalin që po ikte në Gjermani dhe spitali
Gjermania goditet nga vala e dytë e koronavirusit Ministri gjerman i Shëndetësisë, Jens Spahn po verifikon mundësinë e testeve të detyruara të Coronës për pushuesit që kt
Për punë në Gjermani? Si paralizoi çdo gjë pandemia Vetëm pak muaj më parë, më 1 mars 2020 hyri në fuqi ligji për fuqinë e kualifikuar punëtore në Gjermani. Ai do duhej t’u