999 rezultate për

erman

Pas spanjollëve e pëson keq edhe familja gjermane Dhunimi i turistëve spanjollë në jug të Shqipërisë ka bërë figurë të keqe për vendin. Por duket se nuk mbaron me kaq.
Anija gjermane rrëmbehet nga piratët Piratët kanë rrëmbyer tetë anëtarë ekuipazhi në anijen e mallrave gjermane në brigjet e Kamerunit. Kompani gjermane M
Gjermania kërkon 472 mijë punëtorë, profilet më të kërkuara përveç mjekëve dhe infermierëve Mjeshtrit e ujit, të ngrohjes dhe pajisjeve për ajrin e kondicionuar janë zanatet më të kërkuara në Gjermani, thuhet në
Nga marrja e kontratës tek rreziqet, eksperti tregon si fitohet një vend pune në Gjermani Rregulloja e Ballkanit Perëndimor ka sjellë qindra mijëra punëtorë nga vendet e rajonit në Gjermani. Por si i shikon ata
Pas një sherri, si u vra në Gjermani djali i policit nga Burreli Keidi Pasha 20 vjeç është vrarë me armë zjarri në Gjermani nga persona të paidentifikuar. Ngjarja e rëndë ka ndodhur
"Nuk jetove sa duhej Keidi", kush është i riu nga Mati që u vra në Gjermani (FOTO LAJM) Keidi Pasha është i riu vetëm 19-vjeç,me origjinë nga Mati, i cili humbi jetën pasi u ekzekutua ditën e mërkurë, 14 gush
3-vjeçari nga Kosova vdes duke shkuar në kopësht në Gjermani Mëngjesin e ditës së djeshme një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gjermani. Një fëmijë 3-vjeçar nga Kosova ka ndërruar
U qëlluan duke ecur në rrugët e Gjermanisë, ky është i riu që humbi jetën (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Gjermani, ku dy shqiptarë janë qëlluar për vdekje nga një breshëri plumbash e cila ka
E RËNDË/ Ekzekutohen dy shqiptarë në Gjermani duke ecur në këmbë, detajet Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e së martës në Volfsburg të Gjermanisë. Sipas gazetës BILD, nga një makinë ës
18-vjeçari hedh në liqen BMW-në, donte Jaguar për ditëlindje Një djalosh 18- vjeçar nga India thuhet se e hodhi BMW-në e tij të re në një lumë pasi pranoi makinën gjermane si dhurat
6 gola në 1 ndeshje: Talenti që bën shqiponjën dhe po mahnit Gjermaninë Borusia e Dordmundit njihet nga të gjithë si një ekip që di të prodhojë talentë dhe më pas t’i shesë ata me shifra të më
Prestigjozja gjermane: Coutinho i ofrohet Bayernit Kampionët gjerman janë duke kërkuar përforcime dhe atyre i është ofruar ylli i Brazilit Sipas asaj që ka raportuar Bi
Këto tri qytete gjermane ofrojnë ekuilibrin më të mirë të punës dhe jetës Ekspertët e sigurisë ‘Kisi’ analizuan 40 qytete në gjithë botën, në një përpjekje për të zbuluar banorët e të cilëve kan
Perisiç te Bayern, agjenti i kroatit ndodhet në Gjermani Agjenti i Ivan Perisicit, Nelio Lucas, ka udhëtuar në Munih për ta kompletuar transferimin e anësorit kroat nga Interi n
Haradinaj "zbërthehet" për median gjermane: Çfarë më pyetën në Hagë, arsyeja e dorëheqjes Kryeministri i Kosovës në një intervistë të dhënë për gjermanen Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ), ndër të tjera ka f
Ekstradohet nga Gjermania Byniamin Hajro, dogji të gjallë 2 të rinj në '98-tën Byniamin Hajro, 56 vjeç i shpallur në kërkim ndërkobëtar është ekstraduar nga Gjermania drejt vendit tonë. Hajro rezu
Shqipëria një "prezervativ", kurse Kosova një fantazëm: Si e imagjinon artisti gjerman Europën (FOTO LAJM) Të gjithë e njohin Italinë në hartë për shkak të formës së çizmes, por një gjerman ka prezantuar mënyrën se si i sheh h
Turistët gjerman humbin në pyjet e Borshit, gjenden nga policia pas 6 orësh Policia Kufitare e Sarandës iu vjen në ndihmë 6 turistëve gjermanë, të cilët për afro 6 orë kishin humbur rrugën në zonë
Gjermania del me qëndrim të papritur për taksën Berlini zyrtar është kundër bllokimit të procesit të dialogut. Kështu është shprehur në një intervistë ekskluzive për “K
Dortmund thyen Bayernin, fiton Superkupën e Gjermanisë (VIDEO) Dortmund ka fituar Superkupën e Gjermanisë, duke mposhtur Bajernin me rezultat të pastër 2:0. Golat i shënuan Paco Al