999 rezultate për

dhembeve

Sëmundjet e mishrave të dhëmbëve Sëmundjet e mishit të dhëmbëve janë sëmundje shumë të përhapura gjithkund në botë. Këto sëmundje mund të jenë nga nj
3 mënyra natyrale për të zbardhur dhëmbët pa qenë nevoja të shkoni tek dentisti (FOTO LAJM) Mund të keni flokë të bukur, lëkurë të shëndetshme e të shndritshme, thonj të fortë dhe të lyer bukur, buzë të plota e t
Mënyra e duhur për të larë dhëmbët Larja korrekte e dhëmbëve nuk ka të bëjë vetem me higjienën tuaj orale. Moslarja e saktë ose e pamjaftueshme e dhëmbëve
Çaji jeshil përbërësi magjik për dhëmbë të dëmtuar Nëse keni probleme me dhëmbët shkëncëtarët kanë gjetur zgjidhjen për ju. Pastat e dhëmbëve te zakonshme për dhëmbë të
Shëroni mishrat e dhëmbëve me këto mënyra Nëse keni vuajtur ndonjëherë nga infeksioni i mishrave të dhëmbëve, e dini se sa e dhimbshme mund të jetë kjo. Fillon
Shenjat paralajmëruese të dibatetit të tipit 2 që nuk duhen injoruar kurrë Shumë njerëz që preken nga diabeti i tipit 2 nuk ia kanë idenë që janë të sëmurë derisa analizat e gjakut të tregojnë pë
Ja si të qetësoni dhimbjet e mishit të dhëmbëve Nëse keni probleme me inflacionin, acarimin e mishit të dhëmbëve dhe gjakderdhjen atëherë ka disa zgjidhje për këtë prob
Kur duhet të fillohet të përdoret pasta e dhëmbëve? Nga dalja e parë e dhëmbit të qumështit, thonë stomatologët. Pasta për dhëmbë të fëmijëve e cila përmban florid forcon z
5 metodat magjike të gjysheve Këto janë 5 mënyra popullore që na i kanë mësuar gjyshet dhe si kemi besuar , por që funksiojnë vërtet. 1.Përdorni p
Rrushi ju forcon dhëmbët Shkencëtarët kanë zbuluar se farat e rrushit ndihmojnë në forcimin e dhëmbëve dhe luftën ndaj kavitetit. Ekspertët e
Hiqni puçrrat në fytyrë brenda nate, ja disa metoda Nuk ka asgjë më mizore sesa shfaqja e puçrrave para një ngjarje të veçantë. Sidoqoftë, për ta luftuar këtë dukuri ka
Disa mënyra natyrale për të pasur dhëmbë të bardhë me pak mund Keni dhëmbë të bardhë por nuk rrezatojnë nga bardhësia? Më poshtë po ju tregojmë disa mënyra super të thjeshta për t’i b
Rrushi bën mrekulli për dhëmbët Një përbërës natyral i gjetur në rrush, thuhet se forcon dhëmbët dhe parandalon prishjen e tyre. Kështu thotë një stu
Ja çfarë i ndodh fëmijës kur kërcet dhëmbët në gjumë Deri në vitin 2005 Bruksizmi (kërcitja e dhëmbëve në gjumë) bënte pjesë në familjen e shqetësimeve të tjera si sonambuli
10 përbërësit natyral për zbardhjen e dhëmbëve Buzëqeshja juaj, për shkak të kafesë, cigareve dhe prej çajrave të shumtë jeshilë që konsumoni është gjithçka tjetër për
Pasta e dhëmbëve është e mirë edhe për puçrra, djegie... Pasta e dhëmbëve nuk është vetëm mjet për higjienën e zgavrës së gojës. Me përbërjen e saj që ka, është e dobishme edhe
Gabimet që bëjmë gjatë pastrimit të dhëmbëve Pastrimi i dhëmbëve me fije dentare është një nga mënyrat më të mira dhe më të rekomanduara të pastrimit (pasi ke ngrënë
Shtatë mënyra natyrale për zbardhjen e dhëmbëve Një buzëqeshje të shëndetshme dhe të ndritshme është patjetër diçka që të jenë të lumtur për të ngrënë ushqime të shënde
Kur është koha më e mirë për të larë dhëmbët? Këshilla standarde e dentistëve është që t’i lajmë dhëmbët tanë dy herë në ditë. Larja e dhëmbëve është pjesë e rutinës
Buzëqeshje rrezëllitëse? Ky është i vetmi përbërës natyral që do t'ju zbardhë dhëmbët për një javë Çdokush do të donte një buzëqeshje rrezëllitëse, por për fat të keq trajtimet që zbardhin dhëmbët kanë si bazë kimikate