999 rezultate për

drejtesia

Puidgemont vijon betejën dhe pas vendimit të Gjermanisë për ekstradimin Drejtësia gjermane ka pranuar ekstradimin e ish-presidentit të Katalonjës Carles Puigdemont në Spanjë, por jo për akuzën
Rihapi gjyqin e Azem Hajdarit, reagon e dashura e Izet Haxhiajt Izet Haxhia ka vendosur që ta rihapë dosjen e Azem Hajdarit, për të cilën është dënuar me 25 vjet burg. Në një postim
Jankullovska ankohet pse drejtësia po funksionon Ish ministrja e policisë në Maqedoni, Gordana Jankullovska, është ankuar se në ditët e fundit të shtatzanisë, para lindj
Akuza e fortë e ish-ministrit: Qeveria ka prishur provat për rastin Tahiri Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i ftuar në Opinion ka bërë akuzën e fortë se në se një shtet që mburret me arres
Falcao dënohet me 16 muaj burg për evazion fiskal Sulmuesi i Monacos, Radamel Falcao është dënuar me 9 milionë euro gjobë dhe 16 muaj burg drejtësia spanjolle për evazion
Meta viziton bashkinë e LSI-së dhe flet për Tahirin me shall pioneri në qafë (FOTO LAJM) Presidenti Ilir Meta ishte sot në Cërrik, një bashki e drejtuar nga LSI me rastin e 75 vjetorit të ngritjes së Batalioni
Vetvendosja: Të lirohen aktivistët tanë, padrejtësia në vend po rritet Lëvizja Vetëvendosje, përmes një reagimi ku kërkon lirimin e aktivistëve Pajtim Demaj, Korab Muhadri, Endrit Shatri, Jan
Intervista, kapja e hajdutëve që vodhën 100 milionë nuk i gëzon të dëmtuarit Janë kapur nga policia dy autorë të cilët vodhën 110 milionë lekë të vjetra por kjo nuk i ka gëzuar të dëmtuarit. Ata ka
Drejtësi për Almirin mban nesër në Shkup protestë Nesër në Shkup do të mbahet protestë për drejtësi në Maqedoni. Nga faqja zyrtare e facebook-ut “Drejtësi për Almirin” nj
Fillon zgjidhja e veprave penale të montuara Qeveria do të bëjë gjithçka nëpërmjet zgjidhjeve ligjore dhe ligjeve ekzistuese të vejë në dispozicion të gjitha dëshmit
Reagon Fino pas vendimit të gjykatës për të mos regjistruar zgjedhjet për kreun e FSHF-së Rivali i Armando Dukës në zgjedhje e 7 shkurtit, Bashkim Fino, pas vendimit të gjykatës për të mos regjistruar zgjedhjet
Veseli: Vetëm drejtësia e vërtetë i shëron plagët e luftës Sot, në 19-vjetorin e masakrës së Izbicës, në të cilën forcat serbe vranë 147 civilë shqiptarë të pafajshëm, kryetari i
Drejtësia shqiptare i jep shuplakën e rëndë ministres së Ramës Me ardhjen në krye të Ministrisë së Drejtësisë, Etilda Gjonaj shkarkoi dhjetra punonjës nga puna. Shkarkimet kanë bë
Nxehet debati për rastin Dehari Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj është përfshirë në debatin për vdekjen e aktivistit të Vetëvendosjes, Astrit De
Tërheqja e Llallës nga Drejtësia pushon kontrollin e tij nga Vettingu Në Shqipëri, ish Prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ka njoftuar Presidentin e Republikës, Ilir Meta, në cilësinë
Llalla heq dorë përfundimisht nga drejtësia Ish-prokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla është larguar tashmë përgjithmonë nga drejtësia. Ai ka dorëzuar kërkesë
Izet Haxhia flet pas vendimit të ekstradimit : Do dëshmoj për krimet e Berishës Pas vendimit të sotëm të Gjykatës së lartë në Turqi për ekstradimin e ish truprojës së Sali Berishës në Shqipëri, Izet H
I pari që akuzoi Tahirin për drogë, Zagani ka një mesazh për shqiptarët (VIDEO) Në protestën e sotme të opozitës mori pjesë "virtualisht" edhe ish-oficeri Dritan Zagani. Zagani është oficeri i parë
Prekëse/ Po bëhet juriste që të gjejë drejtësi për vrasjen e babait më 21 janar Ana Veizi, vajza e të ndjerit Ziver Veizi, i vrarë 7 vjet më parë para Kryeministrisë, ndjen urrejtje ndaj personave që
Në arrati prej 3 vitesh, vëllai i Klement Balilit rrëfen ku ndodhet i vëllai Vëllai i Klement Balilit, Bashkim Balili ka folur për herë të parë publikisht në lidhje me vëllanë e tij dhe akuzat e rë