999 rezultate për

demarkacioni

Ramush, nëse kalon demarkacioni harroje Kullën e Çakorrin Glauk Konjufca nga Vetëvendosje ka folur për peticionin e VV-së me nënshkrimet e qytetarëve që ishin mbledhur për të kun
Vetëvendosje frikësohet nga Haradinaj, kjo është metoda për ndaljen e demarkacionit Me të dalë në foltoren e Kuvendit, shefi i DP të Vetëvendosjes, Glauk Konjufca thirri deputetët e Vetëvendosjes t’ia dër
Vetëvendosja mbulon Haradinajn me peticionin kundër Demarkacionit Deputetët e Vetëvendosjes e kanë “blinduar” kryeministrin Ramush Haradinaj duke i vendosur përreth tij follderët ku janë
Duda jep lajmin që kënaq të gjithë kosovarët Grupi parlamentar në Kuvendin e Kosovës, 6+ ka siguruar se të gjashtë votat janë pro demarkacionit. Duda Balje ka kon
Hoti kërkon dorëheqjen e Haradinajt, ka nxitur dhunë për demarkacionin Shefi i Grupit Parlamentar i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti ka thënë gjatë seancës së Kuvendit se do ta m
Filloi seanca, Haradinaj: Nuk humbasim tokë, votoni demarkacionin Ka filluar seanca e jashtëzakonshme për mirtatimin ose jo të demarkacionit me Malin e Zi. Haradinaj ka thënë se u gje
Delawie: Nëse nuk kalon demarkacioni do ta dimë kush nuk e votoi Ambasadori amerikan, Greg Delawie ka thënë se është shumë e rëndësishme që sot të kaloj marrëveshja e demarkacionit me M
Haradinaj: Donika Kadaj është me ne, ta votojmë Demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk do të shkonin në seancë po të mos i kishin votat e nevojshme p
Haradinaj: Po të mos ishin votat, nuk do të thirrej seanca për demarkacionin Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se partitë e koalicionit qeveritar janë unik për të votuar pro mar
Seanca e Demarkacionit, Haradinaj teston votën e AAK-së Kanë mbetur dhe pak minuta që të fillojë seanca për Demarkacionin me Malin e Zi. Ndërkohë kryeministri Ramush Haradi
Fajon: Lutem që të votohet demarkacioni Raportuesja për vizat në Parlamentin Evropian, Tanja Fajon shpreson që deputetët e Kuvendit të Kosovës do ta votojnë rat
Limaj i bindur: Sot kalon demarkacioni Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, është optimist se Demarkacioni me Malin e Zi do të kalojë sot. Ai beson se
Pak para seancës për demarkacionin, Haradinaj dhe Hasani bëhen bashkë Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Daut Haradinaj është takuar me deputetin e PDK-së, Nait Hasani pak orë par
​Kelmendi: Nëse votoj demarkacionin rrezikoj familjen time Ramiz Kelmendi është definitivisht nuk do ta votojë Demarkacionin me Malin e Zi. Deputeti i LDK-së madje sot as nuk do t
Deputetët serbë në Kuvend, nuk dihet nëse do votojnë demarkacionin Deputetët e Listës Serbe do të jenë pjesë e seancës së sotme të Kuvendit të Kosovës ku pikë e rendit të ditës është çësh
Zbret një tjetër votë pro demarkacionit në Prishtinë Votën pro demarkacionit e ka konfirmuar deputetja Mimoza Kusari-Lila. Në një prononcim për “Indeksonline” ajo ka thën
Pal Lekaj thotë se votat e demarkacionit bëhen edhe pa Kelmendin Pal Lekaj thotë se edhe pa deputetin e LDK’së, Ramiz Kelmendin, koalicioni qeverisës i ka votat dhe Demarkacioni kalon s
Ramiz Kelmendi nuk ndryshon qendrim: S'ka votë për demarkacionin Ramiz Kelmendi nuk ka ndryshuar qëndrim për Demarkacionin me Malin e Zi. Thotë se vota e tij nuk do të jetë për këtë mar
Pacolli: Kush ia do të mirën shtetit, nesër voton pro demarkacionit Zëvendëskryeministri i parë, Behgjet Pacolli ka thënë se ai që e ka të shenjtë interesin për shtetin, do votojë nesër pr
Vota e Adem Hoxhës, shpresë për demarkacionin Të martën deputeti nga pakica gorane Adem Hoxha, do jetë njeriu më i kërkuar i ditës. Vota e tij pro për Marrëveshjen