999 rezultate për

energjise

Pronarët e furrave duan të fitojnë sa më shumë, kërcënojnë me rritjen e çmimit të bukës Prej 15 vitesh, Euglen Mërkuri operon në tregun e prodhimit të bukës, ndërkohë që së fundmi ka zgjeruar biznesin edhe me
Në trup keni një sustë sekrete, mësoni çfarë ndodh nëse e shtypni Saktësisht në qendër të koshit të kraharorit gjendet pika energjike CV17. Ajo pikë është e lidhur edhe me zemrën tonë, e
Reshjet e shumta,10,9 miliardë lekë të ardhura në 6-mujorin e parë Korporata Elektroenergjetike Shqiptare ka publikuar treguesit ekonomiko-financiarë dhe operacional të 6-mujorit të parë
Burimet e reja të energjisë, 15 aplikime për lidhje në rrjet Operatori i Sistemit të Transmetimit (OST) pret që viti 2018 të jenë më aktiv lidhur me kërkesat për lidhje të reja në r
Rusia do të ndërtojë dy njësi të reja bërthamore në Kinë Moska dhe Pekini mund të nënshkruajnë një marrëveshje për të ndërtuar dy njësi të tjera të energjisë bërthamore në Kinë,
Qyteti më vdekjeprurës në botë, pamje të frikshme nga Çernobili (FOTO LAJM) Katastrofa bërthamore e Çernobilit e vitit 1986 mori 30 jetë njerëzish dhe plagosi 134 njerëz të tjerë. Ngjarja ndodh
Vetëm fjalë, si nuk u mbajt premtimi për uljen e çmimit të energjisë Pavarësisht premtimit të kryeministrit Ramush Haradinaj për uljen e çmimit të rrymës, qytetarët e Kosovës po vazhdojnë t
Kosova merr energji në mënyrë të paautorizuar që t'i kënaqë serbët Për shkak se Serbia nuk e zbaton marrëveshjen për energjinë, Kosova vazhdon të tërheqë energji në mënyrë të paautorizuar
Papa: Ndryshimet klimatike rrezikojnë të shkatërrojnë njerëzimin Papa Francesku ka paralajmëruar se ndryshimet klimtatike po rrezikojnë shkatërrimin e njerëzimit. Këtë shqetësim Pap
E dini se çfarë ndodh me trupin kur qëndroni pa ngrënë? Zbulimi është befasues A e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë do t’i ndodhte organizmit tonë nëse do të ndalonim së ngrëni për disa ditë? Pa
Ndërprerja e energjisë elektrike bllokon aeroportin e Hamburgut Qindra pasagjerë dhe makina janë bllokuar sot në aeroportin më të madh të Gjermanisë veriore në Hamburg, për shkak të nd
Vullkani në Hawaii ende aktiv Llava në sipërfaqe në Big Island të Hawaii është më e nxehta dhe më fluide që nga koha kur Kilauea shpërtheu katër javë
Çela i OSHEE-së trondit Eurostatin: Ju s'dini të bëni llogari Një ditë më parë, Eurostat publikoi disa të dhëna shqetësuese në lidhje me ccmimin e energjisë që paguajnë shqiptarët kr
Më të varfërit në Europë por paguajmë me shtrenjtë energjinë se Suedia e Holanda Në Shqipëri, çmimet e energjisë elektrike janë më të larta se në vende si Suedia, Finlanda, Mbretëria e Bashkuar, Holand
Kosova pranon të rishikojë çështjen e veteranëve, a do të ndalen pensionet? Bashkimi Evropian dhe vendet e Ballkanit perëndimor kanë nxjerr disa konkluzione të përbashkëta të dialogut ekonomik dhe
Automjetet që nuk do të lëvizin gjatë sezonit veror Pas njoftimit për kufizimin e trafikut gjatë sezonit veror, Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë ka përcaktuar një
KEDS njofton për ndërprerjet e energjisë KEDS ka njoftuar se gjatë ditëve në vijim do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike në disa lokacione të Kosovës. Ko
Rritet çmimi i energjisë në Kosovë Është rritur çmimi i energjisë elektrike në Kosovë, pavarësisht premtimit të kryeministrit Ramush Haradinaj për uljen e
Rritet çmimi i energjisë Kosovarët kanë mundur ta vërejnë një rritje të çmimit të energjisë nga muaji mars në atë prill, pasi për energjinë e një
E dini se çfarë ndodh me trupin kur qëndroni pa ngrënë? Zbulimi është befasues A e keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë do t’i ndodhte organizmit tonë nëse do të ndalonim së ngrëni për disa ditë? Pa