999 rezultate për

diellor

Saraçini apel për instalimin e kolektorëve diellor Ministri i Ekonomisë Valon Saraçini edhe një herë ka përsëritur apelin e tij ndaj qytetarëve për instalimin e kolektorëv
Përtej diellit Grimca të palëvizshme, lëndë e errët misterioze, fole kometash, “flluska” të çuditshme energjie. Çfarë sheh sonda “Voyag
Ja si digjet Dielli (VIDEO) NASA ka publikuar pamje të patransmetuara më parë nga sipërfaqja e diellit. Siç dihet, dielli është objekti më i madh në
Stuhi e fortë diellore godet Tokën (VIDEO) Stuhia më e fuqishme diellore prej vitit 2005 deri më tani ka nisur të godasë Tokën. Stuhia sot do ta arrijë kulmin e sa
UFO-t mund të ‘fshihen’ tek Hëna Ku fshihen UFO-t? Prej shumë vitesh shumë para janë hedhur në kërkim të gjetjes së shenjave që dëshmojnë ekzistencën e t
Mos harroni të ndryshoni orën Sot të gjithë jemi zgjuar një orë më vonë. Kjo, sepse është rikthyer ora diellore dhe akrepat kanë lëvizuar 60 minuta pr
NASA lajmëron për stuhi diellore Një stuhi diellore e veçantë dhe e fortë ëshë kapur nga NASA. Ekspertët janë të bindur se kjo rritje e energjisë diellor
Kulla e energjisë diellore, ndërtesa e dytë më e lartë në botë Një kullë gjigante e energjisë diellore do të ndërtohet në shkretëtirën e Arizonës, dhe do të jetë ndërtesa e dytë me e
Qershori 2011, muaji i eklipseve të rrallë Gjatë muajit të ardhshëm, bota do të përjetoj ë tre eklipse: dy eklipse diellore të pjesshme dhe një eklips hënor total
Jahti që funksionon me energji diellore Duket sikur është mbajtësja më e vogël e aeroplaneve por në fakt ky mjet lundrimi është jahti më i madh në botë që funks
Aeroplani i parë diellor bën një fluturim ndërkombëtar (VIDEO) Solar Impulse, avioni i pajisur me 12 mijë qeliza diellore në krahët e tij 64 metra të gjatë, i cili varet totalisht nga
Fundi i botës, pesë mënyra Stuhi diellore, asteroidë apo një supervullkan? Ndonëse nuk do të ketë shumë rëndësi për ata që do të shohin vdekjen e p
Rreziku nga stuhitë diellore Planeti ynë së shpejti mund të përballet me stuhi të mëdha kozmike, të cilat mund të shkaktojnë probleme të mëdha, duke
Stuhia më e madhe diellore në 4 vjetët e fundit Në ditën e të dashuruarve, universi ishte dëshmitar i një ngjarjeje spektakulare, stuhisë më të madhe diellore në katër
Dritat e Veriut, gjithmonë e më të rralla Dritat po behen më pak të dukshme gjatë gjysmës së dytë të dekadës, bëhen me të rralla se në çdo kohë tjetër në më shum
Nesër eklipsi i parë i vitit Nesër do të realizohet eklipsi i parë diellor për vitin 2011. Duke filluar nga pjesa veriore e Zvicrës, eklipsi mund të
2011, plot kometa e eklipse diellor Viti 2011 hapet me një qiell plot supriza për studiuesit dhe të apasionuarit e astronomisë. Mori kometash dhe një eklips
Anija më e madhe diellore e gatshme për lundrim Derisa përfaqësuesit e 190 vendeve të botës kërkonin zgjidhje për ndryshimet klimatike në Cancun, në këtë vend meksikan
Apokalipsi i 2012, teori e vërtetë? Shpërthimi i madh i energjisë diellore, e ashtuquajtura “Stuhi diellore” do të mund të paralizonte Tokën në një periudhë
Nisi fluturimin aeroplani me energji diellore Një aeroplan eksperimental, që furnizohet me energji diellore, ka nisur sot udhëtimin 24 orësh. Aeroplani në fjalë është