999 rezultate për

dosjen

Erdogan synon rivendosjen e dënimit me vdekje pas referendumit Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan njoftoi sot se pret nga Parlamenti miratimin e rivendosjes së dënimit kapital pas
PSG nis dosjen në UEFA, ja 8 gafat e gjyqtarit që masakroi Shqipërinë (FOTO) PSG humbni në mënyrë turpëruese ndaj Barcelonës, por nuk ka qëndruar duarkryq në lidhje me arbritrimin e gjyqtarit turk
Zaev premton zbardhjen e "Sopotit", "Brodecit", "Monstrës..." Gjatë 15 viteve të fundit, shqiptarët e Maqedonisë janë përballur me një serë rastesh të diskriminimit të hapur të shtet
Banda e tritolit, Sinanaj: Kush e porositi vendosjen e mines prefektit të Vlorës… Gjykata e Apelit e Krimeve të Rënda dënoi me 30 vjet burg Julian Sinanajn, protagonistin e “bandës së tritolit”. Sinanaj
Trump i delegon dhëndrit përgjegjësinë për vendosjen e paqes në Lindjen e Mesme I pyetur në një konferencë për media me kryeministrin izraelit, Benjamin Netanyahu, nëse Shtetet e Bashkuara do të vazhd
Grabitja në Rinas, prokuroria zbardh dosjen: U vodhën 3.2 milionë Dollar Prokuroria e Tiranës kërkoi caktimin e masës së sigurisë “arrest në burg” për 6 punonjës të një kompanie të sigurimit fi
Apeli refuzon kërkesën e Trumpit për rivendosjen e ndalesës ndaj myslimanëve Gjykata e Apelit e SHBA-ve, ka hedhur poshtë kërkesën e Administratës së Trumpit për të rivendosur menjëherë ndalesën e
Prokurorja mban 7 vjet peng dosjen e vdekjes për mjekim të gabuar Ndue Marashi tregon në “STOP”, se në vitin 2010 ka humbur të shoqen Shpresa Marashi, për shkak të një mjekimi të gabuar.
Berisha i dorëzon ambasadorit Lu dosjen me emrat e trafikantëve që kanë lidhje me pushtetin Ish-kryeministri Sali Berisha sot zhvilloi një takim me kryetarin e pranisë së OSBE në Tiranë, Bernard Borchardt dhe am
Obama i dhuroi Palestinës 221 milionë dollarë në orët e fundit si president i SHBA-ve Ish-presidenti Barack Obama, ka dhënë një fond prej 221 milionë dollarësh për Palestinën në orët e tij të fundit si pres
Serbia këmbëngul në vendosjen e "linjës së nxehtë" me Kosovën Këshilltarja e presidentit të Serbisë, Stanislava Pak, pret intensifikimin e dialogut mes Prishtinës dhe Beogradit. A
DETAJET/ Policia zbardh dosjen e Delin Hajdarajt. Ja si e kreu masakrën tek Uji i Ftohtë Pas arrestimit të shumëkërkuarit Delin Hajdarajt, për masakrën e trefishtë tek Uji i Ftohtë në Vlorë, policia ka zbardhu
Policia do rihapë dosjen/ Si u ekzekutua biznesmeni që vrau ortakun e tij Ekzekutimi i tre biznesmenëve të ndërtimit në Durrës: Plaurent Cani, Xhemal Çela dhe Kujtim Dyrmishi, janë disa ndër vra
Ish-agjenti i MI6: FBI injoroi dosjen ruse për Donald Trump Ish-agjenti i shërbimeve sekrete britanike, Christopher Steele, ka qenë shumë i shqetësuar për mosinteresimin e FBI-së a
Milani kërkon 3 pikëshin ndaj Cagliarit, ja formacioni zyrtar (FOTO) Pas fitores së Napolit dhe Romës në fushën e lojës do të zbresë dhe Milanit që do të përpiqet të ruajë ritmin e tyre për
Udinese-Inter, publikohen formacionet zyrtare (FOTO) Seria A ka startuar dje për vitin 2017-të , ndërkohë që pas pak minutash në fushë do të zbresë dhe Interi për të luajtur
Punëtorët e Jugohromit kërkojnë takim me kryeministrin Dimitriev Punëtorët e Jugohromit këmbëngulin në kërkesën e tyre për rihapjen e fabrikës. Ata kërkojnë takim me kryeministrin Emil
Haradinaj: Nuk bëj koalicion me partitë në pushtet, as me Vetëvendosjen Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj, në një intervistë për "KosovaPress", ka thënë se është i bi
Ali Ahmeti: Rama ka ndihmuar për takimin e liderëve shqiptarë, jam takuar edhe me Vetëvendosjen (VIDEO) Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti gjatë një interviste në televizionin 21, ka folur për takimet që janë zhvilluar ditëve të fun
Kina gati për luftë kundër SHBA-ve (FOTO LAJM) Frika e një konflikti të mundshëm mes Uashingtonit dhe Pekinit është në rritje që kur Trump është zgjedhur president i S