999 rezultate për

diellit

Çfarë ndodh me trupin tuaj nëse nuk merrni diell të mjaftueshëm Kur e ekspozoni lëkurën tuaj në diell, trupi juaj fillon prodhimin e vitaminës D, e njohur edhe si “vitamina e diellit”.
Kujdesi i duhur për lëkurën tuaj kur jeni në të 30-at Dekada e tretë është përiudhë shumë e ngarkuar për jetën tuaj pasiqë për disa kjo periudhë është momenti kur keni ngritj
Gëzojuni edhe sot diellit! Fundjava sjell surpriza jo të këndshme nga moti Nëse keni bërë plane për fundjavën, ju këshillojmë t'a mendoni edhe njëherë. Kjo për shkak se sipas parashikimeve do
Gjendet zgjidhja për ndryshimet klimatike, shkencëtarët zbulojnë planin (FOTO) Spërkatja me kripë 11 milje mbi planetin tonë mund të ngadalësojë ritmin e ngrohjes globale, kanë sugjeruar shkencëtarët
Stinët ku ndodhin ndarjet më të mëdha Me ngrohjen e motit dhe praninë e rrezeve të diellit më gjatë, pranvera rezulton të jetë koha ku lidhja juaj mund të për
Sot moti përsëri habit, mos iu gëzoni shumë diellit Gjatë fundjavës, temperaturat dhe dielli, rikthyen atmosferën pranverore në vendin tonë. Por sipas sinoptikanëve, gja
Gëzojuni diellit sot pasi mbrëmja sjell surpriza, mësoni parashikimin e motit Kthjellime dhe vranësira të lehta dominojnë motin në të gjithë vendit gjatë paradites dhe pasdites. Ndërsa mbrëmja s
Hiqni xhupat e vendosni syzet e diellit! Ky është moti për sot Gjatë gjithë ditës territori shqiptar mbetet me kthjellime ndërsa në orët e vona të pasdites shfaqen vranësira kalimtare
Kur njerëzit harruan kremin e diellit në shtëpi! (FOTO LAJM) A keni kërkuar ndonjëherë të bëni një tatuazh? Merrni disa këshilla nga këta njerëz, të cilëve dielli u bëri një tat
Gëzojuni sot diellit, nga nesër rikthehet në vend i ftohti siberian Këtë fundjavë një valë e ftohtë do të godasë pjesën më të madhe të Europës, ndër këto vende edhe Shqipërinë. Të hënën
Mos iu gëzoni shumë diellit, nesër rikthehet shiu e dëbora Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se sot pasdite nuk priten reshje, ndërsa të dielën pritet që reshjet të rifillojnë
Vlerat ushqyese të farave të lulediellit, përse duhet të hani çdo ditë Të vogla në madhësi, por shumë të shëndetshme! Farat e lulediellit janë një burim i shkëlqyer vitaminash e mineralesh pë
Shpëtohen gjashtë skiatorët pas shtatë orë kërkimesh në Kodrën e Diellit Pas gati 7 orësh në kërkim, MPB-ja ka përfunduar me sukses aksionin e shpëtimit në të cilën u gjetën gjashtë skiatorë që
Dy francezë humbën në Kodrën e Diellit, gjenden të bllokuar nga bora Dy shtetas të Francës, vullnetarë të Qendrës për Dialog Interkulturor nga Kumanova, sot pasdite janë hutuar dhe kanë hum
Syzet e diellit. Modelet e pranverës dhe verës Mes aksesorëve të modës që dëshirojmë më shumë për stinën që po afron janë edhe ato: syzet e diellit. Një aleat i çmu
Në dy muaj Belgjika e ka parë dritën e diellit për vetëm 30 orë e 26 minuta Belgjika ka përjetuar një nga periudhat "më të errëta" në histori, pasi në dy muajt e fundit ka parë vetëm 30 orë e 26 m
Vjen i ftohti i zi, bota nuk do të jetë njëlloj 30 vitet e ardhshme (FOTO LAJM) Bota është duke hyrë në një fazë të të ftohtit ekstrem, e cila ka ndodhur 300 vite në parë. Ajo quhet një periudhë, e ci
"Djali i diellit", shkencëtarët tronditën nga ajo që zbulojnë për asteroidin që kërcënon tokën (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndësishme ndodhi në 17 dhjetor të këtij viti ku studiuesit e hapësirës munden të marrin më shumë informa
Lihen pas dore të gjitha projektet për Kodrën e diellit Teleferiku në Kodrën e Diellit, pritet të jetë gati muajin e ardhshëm. Një zhvillim i tillë vjen pas sigurimit të le
Mjegull në rrugën Lisec – Kodra e Diellit, bëhet thirrje për kujdes gjatë qarkullimit Për shkak të paraqitjes së mjegullës, dukshmëria në aksin rrugor fshati Lisec – Kodra e Diellit u zvogëlua në 40 deri 50