999 rezultate për

emerohet

Serbi nga Kosova emërohet në krye të ushtrisë së Serbisë Gjenerali Ljubisa Dikovic është larguar edhe zyrtarisht nga posti i shefit të Shtabit të Ushtrisë së Serbisë. Këtë post
Mbrojtësi i Leverpoolit emërohet kapiteni i Skocisë kundër Shqipërisë Mbrojtësi 24-vjeçar i Liverpoolit pritet të këtë shiritin e kapitenit në Ligën e Kampionëve kundër Shqipërisë, javën e a
Në vend të njeriut të Thaçit, emërohet drejtori i ri i Policisë të Kosovës (FOTO LAJM) Rashit Qalaj është emëruar Drejtori i ri i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës. Qalaj do të pasojë Shpend Maxhunin në
Lionel emërohet trajner i ri i Argjentinës Argjentina dështoi në Botërorin e "Rusia 2018", ku me shumë vështirësi arriti të kalojë fazën e grupeve por më pas u eli
Emërohet drejtuesi i ri në Prokurorinë e Tiranës Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku ka vendosur të komandojë një tjetër prokuror në krye të institucionit
Burri i pornostares emërohet administrator i Ferrarit Skuadra italiane e Ferrarit, është përfshirë nga një valë lëvizjesh në bordin drejtues. Së fundmi si administrator i
Fieraku: I dënuar në Belgjikë për prostitucion, emërohet drejtor Ditën e sotme ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar emërimet e të dënuarve në detyra të ndryshme. Kështu sipas d
Trump merr vendimin, emërohet ambasadori i ri amerikan në Shqipëri Tashmë ka dalë edhe emri që do të zëvëndësojë Donald Lu në Shqipëri. Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka emëruar Ka
Emërohet ambasadori i Shqipërisë në Suedi Ditën e sotme bëhet me dije se Virgjil Kule është emëruar ambasador i Shqipërisë në Suedi. Virgjil Kule punoi për një
Abidal emërohet drejtor teknik tek Barcelona Ish-lojtari i Barcelonës, Eric Abidal pritet të jetë drejtori i ri teknik për sezonin 2018/19 në klubin e tij të dikursh
Ish-lojtari i Kombëtares emërohet trajner i klubit grek Bledar Kola, ish-lojtar i Kombëtares Shqiptare, që ka luajtur tek Besëlidhja, Partizani apo Elbasani, por edhe me një të
“Emërohet ambasadori i ri i BE-së në Shqipëri” Avokati Spartak Ngjela nëpërmjet një statusi në Facebook ka deklaruar se tashmë është emëruar ambasadori i ri i BE dhe p
Kastro Zizo emërohet ministër, e njofton vetë këngëtari (FOTO LAJM) Emërimi ministër i këngëtarit i njohur shqiptar, Kastro Zizo, do të ishte befasues për të gjithë shqiptarët, nëse do të
Alessandro Nesta emërohet trajner i skuadrës italiane, Perugia Klubi i njohur italian, Perugia ka emëruar ish-legjendën italiane, Alessandro Nesta si trajner të skuadrës së tyre. N
Emërohet kryeprokurori i Speciales që do të hetojë UÇK-në Xhek Smith, prokuror amerikan me përvojë në hetime politike të rangut të lartë dhe hetime penale ndërkombëtare, u emërua
Nehat Thaçi emërohet drejtor në Shërbimin Korrektues Nehat Thaçi për tri vjet do të jetë drejtor i Shërbimit Korrektues, duke pasuar Sokol Zogajn. Thaçi u bë i njohur për pu
Sërish lëvizje, ndryshimet e fundit në kupolen e Policisë së Shtetit Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu ka nisur edhe rivendosjen e drejtuesve të saj. Artion Duka,
Emërohet zv.drejtori i doganave nga radhët e BDI-së Posti i numrit dy në Doganë do t’i takojë degës së BDI-së së Shkupit dhe ky vendim ka marrë veçmë dritën e gjelbër. Kës
Duka emërohet përsëri në krye të FSHF-së, ky është lojtari i par që e uron (FOTO LAJM) Shumë futbollistë të Kombëtares kanë dalë në mbështetje të Dukës, që nga koha që ai shpalli kandidimin e tij për preside
Ardi Veliu emërohet Drejtor i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit Ardi Veliu është drejtori i ri i Policisë së Shtetit, i cili do të zëvendësojë Haki Çakon e shkarkuar pak javë më parë.