999 rezultate për

buxhetit

Tashmë duhet edhe një votim tjetër i Kuvendit për buxhetin, ja data e re Në vazhdimin e seancës së Kuvendit të Kosovës është votuar mocioni i AAK-së për leximin e dytë të ligjit për buxhetin e
Rifillon seanca e buxhetit, Veseli debaton ashpër për fryrjen e listave të veteranëve Seanca e Kuvendit të Kosovës po vazhdon me debatin për rishikimin e buxhetit të Kosovës, ku opozita tha se ky rishikim p
Edhe Kurti paralajmëron votë kundër buxhetit që do t'i sillte pensionet veteranëve Deputeti i Vetëvendosjes Albin Kurti, e ka quajtur buxhet të mjerimit programin buxhetor të kësaj qeverie. Sipas Kurt
Vjen një lajm i keq për veteranët nga LDK-ja, pensionet në rrezik Deputeti i LDK-së, Naser Osmani në emër të grupit parlamentar të LDK-së, nuk është pajtuar edhe projektligjin për rishik
Nuk ka paga për veteranët para zgjedhjeve. A u mashtruan edhe këtë herë? Pensionet e veteranëve mund të vonohen edhe për një kohë. Rishikimi i buxhetit i miratuar në Qeveri për tu bërë i plotfu
Ministri Hamza flet për pensionet e veteranëve në komision Gjatë mbledhjes së Komisionit për Buxhet dhe Financa, Mergim Lushtaku nga radhët e PDK-së lëvdoi punën e Ministrit Berdi
Lajm i mirë për veteranët/ Javën e ardhshme buxheti dërgohet në kuvend Në ligjin për rishikimin e buxhetit për vitin 2017, Ministria e Financave ka propozuar plotësim ndryshmin e tij, me një
Përfundon protesta/ Veteranët japin ultimatum deri në këtë datë për pensionet Pas takimit të veteranëve me Ramush Haradinajn, ata u drejtuan në Kuvend për t’u takuar me Kadri Veselin për të diskutua
Ja sa i kushtojnë buxhetit të shtetit pagat e kabinetit qeveritar Kabineti i ri qeveritar do ti kushtojë buxhetit të shtetit 7.7 milionë lekë të reja në muaj për pagat bruto. Rezulton
Komunat mashtrojnë qytetarët me milionat në zgjedhje Projektet milionëshe kapitale shumica e komunave të Kosovës i kanë ruajtur për t’i realizuar në prag të fushatës për zgj
Asnjë sinjal nga miratimi i buxhetit, pensionet e veteranëve në mëshirën e kuvendit Ende nuk ka anjë sinjal ku do të rishikohet buxheti i qeverisë së Kosovës në kuvend. Edhe pse qeveria ka dhënë dritën e
Gucati jep një lajm, ja çpo ndodh me pagat e veteranëve Po bëhen gati dy muaj që kur veteranët e luftës nuk kanë marrë pensionet, kjo si pasojë e mosrishikimit të buxhetit në K
Zgjedhjet lokale do të kushtojnë 10 milionë euro Organizimi i zgjedhjeve lokale në Kosovë pritet t’i kushtojë buxhetit të vendit hiç më pak se 10 milionë euro, duke përf
S'ka pensione për veteranët deri në rishikim të buxhetit Veteranët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës do të mbesin pa paga deri në rishikim të buxhetit. Kjo pasi Qeveria e Koso
Zvarritjet politike rrezikojnë pensionet e veteranëve (VIDEO) Ish-ministrja e Ministrisë së Tregtisë dhe Industrisë, Hikmete Bajrami, ka thënëpër arbresh.info se mosformimi i qeveris
VMRO-ja me pankarta proteston kundër Buxhetit në Kuvend (VIDEO) Në Kuvend nisi debati për rishkimin e Buxhetit të këtij viti. Ministri i Financave Dragan Tevdosvki tha se shkurtimi
VMRO: Me ribalancin e buxhetit borxhi i shtetit rritet me 150 milionë euro VMRO-DPMNE-ja sot thekson se LSDM-ja, ministri i Financave Dragan Tevdovski dhe kryeministri Zoran Zaev edhe pse muaj më
Përplasje mes opozitës dhe pozitës për buxhetin Dita e parë e debatit mbi rishikimin e buxhetit në Komisionin amë në Kuvend kaloi me përplasje të forta mes pozitës dhe
Sela “kërcënon” Zaevin: Nëse s’bëhet ligji për shqipen, dalim nga qeveria Kryetari i LR-PDSH-së, Ziadin Sela, mbetet në qëndrimin se nëse në 100 ditëshin e parë të qeverisjes nuk miratohet ligji
Këto janë masat që Zaev prezantoi me rishikimin e buxhetit për vitin 2017 Kryeministri Zoran Zaev dhe ministri i Financave, Dragan Tevdovski kanë mbajtur një konferencë shtypi ku kanë njoftuar p