999 rezultate për

ekstradimin

Lajm i keq për Ballist Morinën, Kroacia konfirmon ekstradimin në Serbi Gjykata Supreme e Republikës së Kroacisë, ka miratuar diten e sotme vendimin e shkallës së parë të Gjykatës së Qarkut në
Flet vëllai i Ballistit, tregon të rejat e fundit për ekstradimin në Serbi Vëllai i Ismail Morinës "Ballistit", ka folur në një intervistë direkte për "Report TV". Xhevahir Morina ka treguar se ë
Vuçiç flet për fatin e Ismail Morinës: Nuk negocioj! Përkundër lajmit të disa mediave shqiptare se Qeveria e Tiranës dhe ajo e Beogradit janë dakorduar për lirimin e Ismail
"Më mirë i vdekur në Shqipëri, se i gjallë në Serbi", flet nëna e Ismail Morinës Familjarët e Ismail Morinës kanë reaguar për ekstradimin e Ballistit në Serbi. Nëna e Ismailit, Hyrija në një raport
Ballist Morina kërkon azil politik në Kroaci Darko Butigan, avokat i Morinës, ka konfirmuar për “BIRN” se klienti i tij ka aplikuar për azil në Kroaci pasi mendon se
Shqipëria kërkon zyrtarisht pezullimin e ekstradimit të Ismail Morinës në Serbi Ministri i Drejtësisë Gazment Bardhi ka reaguar sëfundmi në lidhje me vendimin për esktradimin në Serbi të Ismail Morinë
Ekstradimi i Ballistit, reagon Lorik Cana (FOTO LAJM) Furisë së reagimeve kundër vendimit për ekstradimin e Ballist Morinës në Serbi nga gjykata kroate i është bashkua edhe L
Edhe FSHF reagon për ekstradimin e “Ballist Morinës” Federata e Futbollit të Shqipërisë ka reaguar për vendimin e gjykatës kroate për ekstradimin e Ismail Morinës – Ballisti
Ekstradimi i Ballist Morinës, Demiraj u shtrëngon “rripin” autoriteteteve kroate Ministri i Brendshëm, Dritan Demiraj ka kontaktuar me autoritetet kroate prej një muaji për ekstradimin e Ballist Morinë
Gjykata në Holandë vendos ekstradimin në Shqipëri të Arben Frrokut Gjykata e Holandës ka vendosur ekstradimin për në Shqipëri të Arben Frrokut, i dënuar me burgim të përjetshëm nga autori
Kryen dy vrasje në Britani, shqiptari refuzon ekstradimin Janë zbardhur detaje të reja nga procesi i ekstradimit të një vrasësi të dyfishtë shqiptar, i cili fshihej në Londër. Gj
Haradinaj, Policia blindon Gjykatën në Colmar të Francës (FOTO LAJM) Sot pritet që gjykata në Colmar të Francës të japi vendimin përfundimtar për lirimin ose ekstradimin e kreut të AAK-së,
Jo në Serbi, Haradinaj mund të ekstradohet në Shqipëri Kreu i AAK-së pritet të dalë të enjten para gjykatës në Colmar, e ku do të vendoset lirimi apo ekstradimi i tij në Serbi
Vendimi përfundimtar për Ramush Haradinajn në fund të prillit? Gjykata e Apelit në qytetin francez të Colmarit ditën e nesërme do të mbaj seancën e re mbi kërkesën e Serbisë për ekstr
Ministrja serbe: S'ka arsye që të refuzohet kërkesa për ekstradimin e Haradinajt Ministrja e Drejtësisë së Serbisë, Nela Kuburovic, ka thënë sot se nuk do të ketë arsye që gjykata franceze në Colmar të
Mediet serbe publikojnë "fakte të reja" kundër Haradinajt Mediet serbe kanë publikuar sot "Fakte të reja" kundër kreut të AAK-së, Ramush Haradinajt, duke përfshirë dëshmitë e pun
Matoshi: Kërkesa për ekstradimin e Haradianjt është skandal Publicisti, Halil Matoshi ka thënë se qëllimi i Serbisë është të destabilizojë Kosovën dhe rajonin dhe se rasti Haradina
Nis seanca gjyqësore për Haradinajn në Francë Sapo ka filluar seanca gjyqësore ku pritet të shqyrtohet kërkesa e palës serbe për ekstradimin e liderit të AAK-së Serbi
Haradinaj: Kërkesa e Serbisë për ekstradimin tim është një cirk ligjor Shteti serb ditën e sotme formalisht dorëzoi të ashtuquajturat prova kundër ish komandantit të UÇK-së, Ramush Haradinajt
Prokurori i Speciales: Nuk kemi kërkuar ekstradimin e Ramush Haradinajt në Serbi Zyra e Prokurorit Special për Krime Lufte në Kosovë, David Schwendiman, ka konfirmuar se nuk ka lëshuar urdhër për arres