999 rezultate për

davutoglu

Davutoglu: Jo histori të Titos e Hoxhës Kosova nuk duhet të ndryshojë historinë por interpretimet mbi të, kështu është shprehur ministri i jashtëm turk, Ahmet D
Davutoglu mbërrin në Kosovë Ahmet Davutoglu, Ministri i Jashtëm i Turqisë, ka mbërritur sot në Kosovë në kuadër të një turi disa- ditor në rajon. Gj
Westrwelle, Kosor and Davutoglu soon in Kosovo Kosovo during the next 10 days will be visited by Croatian Prime Minister, Jadranka Kosor, Head of German diplomacy, Gui
Westrwelle, Kosor dhe Davutoglu në Kosovë Në 10 ditët e ardhshme Kosova do të vizitohet nga Kryeministrja kroate, Jadranka Kosor, Shefi i Diplomacisë Gjermane, Gu
Turqia ndërpret marrëdhëniet me Gadafin Shteti turk ka ndërprerë marrëdhëniet diplomatike me liderin libian Moamer Gadafin duke tërhequr ambasadorin e vet nga
Davutoglu: Kosova te integrohet ne mekanizmat rajonale Turqia i bëri thirrje Bashkimit Evropian dhe NATO-s që t’i mbajnë dyert e hapura për të g