999 rezultate për

dante

Luigj Vathi, një nga komandantët më jetegjatë të RENEA-s Nga Hile Lushaku U lind më 25 korrik 1969, në trojet Fishtjane, (Zadrimë, Lezhë), duke dëshmuar se ajo tokë e be
Rusët dhe amerikanët, "sy më sy" në Siri, rritet rreziku për incidente të armatosura (FOTO LAJM) Trupat ruse dhe amerikane ndodhen shumë afër në zonën e luftës në Siri ku po zhvillohen luftime kundër ISIS-it, ç'ka rr
PAMJE TË RRALLA/ Flasin komandant "Sokoli" dhe Xhezair Shaqiri. Si filloi lufta e 2001 në Maqedoni (VIDEO) "Asociated Press" ka publikuar një video ku tregohen pamjet e lëvizjes, krismat dhe luftimet e ushtarëve në fshatrat e K
Arrestohet 32-vjeçari nga Vlora, shpërndante euro fallco nëpër qytet Policia e Vlorës ka bërë me dije se ka vënë në pranga një 32 vjeçar për shkak se me euro të falsifikuara blinte sende dh
Turqia dënon me burg të përjetshëm dy komandantë për puçin në Turqi Shteti turk ka dënuar me burgim të përjetshëm dy komandantë të përshirë në tentativën për puç shteti më 15 korrik të vit
"Komandantët vjedhin nga të gjitha anët, ne si mbledhës kanoçesh", rrëfimi i pazakontë i ushtarit të FA (FOTO LAJM) Ishte data 4 dhjetor e vitit 1912, dita kur u krijua Ushtria Kombëtare e Shqipërisë, vetëm pak ditë pas shpalljes së pav
Veteranët e UÇK-së të hënën në protestë kundër dënimeve të komandantëve Organizatat e dala nga lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Drenas, kanë lajmëruar që të hënën do të nisin protestën
PDK për rastin Drenica: Komandantët e UÇK-së u dënuan pa të drejtë Partia Demokratike e Kosovës i ka përcjellë me shqetësim proceset gjyqësore ndaj luftëtarëve dhe komandantëve të UÇK-së
Komandantët e UÇK: Të zbardhet lista e veteranëve Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës (UÇK) ka deklaruar që në listën e veteranëve të luf
Bujar Ahmeti, një nga komandantët më të suksesshëm të RENEA-s Nga Hile Lushaku Bujar Ahmeti nga komandantët më të suksesshëm në RENEA, periudha 15 janar 2000-20 nëntor 2007;
Rrushi, dobitë e tij në shëndetin tonë Nëse do bënim një listë me frutat më të shëndetshme patjetër që rrushi do ishte ndër vendet e para të rënditjes. Ësht
Flet ushtari turk: Na tradhtuan komandantët, na thanë që kemi ushtrime Jo të gjithë ushtarët në Turqi, kanë qenë në dijeni se çfarë po ndodhte në shtetin e tyre. Një ushtarë i marr peng ng
Shpërndante euro false në Itali, kapet shqiptari arratiset gruaja Policia italiane ka vënë në pranga një shqiptar, pasi akuzohet se shpërndante euro false. Emri i shqiptarit nuk bëhet i
Arrestohet muratori shqiptar, kapet me 150 mijë euro drogë Një 28-vjeçar shqiptar është arrestuar në orët e para të mëngjesit të sotëm nga policia italiane në Padova pasi i ka gje
Kapet shqiptari në Itali, shpërndante kokainë në Peruxhia Policia italiane ka arritur të arrestojë një 25 vjeçar shqiptar pasi ky i fundit kërkohej prej dy vitesh nga ana e autor
Kujdes, ja çfarë i ndodhi nga buzëkuqi (FOTO LAJM) Përdorimi i buzëkuqëve i ka kushtuar shtrnjt një gruaje në Florida, e cila është përballur me një reaksion tepër të rënd
Pacolli: Dështuan rugovistët dhe komandantët Lideri i Aleancës Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli, ka akuzuar qeverisjen aktuale, pasi vlerëson se ka dështimet të më
Luftëtaret kurde që luftojnë ISIS-in (FOTO LAJM) Organizata terroriste ISIS është kthyer në tmerrin e Lindjes së Mesme dhe të mbarë botës. Por se ekziston një etni e
Komandantët e UÇK-së, milionerë të privatizimit Për toka bujqësore, lokale e fabrika janë paguar shuma të mëdha kryesisht nga ish-luftëtarë të UÇK-së, të cilët sot janë
"Komandantët” ose zhvendosja nga problemet reale të shoqërisë shqiptare Nga Jakup Krasniqi - Ka kohë, mbase edhe vite që në shoqërinë shqiptare nuk është organizuar një debat përmbajtjesor për