999 rezultate për

dhembeve

Çaji jeshil përbërësi magjik për dhëmbë të dëmtuar Nëse keni probleme me dhëmbët shkëncëtarët kanë gjetur zgjidhjen për ju. Pastat e dhëmbëve te zakonshme për dhëmbë të
Rrushi, shpëtimtari i dhëmbëve tuaj! Një përbërës natyral i gjetur tek rrushi, thuhet se forcon dhëmbët dhe parandalon prishjen e tyre. Këtë përfundim ka
A duhet t’i lash dhëmbët çdo natë para se të flesh? Nëse pyet veten a është zakon i mirë apo i keq larja e dhëmbëve vetëm një herë në ditë dhe nëse herë pas here fle gjumë
Zbardhni dhëmbët dhe hiqni gurrëzat në kushte shtëpie Mirëqënia e gojës ka një rëndësi të madhe dhe mbajtja e një higjene të përshtatshme do ta mbrojë atë nga mikrobet dhe he
Katër këshilla për dhëmbë super të bardhë dhe buzëqeshje mahnitëse Si mund t’i zbardhni dhëmbët? Përgjigja mund t’ju duket e thjeshtë – t’i pastroni më shpesh – por kjo nuk është e lehtë.
Çamçakëzi është armiku kryesor i dhembëve Në të gjitha reklamat e çamçakëzëve që shohim thuajse çdo ditë në televizion, këshillohet të përtypim një të tillë pas ç
Larja e dhëmbëve më mirë në mëngjes apo në darkë? Në darkë ke në gojë një shumicë të konsiderueshme bakteresh që janë grumbulluar aty nga ushqimi i ditës. Këto baktere
Sëmundjet e mishrave të dhëmbëve, nga se shkaktohen Sëmundjet e mishit të dhëmbëve janë sëmundje shumë të përhapura gjithkund në botë. Këto sëmundje mund të jenë nga nj
Këshillat më të mira për larjen e dhëmbëve 1. Mos i lani dhëmbët nga lart poshtë Larja e dhëmbëve në këtë mënyrë i dëmton mishrat. Dhëmbët duhet të lahen me lëv
Përse nuk duhet të ndani asnjëherë furçën e dhëmbëve me askënd Të ndash furçën e dhëmbëve me dikë tjetër ëshrë e rrezikshme. Sipas shoqatës dentare amerikane, ndarje e furçës së dh
Acidi, shkaktari kryesor për prishjen e dhëmbëve Në përditshmërinë tonë jemi mësuar t'u shmangemi ushqimeve që përmbajnë shumë sheqer. Kjo pasi dietologët rekomandojnë
Kujdes nga sëmundjet e mishrave të dhëmbëve Sëmundjet e mishit të dhëmbëve janë sëmundje shumë të përhapura gjithkund në botë. Këto sëmundje mund të jenë nga nj
3 mënyra natyrale për të pastruar pllakëzat dhe gurëzat e dhëmbëve në kushte shtëpie Dhëmbët si shumë pjesë të tjera të trupit (thonjtë, gjuha etj) mund të jenë gjithashtu tregues të shëndetit . Në mungesë
Shëroni mishrat e dhëmbëve me këto mënyra praktike Nëse keni vuajtur ndonjëherë nga infeksioni i mishrave të dhëmbëve, e dini se sa e dhimbshme mund të jetë kjo. Fillon
Nisma e Bashkisë, kujdes falas për shëndetin e dhëmbëve të fëmijëve në kopshte Bashkia Tiranë ka fokusuar vëmendjen e saj te fëmijët dhe krijimin e kushteve optimale për rritjen dhe zhvillimin e tyre
Si të kujdesemi siç duhet për dhëmbët Larja e dhëmbëve rregullisht dhe përdorimi i fillit dentar ndihmon në shëndetin e dhëmbëve dhe mishit të dhëmbëve, si dh
Dhëmbët e bardhë nuk janë gjithmonë edhe të shëndetshëm Rezultatet e një hulumtimi të ri, tregojnë që dhëmbët e bardhë nuk janë shenjë e dhëmbëve të shëndetshëm, posaçërisht në
Teknika e re e zbardhjes së dhëmbëve në shtëpi Vaji i arrës së kokosit është një antioksidant i fuqishëm Lani dhëmbët me vaj kokosi kjo është teknika më e re dhe më e
Teknika e re e zbardhjes së dhëmbëve në shtëpi Vaji i arrës së kokosit është një antioksidant i fuqishëm. Lani dhëmbët me vaj kokosi, kjo është teknika më e re dhe më
Si t'i heqim gurëzat e dhëmbëve në kushte shtëpie Depozitat e forta të verdha ose ngjyrë kafe në dhëmbë quhen gurëza. Sasia e tyre rritet nëse nuk i pastroni që në faza