999 rezultate për

britanise

Mutacioni i ri i COVID-19, virusi është përhapur edhe në 33 vende përveç Britanisë Shpërthimet e mutacionit të ri të koronavirusit britanik janë konfirmuar në të paktën 33 vende. Rastet e këtij mutaci
Arrihet marrëveshja tregtare mes Britanisë së Madhe dhe BE-së Ps 4 vitesh, Britania e Madhe arriti marrëveshje tregtare pas Brexit-it me Bashkimin Evropian. Qeveria britanike tha
BE-ja dhe Britania afër finalizimit të marrëveshjes për tregti Bisedimet në mes të Mbretërisë së Bashkuar dhe Bashkimit Evropian për marrëveshje pas Brexitit kanë vazhduar gjatë natës
39 emigrantë u gjetën të vdekur në kamion duke hyrë në Angli, dy shtetas shpallen fajtor Dy burra janë shpallur fajtorë për vrasjen e 39 migrantëve vietnamezë të gjetur të vdekur në një kamion-frigorifer në Es
Ia kalon edhe Britanisë, ky është shteti i parë në botë që ka nisur vaksinimin anti-covid-19 Rusia ka nisur të injektojë dozat e para të Sputnik te popullsia e gjerë, duke ia kaluar edhe Britanisë të cilën e ndan
800 mijë doza me vaksinën Pfizer nisen drejt Britanisë së Madhe Kamionët e mbushur me vaksinat e para kundër COVID-19 të Pfizer/BioNtech, janë nisur për në Britani të Madhe, ditë kjo k
Fenomeni i pazakontë pushton qiejtë e Britanisë së Madhe Një fenomen i çuditshëm është duke ndodhur sipas meteorologëve në qiejt e Britanisë së Madhe gjatë muajve të fundit.
13 fakte interesante për mbretëreshën Elisabeth II të Britanisë Mbretëresha Elizabeth ka lindur në 21 Prill 1926 në Londër dhe u bë mbretëresha e Britanisë së Madhe dhe Irlandës Verio
1 orë "kokë më kokë", përfundon takimi i Bashës me ambasadorët Pas 1 ore diskutime, ka përfunduar takimi mes kryedemokratit Basha dhe ambasadorëve të SHBA, BE dhe Britanisë së Madhe.
FOTO/ Ky është fenomeni i pazakontë që po ndodh shpesh në qiejt e Britanisë së Madhe Një fenomen i çuditshëm është duke ndodhur sipas meteorologëve në qiejt e Britanisë së Madhe gjatë muajve të fundit.
Toka e premtuar, si arratisen me kamion shqipëtarët drejt Britanisë Mbretëria e Bashkuar ka qenë prej kohësh një destinacion sa i preferuar, aq edhe i pamundur për shqiptarët që duan të em
Gazetari britanik: Shqipëria ka fituar ndaj Britanisë në menaxhimin e koronavirusit Gazetari britanik Alastair Campbell ka komentuar situatën e koronavirusit në vendin tonë, duke u shprehur se Shqipëria e
Një nga gratë më të pasura të Britanisë, sa është vlera e pasurisë që zotëron Rihanna Ylli i pop-it Rihanna është emëruar si një nga gratë më të pasura të Britanisë, me një pasuri prej 468 milion paund.
Nga presioni i Trump, te metodat e Kinës dhe Britanisë, ç' po ndodh me vaksinën e COVID 19? Në garën për një vaksinë për t’i dhënë fund pandemisë globale COVID-19, tetë pretendentë janë përpara pjesës tjetër të k
Të dëshpëruar, shqiptarët dërgojnë fëmijët rrugëve të BE-së dhe Britanisë Prindërit shqiptarë duken aq të dëshpëruar saqë nuk ngurrojnë që të nisin fëmijët e tyre të pashoqëruar rrugëve të Europ
Kryeministri i Britanisë: Ia kam borxh jetën mjekëve Boris Johnson ka thënë se i ka borxh jetën e tij stafit mjekësor që u kujdes për të duke e trajtuar për Cocid-19. Kry
Habit ambasadori i Britanisë: Rita Ora nëse ndihesh vetëm hajde në Kosovë (FOTO LAJM) Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott në një postim në Facebook e ka ftuar këngëtaren shqiptare Rit
Rama guxon: Na jepni vendin e Britanisë në BE Në konferencën e donatorëve, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama krahas falënderimeve dhe lutjeve për ndihmë, Rama risoll
ZYRTARE/ Britania largohet nga Bashkimi Europian Mbretëria e Bashkuar është larguar zyrtarisht nga Bashkimi Evropian pas 47 viteve të anëtarësimit. Momenti historik, i c
Shampanjë, lot dhe brohorima: Kështu festoi Britania pasi PE aprovoi marrëveshjen për Brexit (FOTO LAJM) Parlamenti Evropian ka aprovuar marrëveshjen për Brexit të Boris Johnson në një votim përfundimtar historik duke i hapur