999 rezultate për

dendur

Jo vetëm përmbytje, veriu i Shqipërisë zbardhet nga dëbora e dendur Jo vetëm reshje shiu dhe përmbytje në të gjithë vendin, në vendet malore në Shqipëri ka nisur dendur edhe debora. Nga
Reshje të dendura shiu në Mal të Zi, vendi në alarm Ashtu si në Shqipëri në mbarë territorin e Malit të Zi është shpallur alarm i kuq, për shkak të reshjeve me intesitet të
Reshjet e dendura të shiut, Gjilani aktivizon mekanizmat e urgjencave Pas reshjeve të pandërprera të shiut, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka aktivizuar mekanizmat e emergjenc
Përkeqsohet situata, bllokohen 20 persona në Kamëz Një mot i keq dhe reshje të shumta kanë pushtuar sot gjithë Shqipërinë. Edhe pse në fillim gjendja u paraqit shumë e
Prishtina zbardhet nga bora (FOTO LAJM) Duke filluar që në orët e mesnatës në gjthë Kosovën kanë filluar rreshjet e dendura të borës që po vazhdojnë edhe gjatë
Reshje të dendura dëbore në disa qytete të Shqipërisë, parashikimi i motit për sot Mos u genjeni shumë nga dielli. Ashtu si kishte parashikuar mengjesi sot ka zbardhur i ftohte e me temperatura te uleta.
Horror në Greqi! Reshjet e dendura nxjerrin të vdekurit nga varri (VIDEO) Erërat e forta dhe stuhia që goditën zonën e Gargalians prej dy ditësh kanë goditur po ashtu edhe varrezat e qytetit, në
Pas Greqisë, një tjetër shtet fqinjë preket nga moti i keq Pas Greqisë, moti i keq shkakton viktimat e para edhe në Itali. Bëhet fjalë për një 27-vjeçar që humbi jetën gjatë një a
Prishtina nxihet nga retë, fillojnë rreshje të dendura (FOTO LAJM) Pas disa orësh nën masat ajërore të ashpëra Prishtina ka filluar të mbulohet nga re të zeza të cilat shkaktuan edhe shir
Lajmi fundit/ Në Romë ka reshje të dendura, në dyshim Lazio - Milan Kryesfida më e madhe e kësaj fundjave është në mëdyshje ëpr tu zhvilluar. Kjo pasi në Romë nuk po pushon shiu i rënd
Nga e hëna nisin reshje të dendura shiu në Maqedoni Nga Greqia në Maqedoni po vjen një stuhi që do të sjellë shira të rrëmbyeshëm, të shoqëruar me erë dhe bubullima. Në
Pas 3 orësh shi të dendur, ndeshja Samdoria - Roma shtyhet tre muaj Sampdorias dhe Romës do të luhehej ditën e sotme, por shkaku i shiut të madh bëri që kjo ndeshje të mos zhvillohet dhe t
Kosova do ta mësojë sot momentin kur do ripresë Kroacinë Për shkak të kushteve të papërshtatshme të fushës, gjyqtari, në bashkëpunim me Delegatin e UEFA-s, vendosi që të pezullo
Reshje të dendura shiu e breshëri, përmbytet Prishtina (FOTO LAJM) Prishtina është goditur nga një stuhi me reshje të dendura shiu dhe breshëri. Reshjet shkaktuan vështirësi në qarkull
Reshjet e dendura të shiut, Divjaka 8 orë pa energji elektrike Mbrëmjen e kaluar në shumë zona të Shqipërisë ranë ndjeshëm temperaturat si dhe pati reshje shiu. Pavarësisht se të
Vapa po ikën me gushtin? Reshje shiu dhe ulje temperaturash në të gjithë Shqipërinë Kthjellimet dhe vranësirat e lehta dominojnë bregdetin dhe zonat e ulëta ndërsa në zonat malore veriore do të ketë vranë
Alarmon EC: Pas të nxehtit, në Shqipëri do ketë tërmete të forta dhe shira të dendura Vera më e thatë dhe më e nxehtë e 80 viteve të fundit që ka prekur vendin tonë, përveç problematikës aktuale të zjarreve
Reshjet e dendura të shiut, lumi në Poroj rrezikon të dalë nga shtrati Reshjet e shumta të shiut të cilat nuk zgjatën shumë në Tetovë, kanë bërë që të rritet niveli i ujërave në lumin e fshat
Reshje të dendura të shiut në Maqedoninë perëndimore dhe veriore Pjesa perëndimore dhe veriore e Maqedonisë është përfshirë nga reshje të dendura të shiut, i shoqëruar me bubullima dhe
Parashikimi i motit, e diel 18 qershor 2017 Zonat e ulëta dhe bregdetare do të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta e kalimtare ndërsa me vranësira më të