999 rezultate për

cente

13 kompani Call center firmosin protokollin, 80% e shërbimeve të reja do të jenë në Itali Nga Italia ka ardhur goditja finale për call center. 13 kompani të mëdha kanë firmosur sot një protokoll mirëkuptimi me
Goditja finale për Shqipërinë, shumica e call center-ave nuk sjellin më punë Eni, Enel, Sky, Mediaset, Tim, Vodafone, Ëind Tre, Fastëeb, Intesa SanPaolo, Unicredit, Poste Italiane, Ntv, Trenitalia
Rroftë Call Center-i, ja sa miliona euro fituan të rinjtë në 2016 Industria e Call Center-ave përveç se krijon vende të reja pune, sjell dhe të ardhura shumë të mira për ekonominë kombët
Baste dhe Call Center, ja ku u punësuan më shumë shqiptarët në 2016 (FOTO LAJM) Në sistemin bankar, në vitin 2016 u shtuan neto vetëm 28 të punësuar. Vendi i preferuar i punës për shumë të rinj me ars
LISTA/ 100 punëdhënësit më të mëdhenj, Call Center në rrezik Cilët janë 100 punëdhënësit më të mëdhenj në vend. Me kompanitë e mëdha, si banka dhe telekomunikacione, që nuk po rrite
Punonin në “Call center” dhe shpërndanin drogë, arrestohen 5 “bosët” shqiptarë Policia italiane ka vënë në pranga 5 shqiptarë të cilët furnizonin me drogë shtëpitë e Romës veriore. Lajmi bëhet i ditu
Nis shpërngulja e Call Center-ave, pezullohet aktiviteti i 30 kompanive Ligji italian që synon të rikthejë brenda vendit industrinë Call Center ka dhënë efektet e para në Shqipëri, duke pezull
Italianët e "Call Center", orgji për 100 euro me vajzat shqiptare (VIDEO) Janë zbardhur detaje të reja nga aksioni i policisë ku u shkatërrua banda e prostitucionit në Tiranë. Policia bën me
Italia e ashpër, subvencionon Call Center-at që të mos flasin shqip Pas sanksioneve të vitit të kaluar, propozimi i ri synon subvencionimin e punonjësve “ALO”. Ines Muçostepa shprehet skep
“GODITJA FINALE”/ Call Center-at kthehen në Itali, qeveria do ti subvencionojë Të rikthehen në Itali call center-at dhe të krijohen 20,000 vende pune. Ministri i Zhvillimit të Ekonomisë së Italisë, C
Kujdes nga "Call Center", 17% e të rinjve me dëmtime të dëgjimit (VIDEO) Dëmtimi i dëgjimit është një fenomen që po përhapet shpejt në moshat e reja. Mjekët otorinolaringolog, japin alarmin
Nuk u dha pagën, 5 punonjës padi administratorës së Call Center në Durrës Është kallëzuar penalisht administratorja e një Call Centeri në Durrës për shkak se nuk ka shlyer pagën e 5 punonjësve t
Nga emigrant në majat e karrierës në Itali. Sot "mbreti" i Call Center E përditshmja italiane Corriere.it, i ka dedikuar një shkrim shqiptarit Agron Shehaj, ku nga emigrant në moshën 13 vjeça
Specialistë ka, por s’ka punë. Shpërngulen masivisht Call Centerat nga Shqipëria (FOTO LAJM) Senati italian miratoi më 6 dhjetor ligjin që shtrëngon kushtet për zhvendosjen e kompanive call center në një territor
Ligji italian, nis shpërngulja e Call Center-ave nga Shqipëria? (FOTO LAJM) Biznesi i Call Center-it ka njohur rritje të shpejtë në vendin tonë, kjo nxitur nga kosto e ulët e fuqisë punëtore. Në S
Ekonomi: 95% e Call Center-ave në Shqipëri nuk do mbyllen Ministrja Ekonomi ka dhënë vlerësimin e saj sa i takon një çështje mjaft të ndjeshme ditët e fundit, ajo e Call Center-a
Call Center-at në Shqipëri/ Ambasadori italian: Nuk do mbyllen! Në një aktivitet të mbajtur në Bashkinë e Shkodrës, ambasadori italian Alberto Cutillo është prononcuar për situatën që
Zv/ministrja italiane: Call centerat që nuk shpërngulen do të përballen me sanksione Teresa Bellanova, zëvendësministrja italiane e Ekonomisë paralajmëroi se ligji i shumëpërfolur i Call Centerave do të ke
Lajm i keq nga Italia, Call Center-at kanë muaj kohë të ikin nga Shqipëria Zëvendës ministrja italiane e Zhvillimit Ekonomik, Teresa Bellanova, e pyetur në lidhje me Call Center-at, ka konfirmuar
Call Center/ Teleperfomance: S'do largohemi nga Shqipëria Diego Pisa i cili është menaxheri për Shqipërinë i një prej kompanive të mëdha të shërbimit Call Center, Teleperformance