999 rezultate për

demokratik

Patozi: Do kërkojmë shtyrjen e zgjedhjeve Kreu i partisë të sapoformuar “Bindja Demokratike” Astrit Patozi, ka reaguar kundrejt akuzave te partisë demokratike pë
Tjetër rrjedhje nga PD-ja, 70-vjeçari gati të bëhet deputet (FOTO LAJM) Tjetër rrjedhje në kampin opozitar. Aleati i Partisë Demokratike, kryetari i Partisë Demokracia e Re Europiane, Koçi Tah
KQZ regjistron "Bindjen Demokratike" të Patozit, por kush votoi kundër? Ditën e sotme Komisionin Qendror i Zgjedhjeve ka pranuar rregjistrimin e partisë "Bindja Demokratik" të Astrit Patozit p
Habit Taulant Balla: Partia "Bindja Demokratike" lojë e Berishës? Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, ka bërë thirrje për fillimin e punimeve për Komisionin e Posaçëm të Refo
PD vazhdon sulmet: Patozi i shërben Edi Ramës Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi iu është bashkuar sulmeve të PD-së për krijimin e partisë
Ndryshon protesta e opozitës, ky është plani për nesër Duke se Partia Demokratike do të ndryshojë mënyrën e protestave ku shpesh herë jemi parë ta demostrojnë para Kuvendit ap
PD sërish sulmon partinë e Patozit Sekretari i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi në RTV Ora deklaroi se partia e re e krijuar nga Astrit Patozi, "Bindja
Askush nuk e ka monopolin e opozitës! Patozi flet pas regjistrimit të partisë Astrit Patozi, një nga themeluesit e Partisë Bindja Demokratike, iu përgjigj në Top Talk deklaratës së Lulzim Bashës i c
Ngjan me PD-në, kjo është logoja e partisë së Patozit (FOTO LAJM) Astrit Patozi ka regjistruar në gjykatë partinë Bindja Demokratike duke bërë edhe njoftimin e parë publik nën siglën e k
Nishani sulmon partinë "Bindja Demokratike, zbulon financuesin e saj Ish-Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, kryetar i Këshillit Kombëtar të PD-së, deklaroi në Open se themelimi i parti
Rudina Hajdari: Suksese partisë "Bindja Demokratike" Kryetarja e grupit demokrat në Kuvendin e Shqipërisë, Rudina Hajdari, që u përfol në fillim se do të udhëhiqte partinë e
Nesër regjistrohet "Bindja Demokratike", mësoni nëse do të jetë pjesë Hajdari Nesër do të regjistrohet në gjykatë dhe më pas në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (që është afati i fundit) për vendore
Patozi, në krye të "Bindjes Demokratike" Forca më e re politike, Bindja Demokratike, tashmë ka gati 3000 firma për t’u regjistruar në Gjykatën e Tiranës. Proc
Basha nesër mbledh kryetarët, në këtë datë pritet protesta e radhës Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pritet që ditën e nesërme, ora 11:00, të mbledhë Kolegjin e Kryetarëve.
Numërohen 70% të votave, ky është rezultati (FOTO LAJM) Janë numëruar 70% të kutive të votimit në Maqedoninë e Veriut. Mësohet se ende prin me një rezultat të ngushtë kandidati
Reagojnë nga shtabi i Rekës, a do të pranojnë rezultatin? Nga shtabi zgjedhor i kandidatit presidencial, Blerim Reka vlerësuan se zgjedhjet e sotme kanë kaluar në atmosferë korre
Votojnë të burgosurit dhe të sëmurët në Maqedoni Të mbyllur në qeli, por me shpresë për një të ardhme të ndritur, sot votuan të burgosurit në burgun e “Idrizovës” të Maq
Nikollë Lesi; Partia e Rudina Hajdarit u krijua tek zyra e Ramës Nikollë Lesi ka publikuar në gazetën e tij “Koha Jonë” një shkrim ku thotë se kryeministri Edi Rama është themeluesi i p
Gati për zgjedhje? Regjistrohen 34 parti në KQZ Të dielën e 21 Prillit skadon afati për partitë që duan të garojnë në zgjedhjet lokale të 30 Qershorit të regjistrohen n
Zgjedhjet lokale, ambasada e SHBA "nxit" këdo të regjistrohet Në Shqipëri, ambasada amerikane tha sot se ajo “nxit këdo që mendon të kandidojë që të regjistrohet në zgjedhjet vendore