999 rezultate për

drejtesia

Drejtësia greke kërkon sekuestrimin e një makine luksi në Tiranë Autoritetet greke të drejtësisë kërkojnë sekuestrimin e një mjeti luksoz në Tiranë. Bëhet fjalë për një autoveturë t
Nënkryetari i AKR-së: Drejtësia ta kryejë punën deri në fund për Ministrin Rikallo Nënkryetari i Aleanca Kosova e Re, Rrahim Pacolli ka mirëpritur deklaratën e kryeprokurorit Aleksandër Lumezi në lidhje
Drejtësia paralele në veri nuk do të shuhet Sistemi paralel i drejtësisë në veri nuk do të bëjë shkëputje të tërësishme nga veprimtaria e deritashme, edhe pasi të k
Drejtësia e kapur i trembet politikës së korruptuar Analistët dhe njohësit e fushës së drejtësisë kanë konsideruar se neglizhenca e Prokurorisë Speciale ndaj dosjeve të kri
Tahiri përlotet kur përmend 21 Janarin: Turp për drejtësinë (VIDEO) Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri ka folur ditën e sotme në Parlament për herë të parë si deputet i legjislaturës
Haxhiu e dëshpëruar që drejtësia do të udhëhiqet nga PDK Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu është shprehur se qëllimisht Ministria e Drejtësisë do të udhëhiqet n
Drejtësia vë drejtësi vetëm për qytetarët e thjeshtë, politikanët të paprekshëm Analistët dhe njohësit e fushës së drejtësisë thonë se nuk është sekret që drejtësinë në Kosovë e kontrollojnë njerëzit
Zaev: Askush nuk do të ikë nga drejtësia! Kryeministri i vendit, Zoran Zaev ka folur për rastin e ikjes nga drejtësia të dy tashmë të akuzuarve Grujevski dhe Bosh
Pamje shokuese, pas 1 viti Vjollca Arapi nxjerr fotot e burrit që ia vranë për qiranë (VIDEO) Agim Arapi është burri nga qyteti i Durrësit, i cili në sherr e sipër me Kostandin Ekonomin, Kujtim Ekonomin dhe Jurgen
SKANDAL/ Drejtesia italine e dënoi me 20 vite burg, gjykata shqiptare e lë të lirë “Baroni” i drogës, Alket Hatija është lënë i lirë. Ky skandal nuk është i vetmi në drejtësinë shqiptare por padyshim
Daut Haradinaj kërkon drejtësi për Sylejman Selimin Daut Haradinaj, kandidat për deputet nga AAK-ja, me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook ka kërkuar drejtës
Kandidatët për deputetë të Kosovës janë nën hetime Ndërsa partitë politike në Kosovë po bëjnë gati listat zgjedhore për deputetë, në vend do të garojnë të pakën 25 kandida
Lirimi i Ramush Haradinajt, MPJ: Drejtësia vonon, por nuk harron! Ministria e Punëve të Jashtme të Shqipërisë ka përshëndetur vendimin e Gjykatës së Kolmarit, Francë, për lirimin e kreut
Politikanët ia hedhin paq, drejtësia e re nuk rigjykon pafajësitë e blera Pa zhurmë dhe larg vëmendjes së mediave, Parlamenti Shqiptar i ka hapur rrugë një ‘amnistie’, nga e cila përfitojnë pikë
Bojkoti i PD-së në Kavajë, reagon Rama: Zgjedhjet do të bëhen, është kriza juaj! Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me lajmin që PD do të bojkotojë zgjedhjet në Kavajë. Me anë të një status
Tahiri ka një mesazh për LSI-në: Drejtësia vonon, por nuk harron! Ndërkohë që nisi si një ditë e qetë në prag të fundjavës, klima politike ndryshoi disi gjatë orëve të drekës së kësaj të
PDIU në Elbasan, Idrizi: Të jepen garanci, drejtësia nuk do të manipulohet më Kryetari i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, ka zhvilluar një takim me strukturat në Elbasan. Gjatë takimit me strukturat Idrizi
Blushi shpërthen ndaj PS-PD: Në Shqipëri proteston padrejtësia, shkatërrim të mbarë! Nga foltorja e Kuvendit kryetari i LIBRA-s Ben Blushi ka deklaruar se zgjedhjet janë në rrezik falë dy forcave të mëdha
“Lufta” Topi-Berisha, akuzat e ashpra nga Drejtësia tek Presidenca Ish-kryeministri Sali Berisha dhe ish-presidenti Bamir Topi vazhdojnë përplasjet e tyre në distancë me akuza dhe kundër
Kapet në Vlorë trafikanti i shumëkërkuar nga drejtësia Italiane, pritet ekstradimi Ditën e djeshme policia e Vlorës vuri në pranga një trafikant droge, i cili është në kërkim edhe nga shteti Italian për