999 rezultate për

delegate

Ja çfarë do të thonë delegatët e Maqedonisë në takimin e NATO-s Ministri i Mbrojtjes dhe ai i Jashtëm i Republikës, Zoran Jolevski dhe Nikola Popovski do të nisen drejt Kardifit për të
Thaçi e vlerëson Kushtetutën e Kaçanikut Me rastin e 23 vjetorit të Kushtetutës së Kaçanikut, kryeministri i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi vlerëson lart ko
Cërvenkovski: Lamtumirë LSDM! “Vetëm Zoti e di se sa kam dashur t’ju sjell në pushtet, por politikat e mia nuk morën mbështetje”, ka thënë Branko Cërv
Thaçi takohet me përfaqësuesit amrikanë Kryeministri Hashim Thaçi ka takuar sot delegatët amerikanë Robert Aderholf, Bob McEwen dhe Trent Walters, të cilët marr
Nis takimi mes delegatëve në Bruksel Në Bruksel ka nisur takimi mes delegacionit serb dhe kosovar për të shpalosur zbatimin e marrëveshjes së nënshkruar më 1
Meksi: Akti i Pavarësisë u firmos nga 40 veta, në fletën pas janë 6 emra Shtatë ditët e Kuvendit të Vlorës, 28 nëntor-4 dhjetor 1912. Lista e plotë me 40 firmëtarët e Aktit të Pavarësisë. Cil
Romney fiton në Teksas, siguron kandidimin Kandidati repubklikan Mitt Romney ka siguruar kandidimin kundër Barack Obamës në zgjedhjet e nëntorit, duke fituar zgjed
SHBA, Romney pret fitore në Teksas Mit Romni pritet të sigurojë të martën nominimin e Republikanëve për zgjedhjet presidenciale në SHBA, me fitoren në zgje
PS: Vendimi për rishpërndarjen e delegatëve, unanim Rishpërndarja e të deleguarve të kryesisë së PS është bërë pas miratimit të shumicës dërrmuese të strukturave më të lar
Gjonçaj: Votimi për delegatët, rritet interesi Zgjedhjet e nisura sot në Partinë Socialiste për delegatët që do të marrin pjesë në kongresin e 5 nëntorit sipas Kryetar
Rama: Zgjedhja e delegatëve, promovim i barazisë gjinore Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama i ka cilësuar zgjedhjet e sotme për delegatët e kongresit në selinë rozë si prom
Vetëvendosje zgjedh delegatët në Skënderaj Të hënën, me 13 qershor, Lëvizja Vetëvendosje mbajti mbledhjen e saj zgjedhore të nivelit të dytë në komunën e Skënderaj
Vetëvendosje mblidhet në Ferizaj Të mërkurën, më 1 qershor, Lëvizja Vetëvendosje mbajti mbledhjen e saj zgjedhore të nivelit të dytë në komunën e Ferizaj
Kinë, Kongresi do të përqendrohet tek inflacioni Kina duhet të sigurojë qëndrueshmëri sociale nëpërmjet reduktimit të inflacionit dhe korrupsionit, deklaroi Kryeministri
Mes Sejdiut dhe Mustafës, gara për kryetar të LDK-së Kuvendi i VII zgjedhor i Lidhjes Demokratike të Kosovës ka nisur punimet në orën 11:14, ku 355 delegatë do të vendosin p
Mexhiti me i votuari nga delegatet e BDI-se Për kryetarin e Komunës së Çairit, Izet Mexhiti kanë votuar mbi 90 për qind e delegat&eu