999 rezultate për

ekipe

Panik nga Koronavirusi, pezullohen 42 ndeshje në Itali Futbolli amator në rajonin e Lombardisë në Itali do të ndërpresë aktivitetin, të paktën deri në një urdhër të dytë. K
Trukohet ndeshja e dy ekipeve shqiptare, shuma të majme fitojnë edhe lojtarët (FOTO LAJM) Një skandal i madh është duke u përfolur së fundmi për sa i përket ndeshjes miqësore mes Dritës së Bogovinës dhe Trepça
Këto janë skuadrat favorite për të fituar Championsin sipas Messit Në një intervistë për "Mundo Deportivo" Messi i ka thënë të gjitha. Ndër të tjera Messi ka zgjedhur dhe katër ekipet
Rashica te Bayern? Nëse Bayerni kërkon lojtarë të rinj dhe të talentuar, bën mirë të hedhë sytë nga Werder Bremeni. Milot Rashica është
Dënimi i Manchester City-t nga UEFA, këto janë ekipet që përfitojnë në Premier League Vendimi i marrë nga UEFA për të pezulluar për dy vitet e ardhshme Mancheste City nga Champions si edhe 30 milion euro gj
Zbulohen ekipet që kanë fituar më shumë penallti në Seria A Polemika ngritur nga Rocco Commiso pas ndeshjes Juve-Fiorentina rikthehu diskutimet për 11-metërshat në Serie A. Gjit
Plot 4 gola, Bylis-Vllaznia mbyllet mes polemikash (VIDEO) Sfida mes Bylisit dhe Vllaznisë ka përfunduar në shifrat 2-2. Shkodranët zhbllokuan shifrat me Renato Malotës, por malla
"Ti je e vetmja shpresë...", biseda prekëse e ekipeve të shpëtimit me gruan nën rrënoja në Turqi Pamje të dhimbshme vijnë nga Turqia ku pas tërmetit me magnitudë 6.8 të shkallës Richter ndërruan jetë të paktën 22 pers
12 orë nën rrënoja, nxirret e gjallë gruaja shtatzënë Së paku 21 persona kanë humbur jetën nga një tërmet i fuqishëm në lindje të Turqisë. Ndërkohë, raportohet se mbi 1 m
Turqia lindore në kaos nga tërmeti, ekipet e kërkim-shpëtimit gërmime me duar nën rrënoja në -4 ° Celsius (VIDEO) urqia po kalon momentet e saj më të vështira mbrëmjen e sotme, pasi u godit nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.8 i
Riza: Ju tregoj problemin e skuadrave të mëdha, Skënderbeu nënvlerësohet Florian Riza është ndalur te ndeshja Skënderbeu-Partizani në emisionin “Pressing” në ABC Neës. Ish-futbollisti tregon pr
SPECIALE/ Nga Ancelotti të Mourinho, njihuni me 10 trajnerët e mëdhenjë që drejtuan ekipe të vogla! Përgatiti: Gerli Doko Shumë trajner të njohur kanë lënë gjurmë duke drejtuar ekipe të mëdha gjatë karrierës së tyre.
Shkak ekipet e "vogla", Solskjaer merr një psikolog për futbollistët e tij Ole Gunnar Solskjaer raportohet se ftuar në skuadër një psikolog sportiv. Arsyeja e këtij vendimi është për të përmir
Të gjithë pas Kumbullës, të paktën 10 ekipe po e ndjekin nga afër Verona mbetet një nga surprizat e bukura të Serisë A. Skuadra verdheblu fitoi në fundjavë 2-1 ndaj Genoas, por sytë e
Klasikja Roma – Juventus, formacionet e mundshme Sot në orën 20:45 Roma pret në “Olimpico” Juventusin, një ndeshje shumë e rëndësishme për vetë objektivat e ndryshme që
Refuzohen dy ofertat e ardhura nga Premier League për Vedat Muriqin Sirenat britanike për Vedat Muriqin sa vijnë e bëhen më konkrete. Dëmtimi i Harry Kane mund ta afrojë sulmuesin e për
De Biasi skanon 3 ekipet e Serisë A Xhani De Biazi dha gjykimin për 3 skuadrat italiane që ka stërvitur gjatë karrierës së tij: Torinon, Breshian dhe SPAL-i
Shulku në studion e "Pressing": Ky sezon nuk ka asnjë ndeshje që dyshohet për trukime Trukimi i ndeshjeve është një fenomen që luftohet shumë në futbollin shqiptar. I ftuar në studion e emisionit “Pressing”
3 ekipe angleze të fiksuara pas Coutinho Aventura e Philippe Coutinho te Barcelona është mbyllur pavarësisht nëse Bayern Munich vendos të mos e blejë. Brazili
Shumë ekipe e kërkojnë me ngulm, Dortmund i vendos çmimin Sanchos Borussia Dortmundi ka vendosur t’ia caktojë çmimin yllit të skuadrës, Jadon Sancho, duke e parë interesimin e madh të kl