999 rezultate për

buckovski

Buçkovski dhe Manasievski mbrojnë Talat Xhaferin Ish ministrat e Mbrojtjes Vllado Buçkovski dhe Jovan Manasievski i kanë dalë në mbrojtje BDI-së lidhur me emërimin e Tal
Buçkovski: Nuk do të formoj parti të re Ish kryeministri i Maqedonisë Vllado Buçkovski ka deklaruar se nuk ka në plan të formojë parti të re politike edhe pse p
Buçkovski: Bojkoti i zgjedhjeve nga LSDM, skenar i keq Anëtari i shkarkuar i Lidhjes socialdemokrate (LSDM), Vllado Buçkovski, në një intervistë për "Zhurnal plus" e vlerëson
LSDM përjashtoi Vllado Buçkovskin Vllado Buçkovskin zyrtarisht është përjashtuar nga LSDM, pasi prej kohësh ai është aneksuar me qëndrimet e tij nga lider
Cërvenkovski përjashton nga partia Vllado Buçkovskin Branko Cërvenkovski përjashtoi të shtunën nga partia Vllado Buçkovskin, i cili prej kohësh është aneksuar me qëndrimet
Përjashtimi nga partia, Buçkovski: Crvenkovski është i keqinformuar "Në bazë të informacioneve të gabuara Crvenkovski po merr konstatime të gabuara". Ky është komenti i Vllado Buçkovskit p
Aksidenti, Buçkovski e kalon natën në spital Ish-kryeministri i Maqedonisë Vlado Buçkovski ka kaluar natën e mbrëmshme në një nga spitalet e Shkupit. Nuk bëhet fjalë
"Katimerini": Buçkovski, vilë në Greqi Sipas asaj që shkruan e përditshmja greke "Katimerini", ish kryeministri i Maqedonisë Vlado Buçkovski posedon një vilë
Buçkovski: "Monstra" përhapi frikë Në ambientin e tensionuar i cili mbizotëron në shtet, MPB me informacionet se ka terrorizëm në shtet, pas arrestimeve në
Situata e sigurisë është në pikëpyetje Ish kryeministri i Maqedonisë Vllado Buçkovski është shprehur se gjendja e sigurisë në vend është rënduar akoma më shumë
Deklaratat e BDI-së, alarm për të ardhmen Deklaratat e BDI-së dhe sidomos kreut të saj, Ali Ahmetit, lidhur me ndikimin që mund të ketë fati i veriut të Kosovës n
Cërvenkovski dhe Buçkovski nuk janë në lista Partia maqedonase Lidhja Socialdemokrate, ka publikuar emrat e kandidatëve për deputetë. Në këtë listë nuk gjenden dy li
Jankullovksa nuk përgjigjet për incidentin e grisjes së flamurit shqiptar Në seancën e sotme parlamentare ku u shtruan pyetjet e deputetëve, BDI pyeti për masat e ndërmarra nga ana e MPB në lidh
Wikiliks zbulon sekretet e Buçkovskit për 4 rastet e Hagës Ish-kryeministri i Maqedonisë, Vllado Buçkovski personalisht është angazhuar tek Tribunali i Hagës për prolongim të kthi
Buckovski paralajmeron tensione etnike Vendimi i djeshëm i Gjykatës Ndërkombëtare të Hagës ndaj ish oficerit maqedonas Tarç
Buckovski: Te miratohet ligj i posacem per amnistine e sopotasve Ish ministri Mbrojtjes,Vllado Buçkovski, i cili para Komisionit anketues mbrojti pafajësinë e sopotasve
Buckovski: Gruevski po i nencmon shqiptaret Qeveria po udhëheq politikë nënçmuese dhe provokuese ndaj shqiptarëve që jetojnë n&
Deklaratat e Bigmanit dhe Buckovskit per Sopotin, shume te rendesishme Deklarata e djeshme e ish ambasadorit të NATO–s Nikollas Bigman, do të ndihmojë në lirimin dhe d&eum
Buckovski, sopotasit nuk janë vrasesit e ushtareve te NATO-s Ish-ministri i Mbrojtjes Vllado Buçkovski thotë se është absurde dhe krejtësishtë e palo
Buckovski denohet me 3.6 vjet burg per korrupsion Ish-kryeministri i Maqedonisë, Vllado Buçkovski u dënua të martën nga Gjykata Themelore e Shk