999 rezultate për

drejtohen

Mancini: Milan dhe Inter po i drejtohen klubeve elitare Trajneri i Zenitit, Roberto Mancini, pret qe dy klubet milaneze të kualifikohen për Ligën e Kampionëve. Milani dhe Inter
Turqia hyn në Siri, raketat drejtohen nga Idili Ushtria e Turqisë e cila ka hyrë në territorin e Sirisë që në datën 8 tetor po ruhet me raketa të tipit Roketsan T-122.
Ish-drejtori i policisë jep alarmin: Këto 5 qytete të Shqipërisë drejtohen nga bandat Ish-Drejtori i Policisë së Qarkut të Durrësit, Aleks Hajdari gjatë një intervistë në Neës 24 ka zbuluar qytetet e krimit
Marinsat në SHBA drejtohen nga oficerja e parë femër Një ushtarake ka bërë histori në trupat e marinsave amerikanë, pasi është femra e parë që përfundon stërvitjen e këtij k
Gazeta serbe: Edhe Rusia mund të jetë pjesë e dialogut Në dialogun mes Prishtinës dhe Beogradit deri në fund të vitit mund të përfshihen edhe “lojtarë” të rinj, nga Gjermania
LAA-ja e VV-ja i drejtohen Gjykatës Kushtetuese Dështimi i katërt për formimin e institucioneve të vendit ka acaruar koalicionin LAA. Ky koalicion ka paralajmëruar
Gjermania "braktis" shqiptarët, ja ku po drejtohen tani për azil Që prej nëntorit të kaluar, numri i shqiptarëve që kërkojnë azil në Francë ka tejkaluar numrin e shqiptarëve që kërkojnë
Tre postet kryesore në Kosovë mund të drejtohen nga ish-udhëheqësit e UÇK-së Tre postet kryesore të shtetit shumë shpejt mund të drejtohen nga ish-udhëheqësit e UÇK-së, përkatësisht presidenca, qev
Si drejtohen dhëmbët me tela (VIDEO) Telat janë një mënyrë që kohët e fundit kanë gjetur një përhapje për të ardhur në ndihmë të gjithë personave që kanë pro
Xhaferi-Miloshoskit: Për aq kohë sa deputetët e VMRO-së më drejtohen si deputet, unë do të flas shqip Kreu i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, ka hapur sot seancën ku do të zgjidhet qeveria e re e Maqedonisë. Ai i ësh
Të moshuarit në Maqedoni i drejtohen bankave të shkollës fillore Arsimimi ka qenë dhe do të mbetet një ndër pikat kyçe për zhvillimin e një shoqërie, dhe të moshuarit në Maqedoni po e v
Basha s’ka "vend" në Tiranë, feston i vetëm në Elbasan (FOTO LAJM) “Dita e Verës” është një ndër festat pagane më të festuara në Shqipëri ku njerëz nga i gjithë vendi i drejtohen kryeqyte
Basha s’ka vend në Tiranë, feston i vetëm në Elbasan (FOTO LAJM) “Dita e Verës” është një ndër festat pagane më të festuara në Shqipëri ku njerëz nga i gjithë vendi i drejtohen kryeqyte
Protesta e opozitës, ambasadorët Lu dhe Vlahutin i drejtohen Presidencës Situata e tensionuar politike në vend ka vënë në lëvizje krerët e delegacionit të BE dhe SHBA-së në vendin tonë. Pas
Grabitësit e 3.2 mln dollarëve i drejtohen gjykatës, ish-polici dhe komandoja lihen në burg (VIDEO) Gjykata e Tiranës ka caktuar sot masat e sigurisë për Fation Xhyliut dhe Ditjon Memlikës, dy prej të arrestuarve për gra
Shkencëtarët: Avionët në të ardhmen do të drejtohen me fuqinë e mendjes Udhëtimi me avionë së shpejti do të jetë shumë më i lehtë dhe më i sigurtë pasi pritet që udhëtimi dhe kontrollimi i avi
Vrasjet e 21 janarit, familjarët e Aleks Nikës i drejtohen Strasburgut Familjarët e Aleks Nikës, një prej viktimave të 21 Janarit i janë drejtuar Gjykatës së Strasburgut pasi akuzojnë autorit
Gjykata Penale: Të gjitha pyetjet për rastin “Transportuesi” të drejtohen te PSP-ja Gjykata Penale e Shkupit, nëpërmjet një njoftimi dërguar mediave ka thënë se të gjitha pyetjet në lidhje me rastin “Tran
Këmbanë alarmi nga Berisha: Armatosuni se po drejtoheni nga organizata kriminale Sipas Berishës, në vendin tonë ka "vdekur" rendi e siguria ndaj të gjithë qytetarët duhet të armatosen. Kjo këmbanë alar
Tensione Londër-Moskë, dy avionë rusë i drejtohen hapësirës ajrore Britanike Në hapësirën mes Rusisë dhe Britanisë gjatë ditë së sotme ka ndodhur një incident ajror, ku dy avionë rus ishin duke flu