999 rezultate për

dortmund

Formacionet zyrtare, Dortmund-PSG (FOTO LAJM) Një ndeshje fantastike pritet të zhvillohet në Signal Iduna Park ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Paris Saint-Germainit.
Milot Rashica zëvendësuesi i Sanchos te Dortmund? Ylli i kosovës Milot Rashica është lidhur ngushtë me një transferimin të mundshëm te gjigandët e Borussia Dortmund, pasi
E konfirmon Tuchel: Neymar është këtu, do të luajë kundër Dortmundit Neymar është gati, do të zbresë dhe do të luajë në ‘Signal Iduna Park’. Neymar do të jetë në formacion për Paris Sain
Lajme të mira për PSG-në, Neymar gati për Dortmundin Neymar është rikthyer nga dëmtimi vetëm pak ditë para ndeshjes ndaj Dortmund në Champions. Neymar pësoi dëmtim të bri
Nuk humb kohë, Haaland lojtari i muajit në Bundesligë Haaland u transferua nga Salzburg drejt Dortmund vetëm gjatë afatit kalimtuar të janarit dhe menjëherë ka treguar aftësi
Penalltia në favor të Juves, Salvini shpërthen ndaj arbitrit: Përse nuk doli me fanelën Juventusit ?! Erling Haaland ka zbuluar arsyen e vërtetë pse nuk i është bashkuar skuadrës së Manchester United. Anëtari i Borussia
Neymar në dyshim për ndeshjen e Champions ndaj Dortmund Neymar nuk mund ti largohet dwmtimeve qw aq shumwe kanw penalizuar sidomos nw vitet qw wshtw pjesw e PSG-sw. Ylli bra
Sancho pranë largimit nga Dortmund, klubi legjendar nis kontaktet Sky Sport Deutschland ka lëshuar bombën e ditës. Sipas kanalit sportiv gjerman, Jadon Sancho ka marrë vendimin që të
Borussia e Dortmund i vendos çmimin Jadon Sanchos Borussia Dortmundi e ka rritur çmimin e kartonit të Jadon Sanchos në 120 milionë stërlina, sipas Don Balonit. Manches
Juve e largoi si të dështuar, Can realizon supergol në debutim (VIDEO) Emre Can e ka nisur me këmbën e mbarë aventurën te Borussia e Dortmundit. Mesfushori realizoi në minutën e 33 nga një
Borussia Dortmund planifikon shitjen e Jadon Sancho Borussia e Dortmund është e vendosur që do të tregohet shumë e kujdesshme me Jadon Sancho gjatë afatit kalimtar të verës
Drejtori i Dortmundit tregon si ja vodhi Juves Haland Drejtori sportiv i Borusias së Dortmundit, Mikael Cork, tregoi në një intervistë për “Sport Bild” skenarin e transferimi
"Luftë" treshe e klubeve të Premier League për yllin e Dortmund Jadon Sancho është një nga talentet me premtues në Europë, ndaj edhe vëmendja e ekipeve gjigande është te ai. Tre klubet
Ofertat nuk kanë mbërritur, por Dortmund nuk jep garanci për të ardhmen e Sancho Drejtori sportiv i Borussia Dortmund ka insistuar se ai nuk ka kontaktuar me asnjë klub për transferimin e Jadon Sancho,
Spektakolar Rashica, gjen golin ndaj Dortmundit (VIDEO Milot Rashica është rikthyer te goli pas shumë kohësh. Sulmuesi kosovar ka shënuar golin 3 përballë dortmundit duke d
Hummels po mëson Haaland si të shënojë gola Mbrojtësi i Borussia Dortmund, Mats Hummels me shaka ka thënë se është ai që po e mëson Haaland të shënojë gola. Mbro
Manchester United rivalizon Chelsean për yllin e Dortmund Ylli i Borussia Dortmund po shkëlqen edhe këtë sezon në Bundesligën gjermane. Manchester United është i gatshëm të hy
Goli ndaj Union fut në historinë e Bundesligës yllin e Dortmund Ylli i Burussias së Dortmundit ka hyrë në historinë e Bundesligës me golin e shënuar ditën e sotme ndaj Union Berlinit.
Dortmund me "5 yje" ndaj Union Berlinit (VIDEO) Borussia e Dortmund vazhdon formën fantastike në 2020. Vendasit kanë shkatërruar Union e Berlinit me një Haaland që po i
Ylli i Dortmund ia dedikon golin Kobe Bryant (VIDEO) Burussia e Dortmund është duke fituar me rezultatin e pastër 2-0 ndaj Union Berlinit. Ndeshja u zhbllokua nga Sancho