999 rezultate për

ekonomike

Ligji për firmat, nesër në procedurë qeveritare Edhe pa praninë e opozitës do të miratohet Ligj për mbështetje për investimeve me çka do të realizohen një pjesë e masav
Fjalët rrëqethëse e të miturit që lufton me urinë: Dua të bëhem doktor! Vendimi i qeverisë për përjashtimin e mijëra shqiptarëve nga skema e ndihmës ekonomike, ka prekur shumë familje të varfë
Athina merr këstin e tretë prej 5,7 miliardë eurosh të ndihmës ekonomike Greqia njoftoi se i është hapur drita jeshila nga kreditorët europianë për marrjen e një kësti të ri prej 5,7 miliardë e
Maqedonia shënon ngecje në sundimin e ligjit Sipas Qendrës për analiza ekonomike (QAE), Maqedonia ka shënuar ngecje në sundimin e ligjit në vitet e fundit, por këto
Gazeta ekonomike italiane, kritikon Interin: Me këto bilanca nuk duhej të pranoheshe në Seria A Gazeta ekonomike italiane, Il Sole 24 Ore, në një shkrim të publikuar sot raporton se Interi nuk duhet të pranohej në S
Pacolli: Kosova dhe Shqipëria, zonë e lirë ekonomike për Japoninë “Ju ofrojmë Zonë të Lirë Ekonomike, në një rajon, ku së bashku me Shqipërinë përfaqësojmë një qendër tërheqëse për inves
Vrau burrin e vjehrrën e të dashurës, flet gruaja e Kasëmit (FOTO LAJM) Ndërkohë që Kasëm Pirjasi akuzohet për vrasjen e Olsi Hoxhallorit dhe nënës së tij, bashkëshortja e tij është tronditur
Mariah Carey në veshtirësi ekonomike? Ajo gjithmonë është dalluar për jetën e saj super luksoze, kjo edhe pasi situata e saj ekonomike ia lejonte një gjë të t
Toka e këtij fshati në Shqipëri është e mallkuar Bedati në Divjakë është ndoshta fshati më i varfër në vend. Aty banorët kanë shumë tokë, por që nuk u hyn në punë, s
Varfëri e kushte ç'njerëzore, qeveria i heq asistencën familjes në Maqellarë (VIDEO) Pak ditë më parë qeveria bëri me dije vendimin më të ri për heqjen e ndihmës ekonomike për mijëra familje në Shqipëri.
Merrej me bujqësi por e bëjnë shef dogane, djalit i heqin bukën e gojës Një familje në nevojë është hequr në mënyrë abuzive nga skema e ndihmës ekonomike për një gabim të kryer nga vetë instit
Më kërkonte punë në bashki, Rama tregon bisedën me beratasin Kryeministri Edi Rama ditën e sotme gjendet në Berat ku ka dhënë dy mesazhe të qarta në drejtim të të varfërve dhe ferme
Heqja e ndihmës ekonomike, miratohet mocioni për debat me Ramën Ditën e sotme në Konferencën e Kryetarëve u miratua kërkesa e Partisë Demokratike për mocion me debat me kryeministrin E
Rama po përdor metodat naziste kundër shqiptarëve, shtohen akuzat ndaj Kryeministrit Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka deklaruar se Rama po sillet me shqiptarët nëpërmjet metodave naziste. “Mij
Vila e makina luksoze, kush janë shtetasit e kamur që merrnin ndihmë ekonomike Ditën e sotme ministria e Shëndetësisë bën me dije se ka përjashtuar nga ndihma ekonomike të gjithë ata që e përfitonin
U hiqet ndihma ekonomike, plas sherri në zyrat e Shkodrës (VIDEO) Vendimi i qeverisë për heqjen e ndihmës ekonomike për disa familje, ka shkaktuar reagime të ashpra nga familjarët të cil
Pse Shqipëria ka mbetur një nga shtetet më të varfëra të Europës Zyrtari i lartë i FMN-së, që ndodhet këto ditë për një vizitë në Shqipëri, në një intervistë të posaçme për Monitor thot
Ambasadori gjerman: Gjasat e kosovarëve për azil në Gjermani janë zero Ambasadori gjerman në Kosovë Christian Heldt, gjatë një interviste ka folur për numrin e madh të kosovarëve që kanë kërk
Gjykata rrëzon kërkesën në gjykimin e ish-drejtorit të bankës ekonomike Në gjykimin e ish-drejtorit të Bankës Ekonomike Valon Lluka si dhe menaxherit të kësaj banke Memli Saraqini u vendos që
Nuk kishte buk për t'a ushqyer, nëna nga Kavaja çon djalin në fshatin SOS Esmeralda Belba është një 32-vjeçare nga Kavaja. E vetmja pasuri që ka është djali i saj, Muhamedi 9-vjeçar, frut i një