999 rezultate për

dheut

Fotot që Xhemi do të donte t'i zhdukte nga faqja e dheut (FOTO LAJM) Moderatorja Xhemi Shehu është prej vitesh në skenën shqiptare. Ajo duket mjaft e kuruar dhe e mbajtur aktualisht duke u
Basha nuk i ndahet Ramës: Më kthe një përgjigje o burrë i dheut, të pres në Vlorë (VIDEO) Kreu i PD-së, Lulzim Basha ishte ditën e sotme në Vlorë, ku mbajti një fjalim dhe prezantoi kandidatët e PD-së atje.
Mbyten në ujërat e Mesdheut 20 refugjatë Së paku 20 emigrantë, disa prej tyre edhe fëmijë, janë mbytur pasi kanë rënë në detin afër bregut të Libisë. Anija e
Tirana mirëpret 230 artistë të rinj në edicionin e 18 të Bienales së Mesdheut Për herë të parë, Tirana është kthyer në “shtëpinë” e 230 artistëve të rinj nga Mesdheu dhe Europa, pjesëmarrës në edici
Sot është 5 maj, detaje e fakte mbi 28 mijë dëshmorët e Shqipërisë Sot shënohet Maji, Dita e Dëshmorëve të Atdheut. Si çdo vit tjetër, edhe sot pritet të zhvillohet ceremonia zyrtare
Sot do të takojë Bashën, komentuesit urojnë Ramën: Suksese me Lulin Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm e ka nisur duke uruar ndjekësit e tij në Facebook me një video mikëpritëse për p
Koreja e Veriut vazhdon me kërcënimet: Do ta fshijmë nga faqja e dheut Amerikën! Në faqen zyrtare të internetit të Koresë së Veriut sot, Pheniani ka paralajmëruar se do ta fshijë Amerikën nga faqja e d
SOT NË '97/ Shpërthejnë depot e raketave, tre fshatra rrezikojnë të shuhen nga faqja e dheut Ndërkohë që Qeveria e Pajtimit Kombëtar kishte një kontroll të kufizuar mbi territorin e vendit, në shumë qytete vijonte
92 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në Kolumbi (FOTO LAJM) Të paktën 92 persona kanë humbur jetën në jug-perëndim të Kolumbisë si pasojë e rrëshqitjeve të dheut , raporton Kryqi i
20 vjet nga tragjedia e "Otrantos", kur 115 fatkeqë u mbytën duke i ikur atdheut në flakë Për t’iu larguar varfërisë ekstreme dhe tragjedisë së vitit 1997, me shpresën se do të bëheshin pjesë e botës ku punohet
Rreshqitjet e dheut bllokojnë disa rrugë Ministria e Infrastrukturës ka njoftuar se si rezultat i të reshurave të shiut, në disa rrugë nacionale dhe rajonale ka
VMRO-DPMNE nis thirrjet për "mbrojtje të Atdheut” (FOTO) Komiteti qendror i VMRO-DPMNE-së ka thirrur një mbledhje urgjente të të gjitha komiteteve komunale. Sipas revistës Fo
Rrëshqitjet e dheut, bllokohet rruga Prilep-Manastir-Resnjë Rreshjet e shiut dhe të dëborës kanë shkaktuar rrëshqitje të dheut duke bllokar autostradën Prilep-Manastir-Resnjë përme
Tahiri inspekton rrëshqitjen e dheut në Kombinat: Do merren masat Ministri i Brendshëm ka inspektuar sot punimet e emergjencave civile në zonën ku pati rrëshqitje dheu, që vendosi disa b
Kinë, dhjetëra të humbur nga rrëshqitjet e dheut Të paktën 32 persona janë shpallur të humbur në provincën lindore kineze Zhejinag, pasi reshjet e dendura shkaktuan dy r
Shpëtohen 650 emigrantë të tjerë në ujërat e Mesdheut Ditën e sotme janë gjetur trupat e pesë emigrantëve ndërsa 650 të tjerë janë shpëtuar janë shpëtuar nga ujërat e Mesdheu
Efektivi i FNSH shpallet Dëshmor i Atdheut Efektivi i FNSH, Ardian Kodra, i cii u vra dje në Torovicë të Lezhës, është shpallur Dëshmor i Atdheut. Kodra humbi j
Mbi 4 mijë emigrantë u mbytën në ujërat e Mesdheut gjatë këtij viti Mbi 4 mijë emigrantë kanë humbur jetën në përpjekje për të mbërritur në Europë që prej fillimit të këtij viti. 4027 e
Vazhdojnë tragjeditë në ujërat e Mesdheut Janë gjendur trupat e pajetë të 21 grave e një burri në një pellg uji të përzjerë me karburant, në një anije emigrantësh
Lushtaku e Selimi: I dolëm zot atdheut me aq mundësi sa kishim Sami Lushtaku e Sylejman Selimi në Gjykatën e Apelit potencuan se vetëm i dolën zot atdheut me aq mundësi sa kishin.