999 rezultate për

dello

Inter siguron shërbimet e yllit të Ajaxit Skuadra e Interit ka arritur marrëveshje me skuadrën holandeze, Ajax për shërbimet e sulmuesit Anwar El Ghazi. Inter
Përleshje të dhunshme mes tifozëve para sfidës Palermo-Lazio (VIDEO) Para sfidës Palermo-Lazio, tifozët e të dyja skuadrave janë përleshur në rrugët e qyteti. ‘La Gazzetta dello Sport’, rap
Ky është tatuazhi i çmendur për Tottin (FOTO LAJM) Ai është adhurues i legjendës së futbollit italian, Francesco Totti që në moshen 6-vjeçare. Ky është, Thomas Jonsson, i
La Gazzetta dello Sport: Gianni De Biasi kandidat për stolin e Italisë! Trajneri aktual Antonio Conte do të heqë dorë nga drejtimi i stolit të Italisë pas Euro 2016. Ndër emrat e atyre që përf
Abrmovich u tregon lojtarëve trajnerin e ri Corriere Dello Sport" e quan të përfunduar marrëveshjen e Chelsea-t me Antonio Conten. Gazeta e famshme italiane shkruan
"Gazzetta dello Sport": Milot Rashica ylli i së ardhmes Milot Rashiça është një nga talentet më premtues në të ardhmes. Përveç jehonës së madhe që po i bëhet në Holandë, së fun
"La Gazzeta", ja kur firmosë Gjimshiti me Atalantën Berat Gjimshiti do të zyrtarizohet te Atalanta të hënën. Ish mbrojtësi i Zyrihut është shumë pranë klubit italian dhe si
Hysaj kandidatë për mbrojtësin e djathtë më të mirë Elseid Hysaj mund të shpallet edhe mbrojtësi i djathtë më i mirë i fazës së parë në Serinë A italiane. Futbollist i komb
SPECIALE/ Nga Ibra te Banega, sa shumë yje falas (FOTO LAJM) Nesër hapet zyrtarisht merkato e dimrit. Si çdo vit synimet kryesore lojtarët që u skadon kontrata në qershor dhe janë t
"Gazzeta dello Sport": Fiorentina kërkon Xhakën, Manajn e duan 3 ekipe E përditshmja italiane “La Gazzetta dello Sport”, konfirmon interesimin e skuadrave që duan të blejnë kartonin e Manajt
"Gazzeta dello Sport", ja përqindjet e kualifikimit në të gjitha grupet (FOTO LAJM) Kombëtaret pjesëmarrëse në "Euro 2016" dje kanë mësuar kundërshtarët e tyre për në fazën e grupeve. Shqipëria e Ganni De
"Gazzeta dello Sport": S'e duam Shqipërinë, kanë uri për lavdi Ecuria e Shqipërisë në kualifikuese për Europian, kanë bërë që shumë pak Kombëtare ta duan në grup ekipin që drejtohet n
Yjet e Barcelonës kanë kohë edhe për "shpulla" (VIDEO) Futbollistët e Barcelonës, mbrëmë nuk arritën që të merrnin 3 pikët e radhës, duke u ndalur në "Mestalla" në një barazim
Ja si e vlerësojnë mediat italiane Hysajn Elseid Hysaj arriti një fitore të rëndësishme ndaj Interit dhe tani është në krye të Serisë A. Mbrojtësi i Kombëtares dh
Seria A, 10 blerjet më efektive në javët e para (FOTO LAJM) Disa nga klubet italiane bënë investime të rëndësishme në merkaton e verës, dhe duket se ja ka vlejtur barra qiranë, pas
Lamar Odom në gjendje të rëndë, shkaku fenmrat dhe viagra Lamar Odom, ish-basketbollisti i Los Angeles Lakers në NBA, është gjetur pa ndjenja në një bordello të Nevadës dhe aktua
"La Gazzeta": Ushtarë, snajper, gurë dhe arrestime në Shqipër-Serbi Ndeshja mes Shqipërisë dhe Serbisë po bën jehonë edhe në mediat botërore, teksa gazeta më e madhe në Itali "La Gazzeta d
Gafa e "Gazzeta dello Sport": Shqipëria 7 pikë, Serbia 1 Gazeta më e shitur dhe më e madhja në Itali "La Gazzeta dello Sport" ka bërë një gafë në faqen e saj të printuar sa i pë
Milani pranë Sorianos, ja çfarë mungon Milan është shumë pranë transferimit të Roberto Sorianos. Orët e fundit, klubi kuqezi ka nisur bisedimet me Smapdorian,
10 futbollistët italian më të mirë në vite (FOTO LAJM) Ata janë padyshim lojtarë që kanë bërë historinë e futbollit italianë, ndërkohë që disa prej tyre vazhdojnë ta bëjnë end