999 rezultate për

ekstradimin

Izet Haxhia: Ja pse Berisha pengoi ekstradimin tim nga Turqia Ish truproja i Sali Berishës Izet Haxhia ka replikuar me ish kryeministrin pasi ky i fundit ka përmendur sërish emrin e
Niset në Holandë kërkesa për ekstradimin e Arben Frrokut Ministria e Drejtësisë i ka dërguar autoriteteve holandeze dosjen e ekstradimit të Arben Frrokut, i akuzuar për vrasje.
SHGM reagon për Bozhinovskin: Ekstradimi i motivuar politikisht Shoqata e gazetarëve të Maqedonisë është shprehur e shqetësuar lidhur me vendimin e autoriteteve serbe për ekstradimin n
Bozhinovski ekstradohet në Maqedoni Gazetari nga Maqedonia, Zoran Bozhinoski është ekstraduar në Maqedoni. Lajmin e ka bërë të ditur Tanjugu i Serbisë, ndër
Ekstradohet drejt Italisë 33-vjeçari, i akuzuar për shfrytëzim prostitucioni Zyra Qëndrore Kombëtare Interpol Tirana, ka ekstraduar drejt Italisë, shtetasin në kërkim ndërkombëtar Edër Dorzi, 33 vj
Prokuroria e Maqedonisë kërkon ekstradimin e Gafurr Dugollit Burime nga Prokuroria Publike për Tv Telma thonë se, gjatë ditës së sotme është kërkuar masa e parandalimit për ekstradi
48 orë paraburgim ish-anëtarit të UÇK-së, nesër vendimi për ekstradimin në Serbi Gjykata Themelore në Shkup i ka caktuar masën e paraburgimit prej 48 orësh Gafurr Dugollit, drejtorit të Zyrës së Protok
Arbitrazhi Ndërkombëtar pezullon ekstradimin e Becchettit Arbitrazhi Ndërkombëtar ka vendosur pezullimin e ekstradimit dhe procedurat penale ndaj Francesco Bechettit. Qeverisë së
Kosova refuzon ekstradimin e Alil Demirit dhe Afrim Ismailovicit (VIDEO) Alil Demiri dhe Afrim Ismailovic nuk do të ekstradohen në Maqedoni ku tanimë janë të dënuar me burg të përjetshëm për vr
Mali i Zi refuzon ekstradimin e të dyshuarit për masakrën e Mejës Mali i Zi ka refuzuar ta ekstradojë në Kosovë një serb të dyshuar për krime lufte në Meje të Gjakovës. Mirash Gegoviq ës
Maqedonia i kërkon Kosovës ekstradimin e Sulejman Osmanit Ministria e Brendshme e Maqedonisë do të kërkojë ekstradimin e Sulejman Osmanit, i cili i iku policisë më 9 maj. Osma
Ministria kërkon ekstradimin e dy të akuzuarve për "Monstrën", ministri nuk di gjë Ministria e Drejtësisë, pa dijeninë e ministrit Adnan Jashari, i ka dërguar kërkesë urgjente Ministrisë homologe të Koso
Shtyhet në 22 maj procesi për ekstradimin e Polanskit Është shtyrë sërish procesi për ekstradimin e Polanskit, regjisorit të famshëm. Procesi është shtyrë në datën 22 maj nga
Gjykata e Fierit nuk pranon ekstradimin e "Ben Qimes" Gjykata e Shkallës së Parë në Fier ka rrëzuar kërkesën e Prokurorisë për të ekstraduar për llogari të drejtësisë italian
Kapet 30 vjeçari i shpallur në kërkim ndërkombëtar I akuzuar për “Trafik droge” dhe “Pjesëmarrje në organizatë kriminale” është kapur tashmë nga policia e Fierit, pasi rez
Gjykata vendos ekstradimin Isufajt drejtë Italisë Gjykata e Tiranës vendosi sot ekstradimin drejt Italisë të biznesmenit Arben Isufaj i cili kërkohet nga drejtësia italia
Shqiptari i dënuar për vrasje humb betejën në Skoci, gjykata urdhëron ekstradimin Një shqiptar i dënuar për vrasje, i cili u arrestua duke punuar në një dyqan në Glasgow, Skoci ka humbur betejën e tij t
Apeli shtyn seancën për ekstradimin e Ben Qimes Mungesa e avokatit mbrojtës ka bërë që Gjykata e Apelit të shtyjë seancën gjyqësore ndaj Arben Isufajt i cili pritet të
Maqedonia kërkon ekstradimin e Bozhinovskit Ministria e Drejtësisë i ka kërkuar Serbisë, ekstradimin e gazetarit të akuzuar për spiunazh, drejtuesin e portalit “Bur
Ministria e Drejtësisë firmos ekstradimin e Arben Frrokut Ministri grek i Drejtësisë firmos ekstradimin e Arben Frrokut drejt Shqipërisë. Por ndaj biznesmenit të dyshuar për ekze