999 rezultate për

dihen

Shtatori muaji i aksidenteve, vdes një person në Rrugën e Kombit Një aksident me pasojë vdekjen e një personi ka ndodhur ditën e sotme në rrugën e Kombit. Akoma nuk dihen shkaqet se
5 rregulla në çift që të ndiheni "të lirë" Vendosja e rregullave brenda një marrëdhënie është thelbësore që jo vetëm të kesh një marrëdhënie të mirë si çift, por e
Tronditet Elbasani, 4 të plagosur me thikë në një lokal Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Elbasan, ku 4 persona janë plagosur me thikë nga disa persona ende të paidentifikuar b
Ç'duhet të bëni në mëngjes që të mos ndiheni të uritur gjatë ditës dhe të mos shtoni peshë? Shkencëtarët në mbarë globin kanë kryer me dhjetëra e qindra studime në lidhje me çështjen e mbipeshës. Ata janë përqend
Ndiheni keq nga fotot perfekte në rrjet? Mësoni njëherë e mirë të vërtetën (FOTO LAJM) Shpesh shohim foto “perfekte” në mediat sociale, veçanërisht në Instagram, që marrin mijëra “pëlqime”. Por ajo që ne
HOROSKOPI/ Tregohuni të kujdesshëm me fjalët që do përdorni, mund të hapni konflikte Dashi Tregohuni të kujdesshëm me fjalët që do përdorni, pasi mund të përballeni me një konflikt në punë. Maturia do j
Çfarë kanë rezervuar yjet nesër për të lindurit e çdo shenje Dashi Tregohuni të kujdesshëm me fjalët që do përdorni, pasi mund të përballeni me një konflikt në punë. Maturia do j
12 shenja që tregon se shpirti juaj është i lodhur, jo trupi Kur njerëzit ndihen të rraskapitur, instinkti i tyre i parë është të kontrollojnë shëndetin e tyre. Sidoqoftë, shkaku i
Ç'duhet të bëni në mëngjes që të mos ndiheni të uritur gjatë ditës dhe të mos shtoni peshë? Shkencëtarët në mbarë globin kanë kryer me dhjetëra e qindra studime në lidhje me çështjen e mbipeshës. Ata janë përqend
8 teknika ekspertësh që të bëjnë shofere të aftë (FOTO LAJM) Nuk është e vështirë të drejtosh një makinë. Por nëse bëni disa përpjekje për të përmirësuar aftësitë tuaja në drejtim,
Gjendet i mbytur një i ri në Durrës, nuk dihen shkaqet e ngjarjes Një i ri është gjetur i pajetë sot në Durrës. Ngjarja është raportuar në lagjen nr.15, Durrës, në vendin e quajtur "
10 gjërat që mund t’i bëni vetëm kur ndiheni të vetmuar A je vetëm? A je i vetmuar? Ka një ndryshim të madh midis këtyre dyve. Të gjithë ne ndjehemi të vetëm në një moment.
Ndihen lëkundje tërmeti në Shqipëri Lëkundjet e tërmetit nuk kanë ndërmend ti ndahen vendit tonë. Dy lëkundje të njëpasnjëshme tërmeti janë ndjerë mbrëmj
Ndihen sërish lëkundje tërmeti në vend Lëkundje tërmeti janë ndjerë swrish në Korçë. Tërmeti me epiqëndër në Korçë me magnitudë 2.7 dhe 2 km thellësi, ndërk
Nëse keni këto shenja, ndërprisni menjëherë konsumimin e kafesë Ndoshta nuk bëni dot pa kafe dhe e keni bërë pjesë të pandashme të përditshmërisë suaj, por duhet të dini që jo gjithmon
HOROSKOPI/ Do të çliroheni nga disa zakone të këqija të së kaluarës si xhelozia Dashi Do të çliroheni nga disa zakone të këqija të së kaluarës si egoizmi apo xhelozia. Ka gjasa që një problem i juaj
Sekreti i rezultateve pozitive te Reali, zbulohet çfarë bëjnë lojtarët para ndeshjeve Reali i Madridit zgjodhi stadiumin “Alfredo di Stefano” për të zhvilluar ndeshjet e mbetura të kampionatit spanjoll dhe
Flini më shumë se 10 orë ne ditë? Mund të keni probleme shëndetësore (FOTO LAJM) Nëse keni vënë re se keni nevojë për më shumë se 10 orë gjumë që të ndiheni të relaksuar, mund të jetë shenjë se vuani n
Lëkundje tërmeti ndihen në vend, ja ku ishte epiqendra 30 minuta më parë në vendin tonë janë ndjerë disa lëkundje tërmeti. Mësohet se lëkundjet kanë qenë me magnitudë 3.7 b
Pse ndiheni të lodhur pasi keni ngrënë? E keni vënë re sa të plogësht e të përgjumur jeni pas konsumit të një dreke të bollshme? Ngopja dhe qetësia vështirësojn