999 rezultate për

dieta

300 euro në ditë për ushqim, kjo është dieta e Anthony Joshua (FOTO LAJM) Kampioni i botës në peshat super të rënda, britaniku Anthony Joshua cilëohet si një ndër boksierët më të fortë i të gjit
Çfarë është dieta ketogjenike që po e mbajnë VIP-at botëror? Një studim i fundit, i kryer nga universitete të shumta amerikane, kanë treguar se dieta ketogjenike, e cila kohëve të f
Çfarë diete mban Khabib që është një bishë e vërtetë në ring Sukseset e Khabib nuk varen vetëm nga ushtrimet e tij të shumta, por një rol të rëndësishëm luan edhe dieta ushqimore. E
Dieta mesdhetare parandalon depresionin Ushqimi me një diete mesdhetare mund të ndihmojë në parandalimin e depresionit, sipas një studimi të ri. Një dietë me
Zgjidhet problemi me peshën, kjo është pilula që po bën revolucion Një pilulë e re për rënien në peshë, mund të ndihmojë miliona njerëz të moshës së mesme, sipas një studimi të rëndësishë
Qëndrojini larg, dieta me ujë është e rrezikshme Për tu dobësuar pa shkuar në palestër dhe pa mbajtur një dietë specifike, na këshillohet që të konsumojmë vetëm ujë?
Çfarë është dieta ketogjenike që po e mbajnë VIP-at botëror? Një studim i fundit, i kryer nga universitete të shumta amerikane, kanë treguar se dieta ketogjenike, e cila kohëve të f
Dieta 48-orëshe që i heq toksinat dhe djegë dhjamin në afat rekord Specat e djegës tani janë në qendër të vëmendjes tek doktorët, për shkak të përfitimeve shëndetësore që i kanë në shënde
Dieta me qumësht, si të humbisni dy kilogramë brenda një jave Dëshira për të qenë sa më në formë përpara sezonit të verës është shndërruar në temën e ditës mes grupe mikeshash, koleg
Turp në Kuvend, deputetët firmosin sa për të marrë dietat Për seancën e sotme në Kuvendin e Kosovës janë nënshkruar gjithsej 114 deputetë por përgjatë seancës ka pasur largime ma
Mëngjesi që rekomandojnë ekspertët e dietave Ky është një mëngjes i shëndetshëm dhe i shijshëm, sepse përmban vitamina dhe minerale që përmirësojnë lëkurën tuaj dhe
Dieta ushqimore që duhet të ndjekë një i sëmurë me anemi Anemia është një ndër çrregullimet më të të gjakut, që rezulton nga pakësimi, rënia e numrit të rruazave të kuqe të gjak
Mjekët jepin alarmin: Dietat shkaktojnë diabet Nga gjithë llojet e dietave, më të rrezikshmet janë ato në të cilat hapësira mes vakteve është tepër e gjatë. Të rrish
Zbuloni dietën e limonit! Sigurisht që vera po vjen dhe dëshironi të humbni disa kilogramë të fituara gjatë stinës së ftohtë dhe kërkoni një zgjid
Dieta më e mirë e stinës është ajo e qershive Të varfëra në yndyrna, të pasura në ujë, qershitë përfaqësojnë një ushqim që ndikon në rënien në peshë (ndryshe nga çfar
Nëse doni të jetoni më gjatë, kufizojeni këtë ushqim Të paktën 1/3 e vdekjeve të parakohshme mund të parandalohen nëse njerëzit në të gjithë botën e kufizojnë konsumimin e m
Nëse doni të jetoni më gjatë, kufizojeni këtë ushqim Të paktën 1/3 e vdekjeve të parakohshme mund të parandalohen nëse njerëzit në të gjithë botën e kufizojnë konsumimin e
PSG e ka vendosur për trajnerin e ri, ai është shumë special në stilin e tij Thomas Tuchel me shumë mundësi sezonin tjetër do të jetë në stolin e PSG, të paktën kështu raporton Canal Plus në Francë
Mëngjesi që rekomandojnë ekspertët e dietave, për humbjen e dhjamit të barkut Ky është një mëngjes i shëndetshëm dhe i shijshëm, sepse përmban vitamina dhe minerale që përmirësojnë lëkurën tuaj dhe
Po vjen vera, ja dieta ku mund të hiqni 10 kg për 14 ditë Është një nga dietat më të popullarizuara në botë, për shkak se është vlerësuar se në mënyrë të shëndetshme mund t’ju nd