999 rezultate për

emerohet

Lajm i fundit/ Blendi Klosi emërohet Ministër i Mirëqënies Sociale Blendi Klosi është emëruar Ministër i Mirëqënies Sociale. Lajmin në fjalë e ka përcjellë përmes një postimi në rrjetin s
Dalibor Jevtic emërohet ministër për Komunitete dhe Kthim Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, emëroi sot Dalibor Jevtic, në pozitën e ministrit për Komunitete dhe
Haki Çako emërohet drejtor i ri i Policisë së Shtetit Pas dorëheqjes së Artan Didit nga posti që mbante, sot është emëruar drejtor i ri i Policisë së Shtetit z. Haki Çako. Ku
Shkarkohet kryetari i PS në Shkodër, emërohet Gaspër Volaj Pas përjashtimit të Doshit nga Partia Socialiste, pak orë më vonë është shkarkuar kryetari i PS në Shkodër. Bëhet fj
Armend Ibrahimi emërohet këshilltar i Mustafës Kryetari i Forumit Rinor në Lidhjen Demokratike të Kosovës Armend Ibrahimi, është emëruar këshilltar i kryeministrit Isa
David Schwendiman emërohet kryeprokuror i Taskforcës Speciale për hetime Juristi amerikan David Schwendiman do të jetë kryeprokurori i ri i për të hetuar krimet e supozuara të luftës. Schwen
Ikën Lacej, në krye të Drejtorisë Arsimore të Shkodrës emërohet Afërdita Haka Pas dorëheqjes së ish-drejtoreshës Erjeta Lacej, e cila u largua në datën 7 shtator teksa kishte bërë rreth 10 muaj punë
Këngëtari emërohet ambasador Qeveria ka caktuar për ambasador në Kazakistan një person që deri më dje ka qenë këngëtar. Bëhet fjalë për Ilija Psal
Dajti emërohet drejtor i Forcave të Sigurisë të Autoritetit Portual Durrës Ish kreu i Inspektoriatit Ndërtimor Urbanistik Kombëtar, Zyhdi Dajti emërohet drejtor i Forcave të Sigurisë të Autoritet
Ministri Tahiri firmos ndryshime në kupolën e Policisë Ndryshohet kupola drejtuese e Policisë së Shtetit. Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri gjatë një vizite në ambjentet e Dr
Erisa Xhixho emërohet zv/ministre e Integrimit Europian Emërimi i Majlind Lazimin në krye të postit të drejtorit të ri të Postës Shqiptare ka bërë që vendin e tij si zëvendësmi
Tavecchio president i FIGC, ja 6 emrat për stolin e Italisë (FOTO LAJM) Me emërimin e Carlo Tavecchios në krye të Federatës Italiane të Futbollit, pasurohet edhe lista e kandidatëve për të mar
Emërohet kreu i ri i Operacionales dhe i Komisariatit Nr. 4 Emërohet drejtori i ri i Forcave Operacionale në Tiranë. Bëhet me dije se Ahmetaj do të zëvendësojë Albert Patajn, i cil
Sali Shehu emërohet këshilltar i Metës Një prej figurave kryesore të Partisë Fryma e Re Demokratike, Sali Shehu është emëruar këshilltar i kryetarit të Kuvendi
Emërohet zv/drejtori i ri i Krimeve të Rënda Në Drejtorinë e Policisë së qarkut Tiranë u prezantua sot zv/drejtori i ri i Krimeve të Rënda, Rebani Jaupi. Më parë ka
I dënuari për marrje ryshfeti emërohet mësues gjimnazi Partia Demokratike denoncoi sërish sot një rast të emërimit të një mësuesi në një gjimnaz edhe pse ai ishte dënuar për m
Ivica Daçiqin do të emërohet Ministër i Jashtëm i Serbisë Qeveria e re e Serbisë pritet të formohet deri të dielën në mbrëmje, është shprehur Aleksandar Vuçiq. Gazeta serbe “Blic
Manuel Valls emërohet Kryeministër i Francës Pas disfatës së Partisë Socialiste në zgjedhjet lokale të Francës, gjatë ditës së djeshme paraqiti dorëheqjen kryeminist
Ilir Zela emërohet kryeinspektor pranë kryeministrit Rama Kryeministri Edi Rama ka emëruar në krye të Inspektoratit Qëndror pranë Këshillit të Ministrave Ilir Zelën, ish-kreun e
Ndodh edhe kjo: Ish-zv.kryeministri emërohet Drejtor i Stacionit të Autobusëve në Ferizaj Adem Salihaj, ish-Zëvendëskryeministër i Kosovës dhe i konsideruar si një prej njerëzve më me influencë në Kosovë, ka pë