999 rezultate për

dendur

Pas reshjeve të dendura të dëborës, nesër rrezik përmbytjesh në jug Pas reshje të dendura të dëborës dhe të ftohtin arktik që ka mbërthyer të gjithë vendin, stuhia dhe ngricat do të sjelli
Dëborë e dendur në Llogara, mjetet kalojnë vetëm më zinxhirë Reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme për qarkullimin e mjeteve ndërsa Policia Rrugore po monitoron situatën dhe ndo
Sërish përmbytje? Jepet alarmi pas reshjeve të dendura të shiut (FOTO LAJM) Instituti i Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit ka dhwnw alarmin pwr rrezikun e pwrmbytjeve dhe bllokimit tw rru
Tmerr në Gjirokastër, pallati 8 katësh rrezikon shembjen për shkak të rrëshqitjes Një pallat në Gjirokastër rrëzikon shembjen për shkak të rrëshqitjeve të dheut të shkaktuara nga reshjet e dendura të sh
Rrëmbeni sërish çadrat, priten rrebeshe shiu Vranësira dhe reshje të dendura shiu e dëbore dominojnë Veriun por reshje të pakta dhe të përkohshme do të ketë në zonat
Bëhuni gati për rrebeshe shiu, ky është moti për sot Vranësira dhe reshje të dendura shiu e dëbore dominojnë Veriun por reshje të pakta dhe të përkohshme do të ketë në zonat
Pas 4 vitesh, Tokio në alarm për "reshje të dendura dëbore" (FOTO LAJM) Agjencia japoneze e motit të hënën lëshoi ​​një paralajmërim për qytetarët e saj pasi ra borë për herë të pa
Britani, reshjet e dendura të dëborës bllokojnë transportin Reshjet e dendura të dëborës kanë shkaktuar bllokim në aeroporte dhe në rrugët britanike, ndërkohë që Britania e Madhe p
Shi e reshje të dendura dëbore, moti i keq pushton sërish vendin Pavarësisht se jemi në periudhën më të bukur të vitit, moti ka lajme të këqija. Sipas parashikimit për pasditen e so
Mjegull e dendur nëpër rrugët e Maqedonisë Qarkullimi në rrugët në vend po zhvillohet kryesisht nëpër rrugë të thata, ndërsa në vendet më të larta edhe në viset ma
Mjegulla e dendur shkakton probleme nëpër rrugët e Maqedonisë Ka shkaktuar probleme në lëvizjen e makinave mjegulla e dendur nga 100 deri 150 metra ka në rrugën Kumanovë – Kriva Pall
Ulje temperaturash dhe dëborë të dendur, dimri i vërtetë akoma s'ka ardhur Nëse jeni lodhur që tani nga temperaturat e ftohta e reshjet e shiut e dëborës, kemi një lajm jo të mirë për ju. Sip
Mjegull e dendur në Rrugën e Kombit, vështirësi në lëvizjen e automjeteve Sot qyteti i Kukësit është pushtuar nga një mjegull e dendur e cila ka sjellë probleme dhe vështirësi në qarkullimin e m
Mall për dëborë? Viti i Ri do të zbardhë edhe Tiranën Nëse ju ka marrë malli për dëborën në Tiranë, kemi një lajm të mirë. Pas reshjeve të dendura të shiut që pushtuan ve
Reshje të dendura bore në Llogara, kalimi i mundur vetëm me zinxhirë Zbritja ekstreme e temperaturave në minus gradë ka shkaktuar problematikat e para në disa zona të Shqipërisë ku kanë fil
Reshjet e dendura të borës, ministria e Infrastrukturës bën apel për kujdes në Veternik Ministria e Infrastrukturës ka reaguar pas reshjeve të borës që janë bërë orëve të fundit. Në një njoftim për media kjo
Reshje të dendura bore në rajon, ja sa e rrezikuar është Kosova Pothuajse e gjithë pjesa kontinentale e Kroacisë ka qenë e mbuluar nga bora në këtë mëngjes, raportojnë mediat kroate.
Rikthehen reshjet e dendura, kujdes sot pasdite Instituti i Gjeoshkencës ka dhënë në mesditë, parashikimin më të fundit për motin. Mësohet se gjatë pasdites pritet
Reshjet e dendura rrezikojnë përmbytje të tjera Meteorologët edhe për sot parashikojnë reshje, posaçërisht në pjesën perëndimore të Maqedonisë, me ç’ka vendi dita e tre
Bllokohet Thethi nga dëbora, banorët prej disa ditësh pa drita Në veri të Shqipërisë kanë nisur reshjet e dendura të deborës duke shkaktuar dëmet e para. Nga raportimet e para mës